Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Garnki do płyty indukcyjnej


Kedrap3

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 421
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy Philipiak albo zepter się nadają??? Używa ktoś tych garów na indukcji. Jestem przed wyborem płyty, a mam tak owe garnki nówki, które dostaliśmy w prezencie.

 

Zepter się nie nadaje. Sama użytkowalam garnki na gazie a teraz przy indukcji mogę je sobie schować...na strych. I tak też zrobiłam. Nie działają! :evil:

 

A tak z innej beczki. Czy Wasze indukcje są rzeczywiście zimne w dotyku podczas gotowania i zaraz po? Bo moja jakoś nie bardzo. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amor napisał:

Bardzo dobre garnki ma Berghoff. Na Allegro zestaw 16 cz. kosztuje 287 zł (w sklepie duuuużo drożej). Porównując do Ikea Berghoff wychodzi korzystniej cenowo.

 

to, co warto kupić ten zestaw?

Użytkuje ktoś te gary?

Chciałbym kupić żonie na imieniny i żeby się nie okazało, że jakieś badziewie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajne ale mam duże ale- też mam indukcję i ceramiczną- mieszaną. I jedno co mnie razi w garnkach ze stali to zapaszek np. zupy na drugi dzień jak zupa postoi w lodówce. czy to tylko u mni czy tylko mi to przeszkadza?Jak sobie z tym radzicie- moze jest jakis sposób oprócz wylewania zupy do ceramiki lub plastiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre garnki ma Berghoff. Na Allegro zestaw 16 cz. kosztuje 287 zł (w sklepie duuuużo drożej). Porównując do Ikea Berghoff wychodzi korzystniej cenowo.

 

A ja byłam ostatnio w firmie handlującej garnkami Bergohfa, Vinzera i innymi kupić czajnik. Podobał mi się Berghof, ale Pani mi powiedziała, że ostatnio znacząco się posuła jakość tych garnków i mają na nie mnóstwo reklamacji. I chociaż sama była zapatrzona w tą firmę teraz raczej odradza. Kupiłam Vinzera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wtrącę swoje trzy grosze.

 

Garnki specjalne do używania z płytą indukcyjną zachowują się w ten sposób, że wewnątrz są gorące (czyli potrawy się w nim gotują) ale NA ZEWNĄTRZ SĄ ZIMNE! Sprawia to, że po ich zdjęciu z płyty jest ona zimna.

 

Używanie innych garnków powoduje ogrzanie płyty nie "samej z siebie" ale właśnie od gorącego garnka.

 

Moja kuzynkja kupiła indukcję (jak będziecie zainteresowani to dopytam jaką) i po jej zainstalowaniu (z podbiciem pieczątek na odpowiednich papierkach) wysłała do producenta informację, że płyta jest zainstalowana i dostała (o ile wiem bezpłatnie) cały zestaw garnków specjalnych do płyty indukcyjnej.

 

Ot i cała tajemnica reklamy, która nie kłamie, ale też nie pokazuje całej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Przyznaję - nie miałem pojęcia o płytach indukcyjnych. Więc wpisalem w Google "gotowanie na płycie indukcyjnej" i pierwszy z brzegu wynik dał mi taką odpowiedź:

Do płyt indukcyjnych należy używać specjalnych naczyń (z metali ferromagnetycznych, czyli takich, które przyciągają magnes). Nie można stosować naczyń z aluminium, ze szkła czy stali szlachetnej. Teoretycznie do gotowania na płycie indukcyjnej dozwolone jest używanie naczyń emaliowanych, ale tylko takich, których wkład wykonany jest z metalu ferromagnetycznego.

Pozdrawiam

Flexus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...