Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do "Kreski"


anSi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAM SERDECZNIE

Zauważyłem,że w Twoim domu są podciągi których moja połowa bardzo się boi ze względów estetycznych :roll:

Czy możesz podać grubość tych podciągów.

Pzdrawiam

Damro

 

muszą byc , bo "wisi" na nich połowa stropu , stoją słupy od dachu i ścianki działowe na poddaszu , te mniejsze podciągi mają od sufitu licząc 10 cm , a ten najdłuższy ma 15 cm grubości ( tak naprawdę to są grubsze bo podciąg jest schowany w stropie i mają grubość właściwą 40 i 35 cm ) ale to co widać to wystaje tyle co napisałem ) nie ma się co bać, bo akurat w moim przypadku estetyka jest ok, bo te podciagi fajnie oddzielają optycznie przestrzeń salonu, jadalni i kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedż która mnie uspokoiła :p

W moim projekcie też są podane grubości 40cm. widocznie tak jak piszesz po wykończeniu zostaje 10-15cm.Wielkie dzięki.

Jeszcze jedno ,czy do twojego pieca można podłączyć podłogówkę i czy sterownik który on posiada jest łatwy w obsłudze :roll:

Damro

 

P.S.

Podciągi nam się podobają ale takie właśnie na 10-15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedż która mnie uspokoiła :p

W moim projekcie też są podane grubości 40cm. widocznie tak jak piszesz po wykończeniu zostaje 10-15cm.Wielkie dzięki.

Jeszcze jedno ,czy do twojego pieca można podłączyć podłogówkę i czy sterownik który on posiada jest łatwy w obsłudze :roll:

Damro

 

P.S.

Podciągi nam się podobają ale takie właśnie na 10-15cm.

 

ja też myslałem że podciągi będą tyle wystawać na początku, ale podciąg jest na wskroś stropu , więc jak strop ma grubość około 25-30 cm ( teriva ) to tyle podciągu jest schowane w stropie i wiele nie widać , sterownik pieca jest bardzo czytelny i łatwy , a podłogówkę to można podłączyć do każdego pieca , nie podłącza się jej nigdy bezpośrednio tylko przez specjalne zawory , np. tzw RTL które nie puszczają cieplejszej wody na podłogówkę niż ma być, nawet jak na piecu będzie 80 stopni , to podłogówka i tak będzie miała swoje parametry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie robi się w Twoim domku. Zazdrość bierze, że tak blisko finału. Ja buduję "Babie Lato" , ale jestem dopiero na etapie budowy dachu. W planach przeprpwadzka w przyzłym roku , może po lecie. Ciągle zastanawiamy się nad boniowaniem, ale jak obejrzałam wykonane prace u Ciebie to znowu mam dylemat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Może masz jakieś nowe zdjęcia- pochwal się.

Grazka3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie robi się w Twoim domku. Zazdrość bierze, że tak blisko finału. Ja buduję "Babie Lato" , ale jestem dopiero na etapie budowy dachu. W planach przeprpwadzka w przyzłym roku , może po lecie. Ciągle zastanawiamy się nad boniowaniem, ale jak obejrzałam wykonane prace u Ciebie to znowu mam dylemat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia. Może masz jakieś nowe zdjęcia- pochwal się.

Grazka3

 

nie mam narazie nowych fotek , a boniowanie , warto zrobić, na początku sie tego bałem, ale to bułka z masłem... zrobiliśmy to sami z ojcem, chwila zastanowienia , trochę przymiarek i wysło całkiem całkiem, a koszty też nieduże bo ile może kosztować te kilka arkuszy styropianu gr. 2 cm i te kilka więcej kątowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
:D Zauważyłam bardzo ładne drzwi zewnetrzne z łukiem . Czy były bardzo drogie? Robiliśmy wstępną kalkulację drzwi ze stałym łukiem- w firmach twierdzili, że będą one znacznie tańsze niż łukowe. Może jakaś podpowiedż- gdzie zamawiałeś drzwi.

Pozdrawiam Grazka3

 

zamawiałem u stolarza , w dobrej i sprawdzonej firmie http://www.sitak.com.pl , Lubsza woj, Opolskie, kosztowały te drzwi 5.600 zł. z ościeżnica montażem i wykończeniem.

Uważaj na drzwi ze stałym łukiem , przerabiałem temat i przy wysokości i szerokości otworu na drzwi takim jak w projekcie , montując stały łuk drzwi będą poprostu za niskie , a powiększyć otworu na drzwi się nie da , bo już nie da rady wyżej dać nadproża. Muszą być całe łukowe , co do kosztów to nie było tragedii , bo jak szukałem drzwi to takie gotowe zamawiane w sklepie ze wszystkim co chciałem wychodziły około 4 tysiące , ale nie były łukowe tylko proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...
WITAM!Piekny jest Wasz domek!My też budujemy KRESKE.Jaki kolor elewacji macie?Czekamy na wiecej zdjęć tego pieknego domku!Pozdrawiam.

 

koloru elewacji jeszcze nie mamy , tzn. mamy w planach coś piaskowego czy delikatnie żóltego , a opaski wokół okien , kolumny ganku , gzymsy nad wejściem w kolorze białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 11 months później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...