Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U nas za domek 150 metrów kwadratowych w stanie deweloperskim do wykończenia, na działce 700 metrów, niezagospodarowanej, chcą 800.000 zł.

Domek ładny, dachówka etc. Ale działka nieogrodzona.

A ile za dom w takim stanie byłbyś skłonny zapłacić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przyglądam się waszej rozmowie o kupnie domów od dewelopera , sam zastanawiam się nad taką opcją .Dostałem ofertę na 1/2 domu-bliżniak o pow.260 m2 (z garażem 32 m2) Działka ok.800 m ,ogrodzona z tyłu i po bokach siatką , z przodu ogr,murowane i otynkowane , wypełnienie z desek , furtka ,brama przesówna .Wykonane podjazdy i chodniki z kostki .Dom przykryty blachodachówka,podbitka, dwa balkony , ocieplony ,otynkowany i pomalowany , wykonane tarasy ( 40m2) ,szambo , zakopana butla na gaz. Wewnątrz - ocieplony poddasze + karton-gips , instalacje -elektryczna , telefoniczna-internetowa,alarm z osprzętem,inst. odkurzacza centralnego ,rozprowadzone rury do ogrzewania kominkowego , inst CO. i wodna razem z podłogówką,kanalizacja ,okna plastykowe,drzwi wejściowe antywłamaniowe ,bama garażowa , wszystko otynkowane .Brakuje pieca ,kaloryferów ,drzwi wewnętrznych .Bardzo ciekawa dworkowa architektura , w naszym stylu .Cena za dom razem z działką 650 tyś .( myślę że jeszcze do małej negocjacji ,27 km od W-wy. Dodam , że jestem na etapie przygotowań do rozpoczęcia budowy domu o podobnej wielkości ok 240 m2 na działce 2600 m2 ( mam wszystkie pozwolenia ).Wydaje mi się , że cena jest całkiem interesująca ,zastanawiam się nawet nad tym ,żeby sprzedać działkę i kupić ten dom.Przy odrobinie szczęścia ( dobra cena i w miarę szybka sprzedaż ) potrzebowałbym tylko trochę kredytu na wykończenie w środku i można mieszkać .Co myślićie o tym bliżniaku i cenie ? Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa domu 200 m kw, własna działka, gotówka 30k. Mało nie? Ale wiem że będzie dobrze. Kto nie wierzy?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Każdy chciałby wybudować dom tanio,szybko,ładnie.Niestety to nie idzie w parze,zawsze trzeba z czegoś zrezygnować.Ty decydujesz z czego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIENIAJĄC TROCHĘ TEMAT MOŻE KTOŚ MI POMOŻE .. ZAMÓWIŁEM BETON W FIRMIE X ALE SZUKAŁEM LEPSZEJ CENY I ZNALAZŁEM W FIRMIE Y PO CZYM PO 2 GODZINACH ODMÓWIŁEM OSOBIŚCIE I MAILEM LECZ PO DWÓCH DNIACH BETON Z FIRMY X PRZYJECHAŁ WYLANO GO A PO 15 MIN PRZYJECHAL BETON Z FIRMY Y ZA KTÓRY ZAPŁACIŁEM CO ROBIĆ FIRMA X PRZYSYŁA MI FAKTURĘ DO ZAPŁATY A BETON BYŁ ODMÓWIONY MOŻE KTOŚ TO PRZEŻYŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIENIAJĄC TROCHĘ TEMAT MOŻE KTOŚ MI POMOŻE .. ZAMÓWIŁEM BETON W FIRMIE X ALE SZUKAŁEM LEPSZEJ CENY I ZNALAZŁEM W FIRMIE Y PO CZYM PO 2 GODZINACH ODMÓWIŁEM OSOBIŚCIE I MAILEM LECZ PO DWÓCH DNIACH BETON Z FIRMY X PRZYJECHAŁ WYLANO GO A PO 15 MIN PRZYJECHAL BETON Z FIRMY Y ZA KTÓRY ZAPŁACIŁEM CO ROBIĆ FIRMA X PRZYSYŁA MI FAKTURĘ DO ZAPŁATY A BETON BYŁ ODMÓWIONY MOŻE KTOŚ TO PRZEŻYŁ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie napisałeś jak i przez kogo została przyjęta "grucha".Mniemam ,że ekipa a osobie przyjmującej firma x oznajmiła,że przywieźli wcześniej zamówiony beton,czyli nie płacić i czekać na ruch firmy x.Zapewne sprawę skieruje do sądu.Bazując na tym,że firma x wprowadziła w błąd osobę przyjmującą beton,powinieneś powołać ją na świadka wraz z osobami potwierdzającymi zdarzenie. Jeśli zapłacisz i to ty pozwiesz firmę czeka ciebie większa nerwówka,bo mimo wszystko w naszych sądach lepiej się bronić,niż skarżyć.

Jeśli nie masz potwierdzenia - kopii maila,to przydadzą się świadkowie twojego "ustnego" zerwania umowy z firmą x ,bo umowa ustna obowiązuje.

A tak w ogóle to mogłeś postarać się ,żeby firma y gotowy beton sprzedała kolejnemu oczekującemu.Miałbyś ewentualnie niewiele "w plecy"( :roll: no i zamiast szukać rozwiązania na Forum,powinieneś wybrać się do prawnika).

Wiedząc jak opieszałe są nasze sądy,sprawa się będzie ciągnąć,więc nie panikuj,masz czas.Jak przegrasz to się odwołasz i znowu masz czas, więc pakuj pieniądze w budowę,bo przy ewentualnej twojej przegranej zdążysz wybudować swój dom i będziesz mógł na spokojnie uzbierać odpowiednią kwotę na zapłacenie firmie x.Życzę powodzenia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam. Mam wielki dylemant, a mianowicie budować się czy nie. Mam w ręku 300tyś złotych i mysle o domku. Oczywiście małym i tanim. Niestety muszę kupić działkę, które w naszej okolicy ( W-M) kosztują około 70 zł za metr. Jeśli chodzi o budowę mogę bardzo dużo zaoszczędzić od etapu instalacjii. Instalacja elektryczna i praktycznie całe wykończenie wnętrza będe miał zrobione za "darmo" - oczywiście chodzi o robociznę. Instalacja CO za połowę ceny. Bardzo bym prosił o wszelkie opinie i porady. Pozdrawiam Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Mam wielki dylemant, a mianowicie budować się czy nie. Mam w ręku 300tyś złotych i mysle o domku. Oczywiście małym i tanim. Niestety muszę kupić działkę, które w naszej okolicy ( W-M) kosztują około 70 zł za metr. Jeśli chodzi o budowę mogę bardzo dużo zaoszczędzić od etapu instalacjii. Instalacja elektryczna i praktycznie całe wykończenie wnętrza będe miał zrobione za "darmo" - oczywiście chodzi o robociznę. Instalacja CO za połowę ceny. Bardzo bym prosił o wszelkie opinie i porady. Pozdrawiam Paweł.

 

chłopie ja nie wiem nad czym ty się zastanawiasz :roll: :o

 

nawet pomyślałam że ten Twój post to jakiś żart, albo jakaś prowokacja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niektórzy wierzą, że można dom wybudować bardzo tanio :

http://biznes.onet.pl/0,1937688,wiadomosci.html

Waldemar K. zainwestował pieniądze z obligacji w firmę, która ma zamiar opatentować metodę, która pozwoli zbudować 150-metrowy dom w stanie surowym za zaledwie 20 tys. zł.
:lol: :lol: :lol:

Chociaż, kto wie ? Np. dom o takiej konstrukcji nie powinien kosztować więcej :

http://www.bryla.pl/bryla/1,85300,5684757,Japan_Dome_House_ze_styropianu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

zastanawiamy sie nad budowa domu - ok 120 m powierzchni mieszkalnej, mamy juz dzialke (nie uzbrojona) pod wroclawiem.Na okolo reklamuja ze materialy budowlane tanieja,wiec pomyslelismy ze moze to dobry moment na rozpoczecie. Czy ktos moze sie orientuje jaka kasa musze dysponowac, aby zamknac stan surowy we wroclawiu??

z gory dziekuje za pomocne rary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam mam do kupienia działkę na którą mnie będzie stać (czytaj nie mam innej możliwości) lecz jest wąska 15,7 warunki zabudowy określone są na 3m od sąsiada 7 m od drogi czyli zostaje 5,7 i szer. do 10,8 m a wysokość 6m czy coś można zrobić lub zmienić warunki zabudowy i czy to trwa 6 miesięcy poproszę o pomoc czy muszę jednak zrezygnować z budowy domu a ha stoi tam już domek na podmurówce wys. 1m o wymiarach 5,3#6 wys.4m płaski dach z piwnicą i garażem na poziomie -1 można to by przebudować lecz nie dostawie piętra bo mnie ograniczają warunki zabudowy no i jest warunek zabudowy dotyczący budowy domu a nie rozbudowy, ten domek teraz przylega z 2 stron do innych domów jeden na wysokość jest taki sam a drugi ma około 8,5 m najchętniej bym trochę rozbudował w bok i po całości dał piętro ale czy się zgodzą i jak długo się czeka na zmianę warunków w gminie powiedziano że ta wysokość to średnia zabudowań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam do kupienia działkę na którą mnie będzie stać (czytaj nie mam innej możliwości) lecz jest wąska 15,7 warunki zabudowy określone są na 3m od sąsiada 7 m od drogi czyli zostaje 5,7 i szer. do 10,8 m a wysokość 6m czy coś można zrobić lub zmienić warunki zabudowy i czy to trwa 6 miesięcy poproszę o pomoc czy muszę jednak zrezygnować z budowy domu a ha stoi tam już domek na podmurówce wys. 1m o wymiarach 5,3#6 wys.4m płaski dach z piwnicą i garażem na poziomie -1 można to by przebudować lecz nie dostawie piętra bo mnie ograniczają warunki zabudowy no i jest warunek zabudowy dotyczący budowy domu a nie rozbudowy, ten domek teraz przylega z 2 stron do innych domów jeden na wysokość jest taki sam a drugi ma około 8,5 m najchętniej bym trochę rozbudował w bok i po całości dał piętro ale czy się zgodzą i jak długo się czeka na zmianę warunków w gminie powiedziano że ta wysokość to średnia zabudowań

 

Nie odpowiem Ci, bo nie mam pojęcia.

 

Zadam Ci za to inne pytanie. Jak to co napisałeś powyżej ma się do tematu tego wątku?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
zastanawiamy sie nad budowa domu - ok 120 m powierzchni mieszkalnej, mamy juz dzialke (nie uzbrojona) pod wroclawiem.Na okolo reklamuja ze materialy budowlane tanieja,wiec pomyslelismy ze moze to dobry moment na rozpoczecie. Czy ktos moze sie orientuje jaka kasa musze dysponowac, aby zamknac stan surowy we wroclawiu??

z gory dziekuje za pomocne rary

 

Witam!

My postawiliśmy dom pod Wrocławiem, 120m powierzchni użytkowej. Mieliśmy swoją działkę również nie uzbrojoną. Obecnie mamy stan surowy otwarty, zadaszony dachówką, bez okien i drzwi. Wyniosło nas to około 96 tys. z tym, że budowaliśmy sami, także odpadły nam koszty robocizny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

witam

 

 

tak czytam wasze wypowiedzi i dochodze do wniosku,ze wiekszosc z was bez kredytu by nic nie ruszyla :D my dostali[my duza dzialke w miejscowosci nadmorskiej i udalo nam sie postawic domek 50m2 z poddaszem uzytkowym za 50 tys. maly niedrogi w utrzymaniu

 

zasada taka wujek elektryk zrobil instalacje itd. , glazure, terakote panele kladlismy sami mimo ze nie mielismy o tym pojecia. powoli wszystko szlo do przodu a teraz mieszkamy i jestesmy szczesliwi. po pracy jechalismy na budowe i co moglismy robilismy sami badz ojcowie i znajomi nam pomagali

 

Nie wazne jak dla kogos wyglada NASZ dom wazne ze jest nasz bez kredytów, ktos moze stwierdzic ze Nasz dom nie jest ladny ma prawo mu sie nie podobac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...