Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

;) moj dom kosztowal mnie tylko 6500 USD - wsio - wraz z dzialka

300 calkowitej z pelna piwnica pod caloscia, z garazem pod chalupa, parterem pietrem i poddaszem (okien jest niewiele tylko 27 sztuk ;))

 

No, ale to było dawno. Pisałeś juz kiedyś o tym.

 

Ja chętnie zajrze do tego wątku za rok, lub jeszcze dalej i spróbuje poszukać aktualnych postów "optymistów" z tego wątku. Ciekawe, czy nadal bedą pisać, że wybudowali w pełni wykończony dom 100m2 za 100 000zł.

pozdrawiam

realista :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) moj dom kosztowal mnie tylko 6500 USD - wsio - wraz z dzialka

300 calkowitej z pelna piwnica pod caloscia, z garazem pod chalupa, parterem pietrem i poddaszem (okien jest niewiele tylko 27 sztuk ;))

6500 USD????????????

Chyba 65 000 USD??

nie kochanienki :lol: - tylko 6500 (szesc tysiecy piecset) ale wtedy hahah dolar dochodzil czesto do 100 zl (lata 87-90 - inna epoka - lodowcowa ;) )

 

KAS01 - pogratulowac pamieci :))))) i uwagi w czytaniu postow :))))

Naprawde jestem pod wrazeniem :))))

A z innej bezki KAS. Co bys zrobila majac 100tys i parcie na wlasny kat? Kupilbys mieszkaie w bloku ze stanem prawie surowym? Czyli tylko tynki i podlaczenia a wykonczeniowka .... szkoda gadac? Czy zamieszkalbys nawet bez kafelkow na scianach i skonczonego poddasza byleby tylko mieszkac i byc naprawde szczesliwym? Bo ten kto jest na swoim jest szczesliwym i spokojnym o przyszlosc. A i kapital i zabezpieczenie ma pod kredyt itepe by np. wykonczyc dom.

Czy moze kupilbys sobie samochod by jakas ci w d... lub bok wjechala - czego Ci nie zycze

Moim zdaniem nie ma alternatywy. Odpowiednio do potrzeb i budowac budowac i po stokroc budowac. Wszak trzeba te 3 miliony mieszkan dla Kaczora wybudowac w 8 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

KAS01 - pogratulowac pamieci :))))) i uwagi w czytaniu postow :))))

Naprawde jestem pod wrazeniem :))))

 

Tak jakoś zapamiętałem. To było w wątku "komuno wróć"

 

A z innej bezki KAS. Co bys zrobila majac 100tys i parcie na wlasny kat? Kupilbys mieszkaie w bloku ze stanem prawie surowym? Czyli tylko tynki i podlaczenia a wykonczeniowka .... szkoda gadac? Czy zamieszkalbys nawet bez kafelkow na scianach i skonczonego poddasza byleby tylko mieszkac i byc naprawde szczesliwym? Bo ten kto jest na swoim jest szczesliwym i spokojnym o przyszlosc. A i kapital i zabezpieczenie ma pod kredyt itepe by np. wykonczyc dom.

Czy moze kupilbys sobie samochod by jakas ci w d... lub bok wjechala - czego Ci nie zycze

Moim zdaniem nie ma alternatywy. Odpowiednio do potrzeb i budowac budowac i po stokroc budowac. Wszak trzeba te 3 miliony mieszkan dla Kaczora wybudowac w 8 lat ;)

 

Co bym zrobił mając 100tyś? To zależy. Jak bym nie miał perspektywy na zarobienie jeszcze jakiejś kasy, to pakowałbym się w bardzo mały dom (60-70m), zamieszkał nawet w gołych tynkach i powoli wykańczał. Działke miałem od zawsze, więc u mnie ten koszt odpada. Gdybym miał 100 tyś i mozliwość zarobienia jako takich pieniędzy, to pakowałbym się w dom do 150m2. Ale wtedy prawie nic bym przy nim nie robił, tylko na niego zarabiał.Mysle, ze jakbym miał nawet dużą kase, to nie chciałbym wiekszego domu niż te 150m2.

Samochodu nigdy nie miałem i jakoś mnie do niego nie ciągnie (prawo jazdy mam). Ale ponieważ będe mieszkal na wsi, to jednak trzeba będzie go nabyć. Gdyby nie ten fakt, to byłaby to ostatnia rzecz jaką bym kupił.

PS. Twoją krakse jareko też pamiętam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszak trzeba te 3 miliony mieszkan dla Kaczora wybudowac w 8 lat ;)

To nie MY mamy budować a KACZOR nam obiecał.

Alez Panie Wojciechu - wierzy Pan w cuda? :lol:

A moze ma Pan "zaczarowany olowek"? Jesli tak, to chcialbym go na kilka godzin wypozyczyc :)

A Kaczora zostawmy - niech sobie biega ..... oj nie... ostatnio jest zakaz wychodzenia ptactwo poza kurnik wiec niech siedzi tam gdzie siedzi i milczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kalkulacje uwzględniają 1.800,00 zł za 1 m2 - stan pod klucz (tzn. z białym montażem, wykończonymi podłogami, pomalowanymi scianami) - dom ma powieżchnię użytkową blisko 140 m2. To daje około 250.000,00zł. Modlę się by nie było więcej.

Boję się za co zrobię ogrodzenie i porządek na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...