Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garnki do płyty indukcyjnej


Kedrap3

Recommended Posts

Nikt chyba nie zwrócił uwagi na drobny mankament. Otóż dno nie zawsze musi być wykonane z jednolitego materiału. Ta zabawa z magnesem to porażka. Większość producentów, aby zaoszczędzić na materiale (chodzi o stal chromoniklową) wprasowywuje plaster aluminium. Magnes przyczepi się bo ten plaster nie rzutuje na właściwościach stali, ale tworzy barierę dla fali elektromagnetycznych i d..pa zbita. Na indukcję się nie da! Dlatego patrzcie na dno pod innym kątem (w dobrych garnkach na dnie powinna być wybita nazwa handlowa stainless steel 18/10) i nie latajcie z magnesami po sklepie.

 

 

Cos mi tu nie halo jak ma bys wybita stainless steel To magnes nie powinien sie wcale doczepiac ???????????? cho ja tam sie na garnkach nie znam bo ja mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Witam,

Czy posiada ktoś ten zestaw Tefal Classica C84299 8 części indukcja?

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2154954

LUB TE http://allegro.pl/item1165217949_garnki_tefal_classica_c84298_10_cz_inox_indukcja.html

Chcemy go kupić ale nie wiem jak spisują się na indukcji.

Proszę o wasze opinie

 

Mam Takie garnki Tefal i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja polecam garnki WMF z serii Diadem Plus - co prawda uzytkuję dopiero 2,5 miesiąca i nie mam doświadczeń z innymi garnkami, ale z tych jestem strasznie zadowolona. Bardzo dobrze akumulują energię - strasznie długo trzymają ciepło. Czasem np. pół dnia zupa po ugotowaniu jest bardzo ciepła, że praktycznie nie trzeba podgrzewać. Tutaj mam porównianie, bo mam jeden garnek jakiejs innej firmy (miałam go już wczesniej) i w nim potrawa po zakończeniu gotowania, szybko stygnie.

 

Poza tym pomimo, że myję w zmywarce, nadal lśnią, jak po wyjęciu z kartonu. No i ładnie wyglądają :)

 

Brakuje mi tylko w tej serii patelni o średnicy ok. 32, ta co jest nie jest zbyt duża. Ale polecam za to garnek do makaronu: fantastyczny :) Ja gotuję w nim też ziemniaki, nie trzeba wtedy odcedzać. Poza tym w samym garnku, bez wkładu, można oczywiście gotować jak w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu wątkowi zwrociłam uwagę na garnki Elo, z tego co wyczytałam mają grube dno i szybko rozprowadzają ciepło i je utrzymują...

 

do niedawna myślałam, że garnek jak garnek, różnicy nie ma; myślenie zmieniłam odkąd dostałam patelnię grillową Silit - toż to mercedes! od tego czasu marzy mi się ich zestaw garnków [plus jeszcze garnek rzymski, żeliwny i szybkowar i to by było na tyle z garnkowych marzeń ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
dzięki temu wątkowi zwrociłam uwagę na garnki Elo, z tego co wyczytałam mają grube dno i szybko rozprowadzają ciepło i je utrzymują...

 

do niedawna myślałam, że garnek jak garnek, różnicy nie ma; myślenie zmieniłam odkąd dostałam patelnię grillową Silit - toż to mercedes! od tego czasu marzy mi się ich zestaw garnków [plus jeszcze garnek rzymski, żeliwny i szybkowar i to by było na tyle z garnkowych marzeń ;)]

 

nie mam doświadczeń z innymi firmami produkującymi garnki do indukcji, ale mogę Wam napisać o garnkach Elo...

kupiłam sobie zestaw jakieś 7 lat temu, użytkowałam na kuchence gazowej, dwa tygodnie temu kupiłam płytę indukcyjną i... moje już wysłużone i przez lata użytkowane na gazie garnki idealnie działają! właściwie nie wypaczyło się dno po gotowaniu na gazie... ;)

Polecam,

aczkolwiek pewnie silit czy wmf będą lepsiejsze... (biorąc pod uwagę chociażby ich cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam berghoffa- profi de lux skuszona opiniami w necie no i 6 warstwowym dnem z miedziana wkładką itd itp,

owszem garnki fajne , szybko się w nich gotuje, długo utrzymują ciepło więc ryż można wyłączyć wcześniej i sobie "dojdzie" , ale okropnie się w środku rysują od łyżki, no i termometry już ponadpękiwały. Jeden komplet garnków to mało więc rozglądam się za drugim ,ale już na pewno nie berghoff tylko coś tańszego, szkoda tyle kasy po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy korzysta ktoś z was z garnków solingen - bachmayer?

przegooglowałam temat i czytam bardzo skrajne opinie na ich temat, nie ma tak naprawdę nic po środku. jedne opisy wyglądają na inspirowane przez producenta, drugie przez konkurencję.

nie spodziewam się, że za taką cenę nabędę zestaw garnków na lata i w ogóle zostanę nagle mistrzem patelni, ale fajnie byłoby usłyszeć coś od kogoś, kto faktycznie z nich korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu kupiłam zestaw Fagor. W promocji coś ponad 100 zł, cztery garnki, patelnia. Do zestawu były dołączone dwie zdejmowane rączki i pokrywki z dziurkami do odcedzania. Bardzo dobrze się sprawują, nowoczesne kształty, świetne do przechowywania-zajmują niewiele miejsca- dzięki odejmowanym uchwytom ( całość, łącznie z pokrywkami mieści się w największym garnku). Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Ja mam garnki z firmy Berghoff, jestem zadowolona, jedyne minusy to bardzo ciężka patelnia, a w zasadzie wielki patelnio- garnek;) i drugi minus- musiałam dokupić osobno małe patelnie bo w zestawie nie było

 

http://img408.imageshack.us/img408/411/73464952.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam polecane tu garnki Olkusz seria Glosa i uważam, że są marnej jakości. Po pierwszym wypraniu w zmywarce, a dokładniej tylko wypłukaniu wewnątrz jednego garnka na wysokości uchwytów pojawiła się rdza, a w innym garnku pojawiły się rysy jakby od mieszania. Używam je od miesiąca, paragon zaginął w ferworze wykończeniowej walki, więc tym bardziej jestem niezadowolona, bo nie mam możliwości reklamacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam polecane tu garnki Olkusz seria Glosa i uważam, że są marnej jakości. Po pierwszym wypraniu w zmywarce, a dokładniej tylko wypłukaniu wewnątrz jednego garnka na wysokości uchwytów pojawiła się rdza, a w innym garnku pojawiły się rysy jakby od mieszania. Używam je od miesiąca, paragon zaginął w ferworze wykończeniowej walki, więc tym bardziej jestem niezadowolona, bo nie mam możliwości reklamacji.

 

no to mnie zmartwilas bo znajomy ktory sprzedaje teog typu asortyment do domu polecal mi Olkusz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważną sprawą przy indukcji są też zalecenia producentów kuchenek. Zwracają szczególną uwagę, aby średnica dna naczyń przeznaczonych do używania na płytach indukcyjnych była zgodna z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi danej kuchenki indukcyjnej.

Przy zastosowaniu garnków mniejszych niż średnice minimalne lub większych niż średnice maksymalne, zalecane przez producentów kuchenek, pole grzejne indukcyjne może nie działać…”

 

Praktyka pokazuje, że ten czynnik ma naprawdę duże znaczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji patriotyzmu lokalnego (choć nie tylko:)) zakupiłam Emalię Olkusz seria Flox w kolorze zielonym. Mam komplet 5 garów plus duża patelnia. Nic się z nimi nie dzieje, jedyny ich minusik estetyczny, to taki, że emalia nie jest na całej powierzchni ładnie odlana. Zdarzają się małe zgrubienia, ale nie ma odprysków i nie przeszkadza to w eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeka mnie ten zakup i zastanwiam sie czy warto kupic zestaw gdzie uchwyty sa odczepiane. z jednej strony fajnei zmniejszyc powierzchnie ktora garnki potrzebuja na czas przechowywania, a z drugiej strony czy takie trzymanie garnka jest solidne? pozatym - wtedy chyba jest tylko 1 raczka czyli nie da rady garnka zlapac za 2 uszy....

 

oczywiscie co do firmy tez nie mam pojecia :/

 

jedynie co bym chciala miec to szklana pokrywke bo wygodnie jest widziec stan gotowania, kolor warzyw etc plus jesli beda stale uszy to wtedy fajnie by je miec z innego tworzywa niz garnek bo wtedy sa chlodniejsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...