Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRODZENIA - pomysły, inspiracje, wasze rozwiązania


ciku

Recommended Posts

Znalazłam tutaj inspirację na moje ogrodzenie . Teraz proszę o porady co do projektu. wiem, ze Wasze pomysły podsuną nam jakieś ciekawe rozwiązanie. potrzebuje pomocy przy zaprojektowaniu wstępnym takiego ogrodzenia. w planach jest ogrodzenie na bloczkach łupanych grafit, niska podmurówka na wysokość dwóch pustaków łupanych. jakiej szerokości panel powinien być aby wszystko proporcjonalnie dopasować. Słupki murowane z daszkiem wysokość 150-160 cm tylko na granicach działki, przy bramie i furtce, reszta paneli łączona metalowymi słupkami(ewentualnie oddzielona proporcjonalnie słupkiem murowanym)Jak sądzicie?

Nie bardzo wiem jak rozwiązać szerokość bramy aby dopasować wjazd także z lewej domu (przy ścianie garażu). Czy brama przesuwna powinna się na lewo odsuwać czy na furtkę? jakich wymiarów powinna być..aby wjechać samochodem także obok garażu - przewidziana wiata w przyszłości. POMÓŻCIE proszę...4m_1.jpg4m_2.jpg20140824_193111.jpg20150131_093144.jpgfront.jpg

Edytowane przez rafstraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 632
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Odświeżam zdjęcia bo nie każdy je widzi :

 

[ATTACH=CONFIG]300785[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]300786[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]300787[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]300788[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]300789[/ATTACH]

 

Piczman! Piękne ogrodzenie. Czy to Konsport? Możesz zdradzić jakie koszty poniosłeś? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czyktos ma brame ze zlotymi ozdobnikami , widzialem takie cos i bardzo mi sie to spodobalo lecz niewiem co to za farba bardzo fajny kolor zlota cos podobnego jak ze zdjecia lecz kolor inny troche

 

czerń-malujący-dokonanego-żelaza-ogrodzenie-z-złotymi-kolcami-37022291.jpg

 

prosze niech ktos da zdjecie swojej bramy jesli ma cos podobnego i napisze co to za farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czyktos ma brame ze zlotymi ozdobnikami , widzialem takie cos i bardzo mi sie to spodobalo lecz niewiem co to za farba bardzo fajny kolor zlota cos podobnego jak ze zdjecia lecz kolor inny troche

 

[ATTACH=CONFIG]306813[/ATTACH]

 

prosze niech ktos da zdjecie swojej bramy jesli ma cos podobnego i napisze co to za farba

 

Masakra, jak można świadomie takie coś sobie obok domu robić, jak się kiedyś jakieś dziecko Twoje lub sąsiadów nadzieje przechodząc przez płot bo mu piłka wpadła na podwórko to dopiero te szpice koloru nabiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak można świadomie takie coś sobie obok domu robić, jak się kiedyś jakieś dziecko Twoje lub sąsiadów nadzieje przechodząc przez płot bo mu piłka wpadła na podwórko to dopiero te szpice koloru nabiorą.

 

Nie wiem gdzie mieszkasz ale u nas to co drugie ogrodzenie ma takie groty,wystarczy otworzyć katalog z grotami i pełno takich .Nie wspominają już o zaostrzonych czubkach ogrodzeń z kątownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam drewno+pustak łupany Semmelrock, moim zdaniem nie ma ładniejszych ogrodzen na dzien dzisiejszy....

 

http://img24.otofotki.pl/miniaturki/ip467_foto-026.jpg

 

Za kilka miesiecy juz nie bedzie takie ladne ..... min, deszcz , snieg zrobia swoje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jak można świadomie takie coś sobie obok domu robić, jak się kiedyś jakieś dziecko Twoje lub sąsiadów nadzieje przechodząc przez płot bo mu piłka wpadła na podwórko to dopiero te szpice koloru nabiorą.

 

Przecież ogrodzenie ma spełniać ( i to głównie ) funkcje zabezpieczenia i odstraszenia przed ewentualnym złodziejem. Widzę, że teraz jest moda na drabinki dla nieproszonych gości

 

A po piłkę można przejść po prostu przez furtkę

 

mam podobne szpice i świadomie je zrobiłam - to jest zabezpieczenie i jeśli ktoś będzie się wspinał po nim to znaczy, że przechodzi bez mojego pozwolenia - to niech się nabije

 

http://images58.fotosik.pl/1142/a3210cef5cf87957gen.jpg

 

 

Za kilka miesiecy juz nie bedzie takie ladne ..... min, deszcz , snieg zrobia swoje ....

 

Są impregnaty które pomagają cieszyć się na wiosnę takim samym ogrodzeniem jak przed zimą.

Edytowane przez beatagl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie ministra:

 

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro

zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych

wyrobów i materiałów jest zabronione.

 

O ile kulka ostra nie jest, o tyle często spotyka się ostre szpice ;) Zakaz istnieje, ale jak się go przestrzega to wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemnie się robi jak coś się komuś stanie.

 

Rozporządzenie ministra:

 

§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro

zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych

wyrobów i materiałów jest zabronione.

 

O ile kulka ostra nie jest, o tyle często spotyka się ostre szpice ;) Zakaz istnieje, ale jak się go przestrzega to wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...