Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

:wink: Dużo czytałem, myślałem, poznawałem, przeliczałem. (mam takie odbicie od normy :wink: ) Wcale się nie dziwię że wychodzą domy w takich cenach, tzn. 300, 400tyś, czy więcej.

Mam jeszcze jedno zboczenie :oops: kombinuję baaaardzo tani domek, martwię się że będę się nudził jak skończę remont :D (w odnośniku) Największy wpływ na koszt budowy domu (pomijając złote klamki itp.) ma konstrukcja budynku, oraz zastosowane materiały. Zaprojektowałem domek i go postawię na miejscu budynku gospodarczego aby udowodnić sobie i innym że można. W stanie surowym zamkniętym (taki etap mi wystarczy na warsztacik ok 80m2) wyjdzie ... w kosztach fundamentu tych "innych ludzi" (czytaj zwykłych)

Parę miesięcy temu przejeżdzałem obok "czegoś" w stanie delikatnie pisząc złym, ma to "coś" około 100 lat, żal mi się tego zrobiło okropnie :oops: Dogadałem się z właścicielem za parę tysiaków odda :lol: (za tą cenę na opał by było warto) I mam konstrukcję "dziwnego domku" około 140m2 Musiałem szybko wymyśleć powód kupna i przeznaczenie :wink: Powiedzmy że domek letniskowy całoroczny, troszkę przeliczyłem co i jak, i wyszło przy "spartańskim" wykończeniu około 50 tyś zł, jak bym się bardziej postarał to nawet dużo mniej. Jak dobrze będzie szło z papierkami to jesienią zacznę opisywać na forum :wink: tzn. za rok :lol:

pozdrawiam

normalny inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pamietajcie, projekt to podstawa ,im mniej skomplikowany tym wykonanie tańsze. Fajnie ze poruszacie tematy wyposazenia i instalacji domowych!! Dla mnie taki rekuperator to świetna sprawa o tym jakos mało w mediach a ocieplając dom pewnych spraw sie nie przeskoczy -wentylacja musi byc !! i to z jej powodów ucieka ok 30% ciepla,a więc przewymiarowanie elementów ocieplenia tez nie ma sensu(podraża koszty:) zaoszczedzone pieniadze proponuje zainwestowac w odzysk ciepła z wentylacji ;) !!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie, projekt to podstawa ,im mniej skomplikowany tym wykonanie tańsze. Fajnie ze poruszacie tematy wyposazenia i instalacji domowych!! Dla mnie taki rekuperator to świetna sprawa o tym jakos mało w mediach a ocieplając dom pewnych spraw sie nie przeskoczy -wentylacja musi byc !! i to z jej powodów ucieka ok 30% ciepla,a więc przewymiarowanie elementów ocieplenia tez nie ma sensu(podraża koszty:) zaoszczedzone pieniadze proponuje zainwestowac w odzysk ciepła z wentylacji ;) !!

pozdrawiam

 

wątpię aby zakup rekuperatora zwrócił się kiedykolwiek, poza wysoką ceną zakupu dochodzą jeszcze koszty prądu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię aby zakup rekuperatora zwrócił się kiedykolwiek, poza wysoką ceną zakupu dochodzą jeszcze koszty prądu

Wszystko zależy co bierzesz pod uwagę, pisząc o "zwrocie kosztów". Czy porównujesz koszty instalacji wentylacyjnej z odzyskiem z instalacją grawitacyjną zapewniającą wymiany powietrza przewidziane w normie, czy wentylację grawitacyjną, która nie działa w w zimie, bo brak jest odpowiednio wydajnego nawiewu, oraz latem (z samej swej natury)?

Ten pierwszy przypadek jest łatwy do wyliczenia w prawie każdym programie typu OZC, tego drugiego w ogóle nie powinno się brać pod uwagę - jest to działanie na szkodę zdrowia własnego i własnej rodziny, nie mówiąc już o stanie technicznym budynku (wilgoć, grzyby, pleśnie :().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Z wielka ciekawoscia obserwuje ten watek. Tak sie sklada, ze powoli, powli zbieram sie do decyzji o zaczeciu wlasnej budowy. Odswieze odrobine watek, bo pierwsze, bardziej zgodne z tematem posty juz sie calkowicie zdeaktualizowaly.

 

Niedlugo bede mial wlasna dzialke calkowicie uzbrojona i gotowa pod budowe, projekt domu tez bede mial za darmo (architekt w rodzinie :))

 

Potrzebuje domu o powierzchni uzytkowej 120-150 m2 najlepiej z garazem. Nie mam specjalnych preferencji co do jego stylu. Maksymalnie prosty (prosty=tani)

Moze byc zbudowany przy uzyciu nowych, tanszych technologii. Duzo dobrego slyszalem o tanim i szybkim budownictwie z keramzytu.

 

Za ile realnie moge najtaniej postawic taki dom? Chodzi mi o to stan pod klucz - wnosze meble i moge mieszkac. Materaly generalnie tanie (chodz nie te najtansze), standard wykonczenia tez sredni.

 

Slyszalem, ze przy odrobinie wlasnego zaangazowania w budowe powinienem zmiescic sie w 300 000. Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz sie trzymał tego co powiedziałes (a nie bedzie to łatwe bo Twoja wiedza i pomysl bedzie ewoluował a to bedzie kosztowac,żonie bedą si epodobały inne gadżety i materialy wykończeniowe-zazwyczaj droższe:))) ale spokojnie masz szanse wybudowac dom w tej sumie..Należy targowac sie z wykonawcami, sprzedawcami i kupowac w promocjach których coraz wiecej np.płytki mozesz kupic w styczniu bo bedą przeceny w duzej sieci dystrybucyjnej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tanio wybudować to warto zdecydować się na dom parterowy bez piwnic i bez poddasza użykowego typu dworkowego. Jest wiele takich projektów więc jest w czym wybierać. Garaż jako dobudówka lub osobno. Jesli bedzie osobno to trzeba się liczyć później z większym podatkiem. Ponadto pow. zabudowy takiego domu jest większa więc trzeba sprawdzić, czy na działce da się zrealizowac taką inwestycję. Myslę że przy dzisiejszych kosztach materiałów i robocizny przy dobrym gospodarowaniu wyrobisz się w 200 tys zł. Myślę o technologii w bk SOLBET 36 cm na klej bez dodatkowego ocieplenia ze stropem drewnianym, blachodachówka, podłogi względnie tanie płytki glazurowane, deska typu Barliniecka w salonie i panele lub wykładziny w innych pokojach. Tynki cienkie gipsowe (ściany równe więc jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za odpowiedzi.

 

frykow Czyli na gotowo wyszlo Cie ~250 tys?

Jak nazywa sie stan w ktorym mamy w domu wszystko co potrzeba wykonczone oprocz mebli? Developerski wlasnie?

 

 

Jakie sa jescze nazwy nowych, alternatywnych technologii w budowie domow?

Dowiedzailem sie tutaj o bk SOLBET, wczesniej slyszalem o domach z keramzytu. Cos jescze wartego uwagi? Wygoogluje juz je sobie sam wady i zalety.

 

Z czego najtaniej wybudwuje wlasnie prosty, niepodpiwniczony, jednopietrowy domek o powierchni 120-150 m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że mimo wszystko SOLBET gr 36 będzie najtańszy. Odpada ocieplenie zewnętrzne a równiutkie ściany idealne do tynku cienkowarstwowego dobrej jakości, czyli gipsowych. Taki dom, prosty konstrukcyjnie, wychodzi zawsze najtaniej, a pow, 120 m2 na jednej kondygnacji niezbyt ograniczona ścianami wewnętrznymi nośnymi do spory kawał do urządzenia sobie wygodnego mieszkanka. Poddasze zawsze coś ogranicza, bo kominy, klatka schodowa, piony kanalizacyjne muszą być na swoim miejscu a płyta stropowa też nieźle kosztuje. Do tego łatwiej wykańcza się powierzchnie płaskie niż skosy na poddaszu.

Oczywiście możesz przeanalizować tańszą technologię z bet. komórkowego na spoinie czy też z bloczków ceramicznych z ociepleniem. Koszt stanu surowego z pewnością będzie mniejszy, ale wykończenie pochłonie kasę i zawsze pozostanie jakieś tam ryzyko, że to ocieplenie nie zagrzybieje czy tez nie porośnie glonem (w 4 roku użytkowania mnie porosła ściana zachodnia, i teraz uczulony na te problem widzę to samo w wielu całkiem nowych domach) -można też poczytać o tym w internecie.

Jeśli masz zdolności w dokładnym wykonywaniu robót to z SOLBETEM dasz sobie radę sam i zrobisz to nie gorzej niż fachowcy. Kominy i kanały wentylacyjne kupujesz gotowe i bez kłopotów składasz prawie jak klocki Lego i z kasą jesteś do przodu na każdym kroku, bo w takim prostym domu trudno coś sknocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za odpowiedzi.

 

frykow Czyli na gotowo wyszlo Cie ~250 tys?

Jak nazywa sie stan w ktorym mamy w domu wszystko co potrzeba wykonczone oprocz mebli? Developerski wlasnie?

Gotowe jeszcze nie jest - wykańczam we własnym zakresie. Kwota 250tys to kwota z robocizną za stan surowy zamknięty (65tys) i bez zwrotu z kopalni za szkody górnicze (czyli minus 30 tys) oraz bez zwrotu VATu.

 

Nazewnictwo to rzecz umowna, ale wykończony dom to raczej nazywa się "pod klucz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto teraz budować samemu domu jeśli masz działkę to owszem opłaci się bez działki już troszkę trudniej..ja osobiście zainwestowałem w dom troszkę kasy a dokładniej zakupiłem od dewelopera.. dom pod Wrocławiem w Smolcu :) ceny nie za wysokie jak na realia;)

http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec

a czy wyjdzie mii to na dobre to się okaże:) jak na razie jestem zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto teraz budować samemu domu jeśli masz działkę to owszem opłaci się bez działki już troszkę trudniej..ja osobiście zainwestowałem w dom troszkę kasy a dokładniej zakupiłem od dewelopera.. dom pod Wrocławiem w Smolcu :) ceny nie za wysokie jak na realia;)

http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec

a czy wyjdzie mii to na dobre to się okaże:) jak na razie jestem zadowolony:)

 

Każdy oczywiście wybiera to co mu pasuje najlepiej - ale chłopie, dom 90mkw, w formie połowy bliźniaka, na działce o rozmiarach chusteczki (500mkw) za pół miliona?? To ja jednak polecam budowanie się samemu :) Nie znam cen działek pod Wrocławiem, ale będą pewnie podobne jak pod Krakowem - a tu można mieć względnie dużą (10-15ar) działkę za 150tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie warto teraz budować samemu domu jeśli masz działkę to owszem opłaci się bez działki już troszkę trudniej..ja osobiście zainwestowałem w dom troszkę kasy a dokładniej zakupiłem od dewelopera.. dom pod Wrocławiem w Smolcu :) ceny nie za wysokie jak na realia;)

http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec

a czy wyjdzie mii to na dobre to się okaże:) jak na razie jestem zadowolony:)

Nawet u mnie, gdzie budowałem w szalonym roku 2007 z wykorzystaniem 1 firmy do wszystkiego koszt domu o powierzchni zabudowy 105m2 w stanie pod klucz wyniesie 360.000 zl wraz z mediami i vatem (działka dodatkoo 80.000zl). Blizniak o powierzchni zabudowy 93 m2 powienien wyjsc ponizej 320.000 zl brutto plus działka 750 m2 po max 200 zl (150.000 zl) to w sumie 470.000 zl a ja i tak czuje sie "wyruchany" przez wykonawcow i "boom budowlany". Nie chce psuc swiat, ale w cenie 620.000 zl za taki domek jest spokojnie 150.000 zl czystego zarobku dewelopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo,to dobre ceny, podaj namiary moze koło ciebie zakupie taką działeczke;).Co do projektu,polecam projekt kuba,firmy krakowskiej-archeton..Parter z poddaszem,projekt sprawdzony w dwóch egzemplarzach i bardzo funkcjonalny..Niektóre ceny za dom jakie obserwują faktycznie powodują nieżyt jelit...Ale to tez wina inwestora..Ja sporo grzebałem w internecie,częsc materiałów i sporo wykończeniowych kupowałem w niemczech,ceny często nizsze niz u nas a jakośc lepsza,szczególnie tych rzeczy w górnej półki np.niedawno kupilem bateriefm-y Groche..szczęscie ze mam blisko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny 620 tyś na stan deweloperski to jakiś kosmos. Nam udało się z działką wybudować za niecałe 300, dom 127m2 + garaż. Działka 6333m2.

 

Koszt wybudowania domu ok 150m2 przez dewelopera w stanie deweloperskiem to max 200 tys,+ działka 600m2 ok 120 - reszta czysty zysk - wiem bo znajoma firma buduje jako developer.

 

Myślę że warto chwilkę poczekać (z pół roku) i ceny nie powinny przekraczać 450 tyś, skończylo się budowlane eldorado...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej no możliwe że masz racje, ale to jest działka z domem:) juz wybudowanym :)

i masz racje że bierzesz fakt że to jest Wrocław:)masz racje a tutaj ceny mieszkań są masakryczne, działki też do najtańszych w kraju nie należą:) pozdrawiam i dzięki za rade:) na pewno sie przyda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...