Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garnki do płyty indukcyjnej


Kedrap3

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rany :o

Szwagier ma takie same z płytą (gary też dostał od teścia - płytę dokupili)

Jeślibym nie wiedziała, że są dobre na indukcję to bym nic nie mówiła - ale skoro polecam, to znaczy, że coś tam wiem. W każdym razie widziałam, że jego żona gotowała - a skoro obiad jej się udał, to znaczy, że dobrze jest :lol: Nie napinaj się tak kobieto... :roll:

Takie nerwy strasznie zaszkodzić zdrowiu mogą :D

 

Jaka to różnica czy na indukcję czy na gaz?

To znaczy wiem jaka technicznie - ale czy na indukcji czy na gazie to te garnki NIE PRZYPALAJĄ, są zestawem do gotowania na parze, i tak samo świetna patelnia (nie dodałam że jest z wypustkami ograniczającymi wchłanianie tłuszczu + efekt grillowania) jest czy to na gazie czy na indukcji.

I nadają się do mycia w zmywarce obojętne czy było gotowane na gazie czy na indukcji. I według instrukcji z płyty DVD dołączonej do zestawu - i na gazie i na indukcji odpowiednio łącząc zestaw można bimberek wypędzić :p Poważnie, choć ja nie mam odwagi :lol:

 

 

Mamanatki - to prawda - są śliczne. Muszę dokupić za czas ten ichni środek polerujący, bo jednak trzeba o nie dbać, żeby błyszczały się jak lustro. Szwagier dokupił sobie i po tym środku nawet paluchy na nich nie zostają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany :o

Szwagier ma takie same z płytą (gary też dostał od teścia - płytę dokupili)

Jeślibym nie wiedziała, że są dobre na indukcję to bym nic nie mówiła - ale skoro polecam, to znaczy, że coś tam wiem. W każdym razie widziałam, że jego żona gotowała - a skoro obiad jej się udał, to znaczy, że dobrze jest :lol: Nie napinaj się tak kobieto... :roll:

Takie nerwy strasznie zaszkodzić zdrowiu mogą :D

 

Jaka to różnica czy na indukcję czy na gaz?

To znaczy wiem jaka technicznie - ale czy na indukcji czy na gazie to te garnki NIE PRZYPALAJĄ, są zestawem do gotowania na parze, i tak samo świetna patelnia (nie dodałam że jest z wypustkami ograniczającymi wchłanianie tłuszczu + efekt grillowania) jest czy to na gazie czy na indukcji.

I nadają się do mycia w zmywarce obojętne czy było gotowane na gazie czy na indukcji. I według instrukcji z płyty DVD dołączonej do zestawu - i na gazie i na indukcji odpowiednio łącząc zestaw można bimberek wypędzić :p Poważnie, choć ja nie mam odwagi :lol:

 

 

Mamanatki - to prawda - są śliczne. Muszę dokupić za czas ten ichni środek polerujący, bo jednak trzeba o nie dbać, żeby błyszczały się jak lustro. Szwagier dokupił sobie i po tym środku nawet paluchy na nich nie zostają....

 

o teraz już lepiej :D trzeba było od razu pisać tak a nie tylko o gazie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw 5 garnków odradzanego tutaj Tefala i jestem z nich bardzo zadowolona. Wizualnie są bardzo ładne, nie mam na razie zmywarki, ale umycie ich nie sprawia najmniejszego problemu. Robię to miękką gąbko i bez wysiłku są wyczyszcznone. Za to duży plus. Zacieków i plam z zewnątrz nie zauważyłam, wyglądają jak nowe. Wewnątrz, ale już po wielokrotnym użyciu, są różne zabarwienia metalu, ale wynikające sądze z użytkowania. Na garnkach nierdzewnych innego typu (nie pod indukcję) również zaobserwowałam takie przebarwienia po czasie. Fakt, na emalii nie pojawiają się tego typu "problemy". W niczym nie przeszkadza to, jeśli chodzi o komfort korzystania z nich, bo tak jak pisałam, powierzchnia zewnętrzna jest jak nowa i bez zarzutu.

W innym wątku włąsciciel płyty indukcyjnej napisał, jak emalia przywarła mu do płyty, na powierzchni szkła zrobiła się głęboka rysa i plama nie do usunięcia. Nie zaryzykuję stawiania emalii na swojej płycie :) Jak odszukam tą historię to podeślę linka.

Co do wkładania garnków do zmywarki: czy zmywarka nie powoduje u Was na garnkach lub talerzach takich drobnych, acz licznych zarysowań, które bardzo szpecą? Mam takie doświadczenia z poprzednią zmywarką i dosłownie waham się, czy kupno nowej coś zmieni? Czy to powszechne zjawisko, czy miałam pecha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam garnki IKEA z serii 365+ i robią się im rdzawe plamki. Mam je od 1,5 roku.

Dzisiaj, po przeczytaniu wielu postów na różnych forach (nawet sprzed 6 lat), zdecydowałam się je zareklamować. Garnki ze stali nierdzewnej nie powinny przecież rdzewieć.

Po bardzo niemiłej wymianie zdań dostałam nowy komplet garnków. Pani od

reklamacji mówiła, że to moja wina i to ja coś źle robię, że jest rdza. No i

oczywiście jestem pierwszą i jedyną, której się to zdarzyło. Straszyła, że

następnym razem gdy przyjdę z reklamacją to będą ja wnikliwie rozpatrywać.

 

Jest mi bardzo przykro, iż stało się to w sklepie, który do tej pory bardzo

lubiłam i po którym nie spodziewałabym się takiego traktowania klienta. A robię

tam zakupy bardzo często od jakiś 12 lat.

 

Myślę, że jakby więcej ludzi zgłaszało te problemy i reklamacje to by je w końcu

wycofali lub ulepszyli, czy coś takiego. W końcu to są podobno garnki ze stali

nierdzewnej. Robią tak co jakiś czas z różnymi produktami, na które ludzie

zgłaszają reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokrewnym watku http://forum.muratordom.pl/plyta-indukcyjna-gdzie-kupic-garnki,t110967.htm napisano:

Bardzo dobre garnki sa takich firm jak:

-FISSLER

-BERGHOFF

-SILIT

-WMF

-SCHULTE-UFER

-tylko musza byc przystosowane do plyty indukcyjnej,a nie wszystkie z tych drozszych sa.Wiem,poniewaz tydzien temu kupilam takie garnki mamie na prezent.Wiekszosc z tych garnkow ma pod spodem napis "INDUKTION" i dzialaja na zasadzie magnesu,czyli nie slizgaja sie po plycie jak po lodowisku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gankach do indukcji krąży wiele mitów, rozpowszechnianych chyba przez samych producentów garnków. Nie powiem - tez daliśmy się ponieść tym mitom. Zanim jeszcze zamontowaliśmy płytę i mogliśmy wypróbować dotychczas używane garnki, zakupiliśmy zestaw garów Fagora (Cairo) za prawie 400 zł i czajnik Vinzera.

Co się okazało - garnki są oczywiście bez zarzutu. Nic się nie przypala, gotuje się szybko, ale ...

... dotychczas używany garnek do gotowania makaronu z Ikei (seria 365) działa normalnie na indukcji.

Żeby tego było mało zestaw 5 ganków z biedronki z kilkadziesiąt złotych też działa bez problemu. Ostatnio postanowiliśmy więc "zaryzykować" koło 30 zł za duża patelnię z biedronki ... i wszystko jest ok. działa, smaży i nie przypala.

Czy będąc bogatszy w tą wiedzę kupiłbym ponownie garnki za kilkaset złotych?? raczej nie, bo różnica nie jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczko - to ja chyba jednak też zareklamuję te garnki Ikea +365, bo i u mnie po myciu w zmywarce zrobiły się rdzawe plamy. Odpuściłam reklamację bo nie miałam wtedy innych garnków do indukcji, ale już jakiś czas temu kupiłam "na próbę" 1 garnek z Tefala z tej serii http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2000359 i jestem z niego naprawdę zadowolona więc dokupię resztę garnków a Ikea pójdzie do reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Gdyby ktoś chciał kupić Floxy z Olkusza, to niech pędzi do Biedronki, właśnie rzucili ;) Nie bardzo kumam czemu taki sam zestaw 3 garnków na stronie producenta w PROMOCJI kosztuje 244zł, a w Biedronce 99zł, pewnie siła Wielkiego zamówienia. Wzięłam śliczne ekri, których na stronie nawet nie ma. Były jeszcze czerwone i ciemno zielone. Wielkości 1,4l, 2l i 2,8 l Edytowane przez kroowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda w tych garnkach floxy dno? Pytam bo nie chce żeby mi sie przypalało ;) Jak za takie pieniądze to trzeba będzie zobaczyć. W sumie szukam małej patelni niedrogiej do jajecznicy do indukcji na pole 145mm, może ktoś mi polecić? Bo mam jedynie tą dużą z ikea 365+ i jest stanowczo za duża :D

 

Znalazłem patelnię Vinzer Ultra Line 20cm z pokrywką - czy ma ktoś może taką patelnię? Bo cena jest b. fajna jak dla mnie.

 

 

Pozdrawiam Paweł

Edytowane przez paweleu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda w tych garnkach floxy dno? Pytam bo nie chce żeby mi sie przypalało ;) Jak za takie pieniądze to trzeba będzie zobaczyć. W sumie szukam małej patelni niedrogiej do jajecznicy do indukcji na pole 145mm, może ktoś mi polecić? Bo mam jedynie tą dużą z ikea 365+ i jest stanowczo za duża :D

 

Znalazłem patelnię Vinzer Ultra Line 20cm z pokrywką - czy ma ktoś może taką patelnię? Bo cena jest b. fajna jak dla mnie.

 

 

Pozdrawiam Paweł

 

Dno w tych garnkach jest z emalii. Nic się nie przypala. Gotuje się jednak trochę wolniej niż w innych garnkach, które mam (Tefal). Różnica nie jest wielka, ale jednak ... Jak za 99 zł to są ok. Też się zastanawiałam dlaczego na allegro te garnki są po ok. 200 zł, a w biedronce po 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też maiłem taki problem z tą indukcją. Jedni piszą, że magnez musi się przyczepić, a inni że to nie od tego zależy. Chciałem kupić do domu porządny zestaw garnków właśnie na płytę indukcyjną.Żonie spodobał się zestaw Solea firmy Fissler. Wiecie co zrobiłem, aby upewnić się że działają na indukcji? Bardzo prostą rzecz - zaczwoniłem do sprzedawcy i zapytałem wprost. Hehehe! I co mi odparł - DZIAŁAJĄ!!! Hurrrraaa...Polecam - sprawdzona metoda zakupu garnków na indukcję...

http://www.garnkifissler.com.pl/index.php?kat=2&r=1&id=1

Edytowane przez Michał81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podziele sie moimi doświadczeniami z ostatnich kilku miesięcy:

-garnki IKEA - działają bez zarzutu, a co do rdzawych plamek...mam, ale tylko na jednej pokrywce i niestety podejrzewam, iż to nie wina materiału, z którego jest zrobiona tylko soli do zmywarki ,,firmy drucik", którą zakupił mój mąż.....zmyły mi się wtedy nawet częśćiowo wzorki ze szklanek i wyblakły kubki(szklanki i kubki od lat myte w zmywarce), dobrze, że garnków nie myłam, tylko ta jedna pokrywka się zawieruszyła:(

- BIEDRONKA- kupiłam u nich zestaw 3 garnków za 30 zł (tak naprawdę 2 zestawy i całe szczęście, bo mąż dopiero uczy się gotować:))-działa bez zarzutu!

patelnia od nich za 20 zl też jest rewelacyjna(i spory wybór kolorków:)), czekam kiedy będą znowu, bo na razie mam tylko 2 patelnie( 1 biedronkowa 1 z ikei), a nie wiem czy mąż nie zechce smażyć......

- zestaw berhoff -prezent od mamy na nową chałupę, specjalnie pod płytę-NIE DZIAŁA....niestety od zakupu do testów minelo trochę czasu, paragonu niet i nie ma jak złóżyć reklamacji:( -ale przynajmniej siostra skorzystała, ona gotuje na gazie:)

A zacieków po myciu w zmywarce nie mam jak włącze dodatkowe suszenie lub pamiętam by ją otworzyć krótko po zakończeniu mycia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

Czy posiada ktoś ten zestaw Tefal Classica C84299 8 części indukcja?

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2154954

LUB TE http://allegro.pl/item1165217949_garnki_tefal_classica_c84298_10_cz_inox_indukcja.html

Chcemy go kupić ale nie wiem jak spisują się na indukcji.

Proszę o wasze opinie

Edytowane przez GROSZEK27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...