Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garnki do płyty indukcyjnej


Kedrap3

Recommended Posts

podobają mi się te kolorowe i tez te

http://www.emalia.sklep.pl/p/pl/149/komplet+naczyn+nierdzewnych+opal+-+linia+premium.html

 

i jest napisane, że mozna do indukcji :D

też myśle o zakupie takich albo ike-owskie

 

ja byłam w niedziele w IKEI na kupiłam tam garnki :roll:

Zobaczymy czy będę je myc ręcznie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My kupiliśmy na próbę zestaw garnków Ikea 365+ (komplet w pudełku) i dobrze, że nie dokupowaliśmy od razu dodatkowych garnków z tej serii, bo jestem z nich niezadowolona. Minusy dla tych garnków:

1. Wspomniane wyżej plamki korodujące po myciu w zmywarce (niewiele ich, ale jednak są).

2. Jak coś w nich gotuję to płyta "piszczy" (oczywiście nie jakoś głośno) już na małej mocy (5-6). A mam porównanie z garnkiem jakiejś firmy z Hiszpanii (garnek kupiony wcześniej jak jeszcze nie mieliśmy indukcji) i płytę słyszę (ale to już nawet nie jest „piszczenie” tylko takie bardzo delikatne „buczenie”, nie wiem jak to nazwać) dopiero jak jest moc 8-9.

3. Po myciu ręcznym trzeba je wycierać do sucha bo robią się na nich takie nieładne zacieki, ale to już nie jest jakiś istotny argument na „nie”.

 

Więcej garnków z Ikei nie kupię (a te dam teściowej na płytę gazową). Jak będę mieć trochę czasu to rozglądnę się za jakimiś dobrymi garnkami. I na początek kupię tylko 1 na tzw. "próbę" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy na próbę zestaw garnków Ikea 365+ (komplet w pudełku) i dobrze, że nie dokupowaliśmy od razu dodatkowych garnków z tej serii, bo jestem z nich niezadowolona. Minusy dla tych garnków:

1. Wspomniane wyżej plamki korodujące po myciu w zmywarce (niewiele ich, ale jednak są).

2. Jak coś w nich gotuję to płyta "piszczy" (oczywiście nie jakoś głośno) już na małej mocy (5-6). A mam porównanie z garnkiem jakiejś firmy z Hiszpanii (garnek kupiony wcześniej jak jeszcze nie mieliśmy indukcji) i płytę słyszę (ale to już nawet nie jest „piszczenie” tylko takie bardzo delikatne „buczenie”, nie wiem jak to nazwać) dopiero jak jest moc 8-9.

3. Po myciu ręcznym trzeba je wycierać do sucha bo robią się na nich takie nieładne zacieki, ale to już nie jest jakiś istotny argument na „nie”.

 

Więcej garnków z Ikei nie kupię (a te dam teściowej na płytę gazową). Jak będę mieć trochę czasu to rozglądnę się za jakimiś dobrymi garnkami. I na początek kupię tylko 1 na tzw. "próbę" :wink:

 

dzięki za informacje, teraz juz jestem na 100% przekonana, że garnki ikeowskie odpadają :wink:

 

ciekawa jestem tych z Olkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffran - a kto pisze, że nie można ich myć? Ja te garnki Ikea 365+ myję w zmywarce, ale już mam dość kolejnych skorodowanych kropek :evil:

A jak zdarzy mi się myć ręcznie, to nie mam jakoś w zwyczaju wycierać od razu, tylko kładę na suszarce (tej na zlewozmywaku) i stąd te zacieki :roll:

W każdym razie ja na pewno nie polecę nikomu tych garnków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment z pierwszego postu

"........ Z kolei garnków z Ikea nie można myć w zmywarce......"

 

A jezeli umyjesz szklanke i pozostawisz do wyschniecia to zaciekow nie masz?

Mysle,ze tak samo jest i z innymi rzeczami, tylko moze te zacieki sa miej widoczne, albo nie zwracamy na nie specjalnej uwagi.

A jezeli masz cos takiego po zmywarce to"moze" problem lezy w "chemi" ktorej uzywasz.

Chociaz nie moge stwierdzic jednoznacznie co do tych garow, bo ich nie uzywam i ich nie znam. Natomiast jesli chodzi o garnki, o ktorych wspomnialem w poprzednim poscie, to cos takiego nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffran - to ja napisałam, ze nie można ich myć w zmywarce, bo w jakimś innym temacie przeczytalam, że w instrukcji jest tak napisane. Ale przyznaję, że nie mam takiej pewności, tylko oparlam się na słowach innej forumowiczki.

 

Niezaleznie od tego czy można je tak myc, czy nie, dla mnie tez ważne sa te zacieki. Wiem, że to się często zdarza w przypadku garnków. Tak jest np. z Tefalem i okazuje się, ze tez w tych z Ikei.

 

Ja Ikeę lubię :wink: ma duzo fajnych rozwiązań, Tefala tez lubię, co nei zmienia faktu, ze garnków do indukcji na pewno ani tu ani tu nie kupię - własnie przez te plamki i zacieki. Nie mam zamiaru męczyć się z polerowaniem garnków, zeby nie wyglądały jak stare, zniszczone lub brudne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffran - kto wie może są jakieś garnki Ikeowskie, których myć we zmywarce nie można :wink:

Co do zacieków to mam je tylko i wyłącznie w tych garnkach. A jak umyję szklankę i postawię na suszarce to zacieków nie mam, dlatego że po umyciu na końcu płuczę je zimną wodą :wink:

A te naczynia Ikeowskie to te mamy http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/series/14888/. Nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Musze kupic cały komplet jak w temacie, i mam małą zagwozdkę.

Próbowałem zwykły garnek ze zwykłej stali szlachetnej, do którego dna przykleja się magnes - i tu zaskoczenie , bo płyta tego nie rozpoznaje :(.

 

Zatem nie wiem - ten test z magnesem nie wystarczy?

 

Przymierzam się do tego zestawu:

 

http://www.allegro.pl/item742290495_berghoff_garnki_vision_12_cz_bytom_zabrze_czeladz.html

 

Mam wątpliwości: miedziane dno?? Uzywa ktos tego na indukcji?

 

A moze jakie inne garnki? CO polecacie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te garnki mają w uchwytach ebonitową wstawkę - to chyba wyklucza mozliwośc uzycia w piekarniku, w razie potrzeby.

 

Ehhh chyba duplikuje wątki, sorry.

 

Ale chodzi mi o te konkretne z Allegro - nadadzą się,

czy takie raczej do wszystkiego to do niczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałam że nie można myć w zmywarce wg takiej informacji

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00113158, byc może to tylko błąd drukarski bo przy innych garnkach z tej serii jest napisane ze mycie w zmywarce dozwolone. Skoro jednak robia się po pewnym czasie rdzawe plamki to może od zmywarki? Pryzmierzałam się do garnków ikeowskich ale po słowach krytyki na tym forum dam sobie spokój. Mam jeden większy garnek Berghoffa, grube dno i dobrze gotuje na płytce indukcyjnej ale uchwyty grzeją się, nie zwróciłam na to uwagi przy zakupie i teraz trochę żałuję, nie lubię brać za każdym razem szmatki gdy chcę podnieśc pokrywkę.Poprzednio miałam komplet metalowy ( niestety, nie nadaje się na indukcję) z uchwytami z czarnego nie nagrzewającego się tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu garnków na płytę indukcyjną i zastanawiam się czy kupić tańszy komlet w granicach 300-400 zł ok 4 garnki czy droższy ok 1 tys. Zawsze użytkowałam tanie garnki na kuchni gazowej i nie miałam żadnych problemów z gotowaniem :p Nigdy jednak nie gotowałam na indukcji i chciałabym zasięgnąc porady czy warto inwestować w garnki. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...