Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garnki do płyty indukcyjnej


Kedrap3

Recommended Posts

No to nieciekawie :eek: szkoda że wyrzuciłaś paragon, na pewno garnki by Ci zareklamowali chociaż .... może faktycznie coś z płyta nie tak jak należy i pewnie tego to wina

 

Ja sobie garnki z Emalii bardzo chwalę, moja mama też na takich gotuje tylko ona ma inny komplet i gotuje na gazie

ale nic złego na te garnki powiedzieć się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja powiem Wam, że zaczynałam ze skromnym dobytkiem -gotując na indukcji w zwykłych emaliowanych z Olkusza, najzwyklejszych - ciekawostka : bardzo szybko się w nich gotują ziemniaki. Działało bez zarzutu, jeden minus jest taki, że te garnki na indukcji brzęczą. Mnie to osobiście nie przeszkadzało. Niedawno dostałam od teściów zestaw garów Ernesto ( z Lidla) i też są ekstra! Z nierdzewki, sztuk 5 w zestawie, szklane pokrywki, i te nie brzęczą :) i są ciężkie, cięższe niż mogłoby się wydawać gdy się na nie patrzy, mają bardzo grube dno i można myć w zmywarce.

tyle moich doświadczeń, dodam tylko że jestem zachwycona indukcją a przede wszystkim tym jak miło i przyjemnie się po gotowaniu sprząta! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialam się nad tymi Ernesto niedawno czy warto kupic na zapas no i prosze - pozytywna opinia :)

Sama używam ikea 365+. 3 garnki i patelnia z tej serii mają 8 lat, używam je na 3 z kolei płycie i są nie do zdarcia.

Pół roku temu dokupiłam 2 kolejne z tej serii, tym razem z teflonem w środku i również nie narzekam. Na żadnym nie miałam rdzy, a myję od początku tylko w zmywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Mastercook I3D4 MR

 

witam, proszę o pomoc użytkowników tej płyty= jak się ma wielkość garnka do wielkości pola? czy większy niż pole się nagrzeje, czy przy użyciu mniejszego niż pole- płyta będzie grzała tylko pod garnkiem czy na całym polu? z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercook I3D4 MR

 

witam, proszę o pomoc użytkowników tej płyty= jak się ma wielkość garnka do wielkości pola? czy większy niż pole się nagrzeje, czy przy użyciu mniejszego niż pole- płyta będzie grzała tylko pod garnkiem czy na całym polu? z góry dzięki za odpowiedzi:)

 

podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercook I3D4 MR

 

witam, proszę o pomoc użytkowników tej płyty= jak się ma wielkość garnka do wielkości pola? czy większy niż pole się nagrzeje, czy przy użyciu mniejszego niż pole- płyta będzie grzała tylko pod garnkiem czy na całym polu? z góry dzięki za odpowiedzi:)

 

Ja mam indukcję z Samsunga, ale zasada jest chyba wszędzie ta sama. Jeśli garnek jest mniejszy niż pole, to u przynajmniej u mnie, nagrzewa się tylko tylko pod garnkiem. Jak stawiam większy garnek na mniejszym polu, to nagrzewa się tylko obszar pola, ale garnek/patelnia się nagrzewa, nie ma żadnego problemu z gotowaniem/smażeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne upodobania, Juniorko - ja mam i gaz i indukcję i z żadnej z nich nie zrezygnuję za żadne pieniądze, bo na jednej lepiej mi się gotuje, na drugiej smaży :lol2:

 

Oczywiście płyta nie będzie grzała w miejscu, gdzie nie dotyka jej ferromagnetyczny metal... chociaż gwoli ścisłości płyta nie "grzeje" w żadnym miejscu, bo nie w ten sposób działa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Co do naczyń przeznaczonych na kuchnię indukcyjną to słyszałam, że są takie specjalne podstawki (można chyba kupić je na allegro, nie wiem czy są jakoś normalnie dostępne w sklepach). Wtedy taka podstawka pasuje do każdego garnka, bo zwykły garnek stawiamy na tej podstawce i wszystko stawiamy na kuchnię indukcyjną. Dodatkowo teraz chyba wiele firm sprzedaje garnki, które są przeznaczane i do normalnych kuchni i do kuchni indukcyjnych. Ja sama mam garnki z Ikei i napisane było, że można używać również na kuchni indukcyjnej, chociaż nie wiem czy to możliwe, czy po prostu to chłyt reklamowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem Wam, że zaczynałam ze skromnym dobytkiem -gotując na indukcji w zwykłych emaliowanych z Olkusza, najzwyklejszych - ciekawostka : bardzo szybko się w nich gotują ziemniaki.

 

Rownież posiadam zestaw garnków z Olkusza, właśnie zastanawiałam się nad zmianą kuchenki i bałam się, ze będę musiała zmieniac moje ukochane garnki, a tu proszę jednak nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć.

A ja mam pytanie trochę z innej beczki ale nadal dotyczące gotowania.

W CZYM GOTUJECIE WODĘ MAJĄC PŁYTĘ INDUKCYJNĄ?

Chodzi mi tutaj o wodę na herbatę, kawę itd.

Krótko mówiąc jakiego czajnika używacie?.

1. Elektryczny (przewodowy, bezprzewodowy).

2. Czajnik stawiany ma płycie indukcyjnej.

 

Zdania na ten temat w sieci są totalnie podzielone.

Przeważnie Ci co są za czajnikiem elektrycznym, podają aspekt bezpieczeństwa. Dla nie akurat to żaden argument, jak czajnik elektryczny może być bezpieczniejszy?, jest prąd i gorąca woda, zawsze może się coś zdarzyć.

 

Ale nie o tym.

Jestem ciekaw co jest bardziej ekonomiczne? w szczególności jak mamy płytę podpiętą pod trzecią fazę.

Oraz co jest bardziej ciche w gotowaniu wody - to pytanie do tych co mają aneks z salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...