Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Witam wszystkich :D

Czy wg. Was mogę dokonać wstępnej wyceny budowy na bazie strony http://www.cennik-budowlany.pl czy muszę jechać po hurtowniach i sprawdzać ceny materiałów?

 

Dzięki za info!

Pozdrawiam

Maksior

 

49 Bloczki z betonu komórkowego autoklawizowanego 59x24x24,00 szt. cena 10,17 zł +0,1 - kupowalismy z miesiac temu za mniej niz 8 zeta

 

7 Cement portlandzki CEM II 32,5 pakowany tona cena 422,16 zł - kupowalem za mniej niz 400 zeta tez z miesiac temu

 

dom juz stoi - towar z mniejszych ilosciach kupowany na garaz dla trescia

 

znajdz sobie kompleksowa dobra hurtownie i tam daj podstawowe materialy do wyceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To gąbka poliuretanowa. Nada się jako materiał izolacyjny? Jaką może mieć przenikalność ciepła mniej więcej? Mam dostęp do sporej ilości ścinków za przysłowiową flaszkę i tak się zastanawiam, czy lepiej jej samemu nie wypić...

W sumie ma to, co ważne:

- miliony pęcherzyków powietrza zamkniętych w małych powierzchniach (to poleca Adam_mk

- nie chłonie wody (a jeśli, to nie nasiąka i się nie niszczy

- ściśliwo - rozprężna (łatwe przycięcie, łatwe upchanie pomiędzy cokolwiek)

- lekka (same zalety)

- pamięta kształt (jak każda gąbka

i nieważne:

- łatwopalność niestety

- nie wiem?

 

http://www.hurtowniatapicerska.pl/photo/product_info/a/7/e/1_a7e8f10577ac.jpghttp://www.kelman.pl/foto/dictionaries_small/POLIURETAN.jpg[/img]

 

Gdzieś tu pałętało się ocieplenie ściany poliuretanem i wyszło, że on lepszy od styropianu i waty (0,025÷0,028 W/mK dla pianki). Czy taka gąbka jest dla pianki choć trochę równoważna pod względem cieplnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
słuchajcie kochani ...tym co chca wybudowac za 100tys poprawię nastrój :) ja mam murarza-hobbistę na emeryturze wiec siedzi na budowie min te 8godz i co drugi dom w tej miescowosci to jego dzieło i wszyscy są z niego bardzo zadowolenie .I ja się z nim dogadałam ,postawi mi domek od piwnic,parter poddasze ale bez dachu bo to nie jego działka i wiecie ile mi zaśpiewał .......no to trzymajcie się ........... 8 tys.Pewnie jest więcej takich ludzi jak ten tylko trzeba poszukać :) doliczyć do tego materiały wychodzi ciekawy kosztorys,który przybliża nasze marzenia hahahah,wszystko jest możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI!!

Nawet nie wyobrazcie sobie jak BAAARDZO wielkim marzeniem jest budowa mego wymarzonego domu....w projekcie zakochana jestem juz prawie 4 -lata....tak tak tak długo ...niestety względy finansowe niepozwalaja nam na budowę ....bardzo Was prosze o radę moze pocieszenie ...powiedzcie mi mniej więcej za jaką sume damy radę wybudować ten dom:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-AR%20130-ID-2980.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=KRL1008

....dodam że koszt robocizny odpadnie w ok.80% ...mam mężusia takiego zdolniacha :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI!!

Nawet nie wyobrazcie sobie jak BAAARDZO wielkim marzeniem jest budowa mego wymarzonego domu....w projekcie zakochana jestem juz prawie 4 -lata....tak tak tak długo ...niestety względy finansowe niepozwalaja nam na budowę ....bardzo Was prosze o radę moze pocieszenie ...powiedzcie mi mniej więcej za jaką sume damy radę wybudować ten dom:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-AR%20130-ID-2980.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=KRL1008

....dodam że koszt robocizny odpadnie w ok.80% ...mam mężusia takiego zdolniacha :D ...

Tani to ten projekt nie jest. Przy 80% wkładu własnego w prace starczy 150.000 CHF przy obecnym kursie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. Moim zdaniem postawienie domu w dzisiejszych czasach może kosztować dużo mniej niż 250 000. My narazie gromadzimy materiały coprawda ale już może my sie pochwalic ze kupiliśmy gazobeton Porit( odpowiednik naszego Ytonga) za 10 000 drzewo na dach zamówione na wymiar za 4 500 do tego Pana który za 2 500 nam to zbije i założy dachówkę, już wiemy ze dachówkę też bedzie tańsza ale jeszce nie wiemy ile dokładnie. trzeba tylko poszukać zagadać a da sie wiele załatwić. Dodajmy ze nasz domek ma 123m +18m garaż więc nie taki mały i dach dwuspadowy.poterzebny nam bedzie jeszcze materiał na fundamenty tzn bloczki i zbrojenie bo na beton też mamy spory upust. i na wiosnę można zaczynać dokupując na bierząco, (aha część terivy też jest) a to wszysko zasługa mojego przedsiębiorczego męża. więc nie martwić sie tylko kombinować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI!!

Nawet nie wyobrazcie sobie jak BAAARDZO wielkim marzeniem jest budowa mego wymarzonego domu....w projekcie zakochana jestem juz prawie 4 -lata....tak tak tak długo ...niestety względy finansowe niepozwalaja nam na budowę ....bardzo Was prosze o radę moze pocieszenie ...powiedzcie mi mniej więcej za jaką sume damy radę wybudować ten dom:

http://www.extradom.pl/projekt-domu-AR%20130-ID-2980.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=KRL1008

....dodam że koszt robocizny odpadnie w ok.80% ...mam mężusia takiego zdolniacha :D ...

 

Jesli wykona większośc prac samodzielnie lub przy pomocy rodziny to tak w okolicach 200000,-

...."Ławy fundamentowe żelbetowe. Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych. Ściany działowe z pustaków i płyt gipsowo-kartonowych na ruszcie stalowym. Strop nad parterem płytowy, żelbetowy. Schody żelbetowe. Konstrukcja dachu drewniana krokwiowo-jętkowa. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna"

 

oczywiście bez zmiany technologi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę...

Dom za 100 tys. dom za 150 tys. ...

 

Wybudowanie domu to jedno, a potem chyba chcemy w nim zamieszkać i nie mieć samych stresów... Jestem w trakcie budowy domu jednorodzinnego, dla siebie. Staję często przed dylematem, czy tanio czy dobrze ? I wybieram dobrze, ale to nieczęsto a właściwie nawet bardzo rzadko wychodzi tanio. Rozumiem dążenia do posiadania własnego domu, ale robienie tego za wszelką cenę może się okazać potem udręką... W mojej ocenie należy wybierać rozwiązania optymalne do sytuacji - również finansowej. Oszukiwanie samego siebie, że się uda bo bardzo chcę... może być i często jest złudne. Uwierzcie lub nie w "budowlance" koszty tylko rosną. Nawet jak zrobimy gdzieś oszczędności to utopimy je na innym etapie budowy. Zawsze wychodzą niespodzianki wynikające z niewiedzy lub działania tzw. "czynnika ludzkiego".

Ale jeśli ktoś lubi bezsenne noce i uważa, że siwe włosy dodają uroku to proszę bardzo niech podejmuje wyzwania oparte na myśleniu życzeniowym...Powodzenia...Tylko niech ma odwagę po zakończeniu inwestycji napisać o tym szczerze. Jako zakończenie inwestycji rozumiem również, ogrodzenie terenu, podłączone media, ścieżki, podjazdy, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem z synem i przez trzy sezony 2002-2005 Dostaliśmy w kitę totalnie. Niewielki dom i same materiały kosztowały nas 130 tys zł. Materiały skromne, bez wydziwiania i wiele z wykończeniówki w drugim gatunku. Ktoś policzy z grubsza stan surowy i wydaje mu się ,że to już koszty z grubsza ma za sobą, a to dopiero ok. 30 % kosztów domu.

Za 100 zł kupi parę pustaków i robotę widać a wykonczeniówce to zaledwie koszt jednego trepa schodowego. Tak po kolei listwa listewka, klej, silikon, pianka, koszty rosną a robota wolno ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny robocizny w budownictwie raczej nie spadną, bo zaczyna brakować fachowców. Podam tylko, ze na kilka przetargów w br. na rbm jeden tylko był ważny. Na pozostałe roboty mimo namowy wykonawców, nie złożyli ofert, bo mieli lepszą robotę, albo nie mieli kim wykonać tej roboty. Do tego w regionie w ub.r. przez moje ręce przeszło 1500 war. zabudowy, a tym roku na dzień dzisiejszy już 2500. To też coś podpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekulacji odnośnie budowy za 100 czy 150 tys z zamieszkaniem jest wiele. Budujemy http://studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-335,375,61,opis.html w zasadzie jak zamontują drzwi zewnętrzne będziemy mieli stan deweloperski. Wprowadzilismy kilka zmian (powiększyliśmy garaż o kotłownie) a wersja projektu który kupilismy była bez 2 dodatkowych okien na lewej ścianie.

 

Stan surowy zamknięty - ok 175 tys.

Do stanu developerskiego, wszelkie instalacje, tynki, szambo, wylewki: 230 tys

 

do każdego etapu mamy osobną ekipę, za stan surowy zapłacilismy w sumie 45tys za robocizne, Poroton 30cm, strop terriva, dachówka betonowa, dodam tylko że budowa na szkodach górniczych.

 

Nie wybrażam sobie budowy za 100 czy 150 tys do zamieszkania ze średnich materiałów. Do stanu mieszkalnego kochnia, podłogi, łazienka, malowanie, GK jeszcze jakies 50 tys.

 

Powodzenia wszystkim BOBom budowniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
zapomniałes dodac ze zaczałes budowac w momencie kiedy bylo najdrozej..Ceny materiałów spadna jak i robocizny,mozna zakładac ze ok.20 % a wiec troche mniej..Można tanio i dobrze ale trzeba podejsc z głową do tematu(oczywiscie nie wierze w dom 100m2 za 100 tyś:) ale za cene 2 tyś zł za m.2 bez umeblowania jak najbardziej na swoim przykładzie,prosty projekt 140 m.2 ,troche rzeczy kupionych w promocjach,troche swojej robocizny(wykończeniówka) i bedzie ok.250 tyś(bez dzialki)..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...