Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak ukryć pralkę w łazience


EWA-S

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 years później...
  • 2 months później...

A ja wymysliłam tak:

 

http://i45.tinypic.com/300v668.jpg

 

Pralka będzie ukryta pod blatem z g-k obłożonym płytkami - zamykana na drzwiczki meblowe. Płytki mają wchodzić do środka tylko na kilka cm.

 

I teraz pytanie: czy mam bać się tego, że pralka podczas wirowania będzie się przesuwać i wytwarzać wibracje, i "coś zrobi" tej konstrukcji?

 

Pytanie drugie: jak zamontować drzwiczki? Zawias przywiercić do płyty w środku, czy do płytek (w środku)?

 

Pytanie trzecie: bardziej podobałoby mi się, gdyby drzwiczki były z jednej płyty - ale czy nie będą za ciężkie (czy zawiasy nie będą za bardzo obciążone)?

Może lepiej zrobić dwuskrzydłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie? :)

 

Mam też inne pytanie: jak się robi taki cokół pod pralkę, żeby pralka była wyżej, a pod spodem wchodził kosz na bieliznę? Szukałam na forum, ale nic nie znalazłam (jeśli było, podajcie linka :) ).

 

Tylko czy jeśli bym podniosła ten blat "nadpralkowy", to czy całość nie byłaby zbyt przytłaczająca? (dodam, że do łazienki wchodzi się od lewej strony zdjęcia - inaczej mówiąc po wejściu do łazienki ma się pralke po lewej stronie).

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mieszkam w bloku (jeszcze) i tez mam małą łazienkę.Stolarz zrobił mi taką dużą szafkę na pralkę.Podobną trochę do szafki kuchennej tylko głębszą.A z przodu są drzwiczki na zamówienie -2 skrzydła po 35 cm. Wygląda to naprawdę fajnie.Ale do tej szafki musi być pralka z bębnem z przodu-odpada ładowana od góry.Na szafce mam poustawiane koszyki z kosmetykami,świece i wygląda to naprawdę fajnie.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Ogólnie bardzo podoba mi się chowanie pralek w szafkach, zwłaszcza jak widzę jakąś na siłę wciśnięta do małej/tyciej łazienki, kiedy tuż obok stoi piękna duża kuchnia i aż sie prosi o wkomponowanie w nią tej nieporęcznej pralki. Niestety w Polsce wciąż króluje przekonanie, że miejsce pralki jest w łazience (nawet tej 2mx2m);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie trzeba prać i gotowac w tym samym momencie.

A to czy to kuchnia czy łazienka to co za róznica. I tu i tam musi być czysto.

Wkładasz pranie zamykasz drzwiczki od szafki i masz czysto. Wyciągasz pranie zamykasz drzwiczki i nikt nie widzi, że masz pralke w kuchni, a w łazience która powinna być miejscem relaksu masz więcej miejsca.

Oczywiście cały czas mówimy o zabudowanej pralce.

Jakoś nikt nie mówi- co to za przyjemność kąpać się i słuchać wirowania, ale od razu wychodzi argument gotowania i słuchania wirującej pralki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca rozumiem czemu chcecie chować pralkę... Niektóre z tych pomysłów podobały mi się, ale niektóre moim zdaniem są mocno wymuszone. Jakieś takie chowanie pralek do szafek, mnie się to nie podoba. Natomiast jeśli chodzi o miejsce pralki, to jak dla mnie zdecydowanie powinna być w łazience. Jakoś nie pasuje mi do końca pralka w kuchni, czemu niby w kuchni? Wiem, że sporo osób ma pralkę w łazience, ale ja od dziecka miałem w domach pralkę w łazience i chyba po prostu się przyzwyczaiłem. Jeśli jest mało miejsca i nie ma szans zmieścić pralki, to niech będzie w kuchni, ale jak ktoś dobrze zauważył, jakbym miał latać z brudnymi ubraniami non stop do kuchni, gdzie załóżmy żona akurat gotuje obiad, to pewnie już zaczęłaby się na mnie wkurzać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swiadomie na etapie projektu nie wydzielilam sobie pralni. Wszystkie sypialnie mam na gorze i logicznym dla mnie jest, ze pralka powinna byc tam gdzie brudne rzeczy się generują;) Czyli bedzie w łazience. Na dodatek niezbyt dużej. Po lewej stronie będzie wanna, po prawej umywalka i wc a pod scianą naprzeciw wejscia będzie blat na calej szerokosci lazienki, pod nim kolejno: 2 brudowniki (na biale i reszte kolorow), pralka, suszarka i półki na proszki itp., do tego jakies gustowne fronty i juz;) mysle o zaluzjowo-drewnianych, co z tego wyjdzie - zobaczymy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mieszkamy w mieszkaniu. Z sypialni 16m2 zrobiliśmy kuchnię ale ponieważ w całym mieszkaniu nie było żadnego schowka, zrobiliśmy go w kuchni. Schowek ma wielkość 3m2 i tam właśnie mamy pralkę. Rewelacja. W łazience przestrzeń i elegancja, a pralka sobie pierze kiedy chce w ciszy. Przy okazji mamy tam brudne ciuchy, których nie zniosłabym w łazience. Stoją tam też proszki, wszelkie płyny i detergenty :) Łazienka nasza ma 5m2 i nie mam pojęcia gdzie bym to upchnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ja się właśnie zastanawiam gdzie będę suszyć ubrania,nie chcę tych tradycyjnych sufitowych łazienkowych suszarek,bo wiadomo psują design (choć po prawdzie są jednak mega wygodne,teraz w bloku tak mam: z pralki ciach na suszarkę i gotowe)ale w domu jakoś mi się to nie widzi;) Z drugiej strony każdorazowe rozkładanie suszarki stojącej...też mi się nie uśmiecha;)Niestety nie mam w moim domu pralni i choć jeszcze nie mieszkam to już żałuję:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...