Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam takie pytanko. mam możliwość kupienia gazobetonu w dobrej cenie ale bez faktury, czy potrzebna jest mi ona? jeśli tak to będziemy musieli zapłacić ok1zł za każdego pustaka. A tak przy okazji może ma ktoś namiary na tanie materiały budowlane....?

 

Witam.

Nie wiem skąd jesteś ale jeżeli mieszkasz niedaleko zachodniej granicy to informuję Cię, że właśnie zaczęły się jesienne wyprzedaże materiałów budowlanych w Niemczech. Ceny bloczków gazobetonowych, klei czy dachówki są o wiele, wiele tańsze niż u nas. O jakości nie wspomnę.

Kilka kilometrów za Guben w stronę Frankfurtu jest duża hurtownia, obsługa w języku polskim i transport na dogodnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Teraz moje pytanie. Region Łódzki, dokładniej okolice Łodzi. Dysponuję kwotą max 140 tys. i gruntem (co prawda nie moim ale rodzice powiedzieli, ze jak mam sprzedac dzialke swoja(stad te 140 tysiecy) i szukac domu do remontu gdzies na wsiach to wola zebym na ich dzialce sie pobudowal). Kwestie wykonczenia domu robilbym sam wraz z wujkiem, czyli glazury, gładzie, tynki itd... Instalacje CO zrobilby mi drugi wujek:) Sprawy geodezyjne zalatwilby mi ojciec(geodeta), jak i rowniez jego znajomy projektant, czy tez kierownictwo budowy. Kwestie elektryczne rowniez zrobilby wujek (z tym ze mojej drugiej polowki:P)... Moje pytanie brzmi, czy z takimi pieniedzmi jestem w stanie wybudowac dom? Oczywiscie mowie tu o domu, w ktorym moglbym zamieszkac.... Domek nie duzy na dwie, osoby(ew. + dziecko), najlepiej z poddaszem uzytkowym, wiec moze byc to i ok 60m2. Moze byc to rowniez dom w technologii szkieletowej czy tez z bali... Nie wiem poprostu co tansze, jakie sa roznice i czy w ogole sie da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to teraz moje pytanie.

Dysponuje gruntem w niedalekiej przyszłości chciał bym budowac dom, a mianowicie chodzi o domek parterowy do 100 m nie podpiwniczony z dachem dwspadowycm.Będe dysponował kwotą około 180 tyś materiały większośc będzie kupowana bez watu czy przy tych środkach jest możliwośc postawienia takiego domku??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem...

 

Pisząc, że moim zdaniem nie da się miałem na myśli to, że na 1000 osób, które spróbują może jedna lub dwie wybudują w tej cenie. I to będą te osoby, które same mnóstwo (prawie wszystko - jak Kodi) zrobią na budowie i dodatkowo będą miały jeszcze dostęp do tańszych materiałów...

 

Czyli, jeżeli masz:

- stryjka murarza

- ojca dekarza

- wujka elektryka

- szwagra hydraulika

- ciotkę właścicielkę hurtowni budowlanej

- babkę szefową hurtowni instalacyjnej

- pięciu kuzynów, którym się nudzi i baaardzo chcą Ci pomóc na budowie

- sam masz mnóstwo czasu i zapału do pracy na budowie

 

i dodatkowo:

 

- wybierzesz prosty, mały i tani w budowie domek

- masz korzystne warunki gruntowe na działce (nie żadne torfy, skarpy itp.)

- masz blisko wszystkie media i drogę dojazdową

 

to może Ci się udać.

 

Im więcej z powyższych warunków spełniasz, tym większa szansa, że uda Ci się wybudować za 140 tys. zł.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tandetnie? Postawiłam domek z porotermu plus dachówka ceramiczna - stan surowy bez okien 146 tys. łącznie z papierami. Edziol, spokojnie Ci wystarczy (mówimy oczywiście o stanie surowym). Mój domek ma 170 m - z użytkowym poddaszem. W cenie 180 tys. będę miała stan surowy zamknięty z wypasioną drewnianą stolarką. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój stan surowy zamknięty zrobiłem za 130 tys. zł. Ale w tym się nie da jeszcze mieszkać. Potrzeba jeszcze minimum 100 tys. zł.

 

nasz do wprowadzenia kosztowal kolo 230 tysi - projekt w podpisie

 

byl to zdecydowanie trudniejszy czas lecz calkowita murarka, ocieplanie, tynkowanie - robota praktycznie za friko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem powiem wam... Czy pchac sie w budowe domu majac 140 tysiec i tak jak napisalem wczesniej garstke znajomosci i rodzinnych majstow, czy tez kupic dom na wsi za 80 tysiecy i pozostale 60 go wyremontowac (od razu mowie, ze wszyskie rzeczy jak plyty k/g, malowanie, gladzie, glazura, sufity itd itd, czyli remont w srodku zrobie sam...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam ten dylemat. W końcu wybrałam budowę i myślę, że dobrze. Co nowe to nowe, zrobisz sobie wszystko po swojemu. W starym ciągle coś będzie się sypać. A jeżeli taki majster z Ciebie, że wiele jesteś w stanie zrobić sam to już nie ma o czym mówić. Zaoszczędzisz na robociźnie kupę kasy. Poza tym nie musisz wszystkiego od razu na błysk wykończyć. Ja bym budowała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...