Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

eee, moi znajomi mają domek szkieletowy, bardzo dobrze ocieplony (ściany 25 cm styro) i sezon szybko się zaczyna i późno kończy a co jest dodatkowo w moim mniemaniu wadą to to że szybko traci ciepło ale szybko się nagrzewa. Wciaż uważam że akumulacyjność jest lepsza niż jej brak.

 

pzdr

 

Porównujesz do swojego domu? :D eeee a moi znajomi zaczeli miesiąc wcześniej w murowanym podgrzewać, chociaż dla nich 19 st. to ciepło, a w moim 20 to raczej chłodno ;) Jak się wyłączy źimą ogrzewanie to faktycznie łatwiej szybciej jest zmniejszyć temperaturę w typowym szkielecie, ale ta sterowalność może być też zaletą. Zawsze będzie jakaś akumulacyjność ;) a co to za szkielet z 25cm styro?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zawsze będzie jakaś akumulacyjność

No cóż każda pliszka swój ogonek chwali

Myślę, że zamiast rozwodzić się nad grubością swego ocieplenia czy według mnie wątpliwymi zaletami technologii szkieletowej może podałbyś ile to zużywasz energii na ogrzanie swego domku ocieplonego lepiej od pasywnego?

Jeśli mnie pamięć nie myli to twój domek jest w granicach 3 litrów, ale może się mylę.

Edytowane przez orko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz do swojego domu? :D eeee a moi znajomi zaczeli miesiąc wcześniej w murowanym podgrzewać, chociaż dla nich 19 st. to ciepło, a w moim 20 to raczej chłodno ;) Jak się wyłączy źimą ogrzewanie to faktycznie łatwiej szybciej jest zmniejszyć temperaturę w typowym szkielecie, ale ta sterowalność może być też zaletą. Zawsze będzie jakaś akumulacyjność ;) a co to za szkielet z 25cm styro?

 

Pozdrawiam.

 

Do mojego nic nie porównuję bo to nie ma sensu.

Chcę tylko zwrócić uwagę że mała akumulacyjność "szkieletówki" wiąze się z tym co pisalem mimo dobrego ocieplenia.

Latwo w takim domu o oszczędności poprzez sterowanie i szybkie nagrzewanie ale mimo wszystko wolę dużą akumulacyjność.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego nic nie porównuję bo to nie ma sensu.

Chcę tylko zwrócić uwagę że mała akumulacyjność "szkieletówki" wiąze się z tym co pisalem mimo dobrego ocieplenia.

Latwo w takim domu o oszczędności poprzez sterowanie i szybkie nagrzewanie ale mimo wszystko wolę dużą akumulacyjność.

 

pzdr

 

Masz stropodach od "szkieletora" ;) ino ściany "normalne" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż każda pliszka swój ogonek chwali

Myślę, że zamiast rozwodzić się nad grubością swego ocieplenia czy według mnie wątpliwymi zaletami technologii szkieletowej może podałbyś ile to zużywasz energii na ogrzanie swego domku ocieplonego lepiej od pasywnego?

Jeśli mnie pamięć nie myli to twój domek jest w granicach 3 litrów, ale może się mylę.

 

Ten lepiej ocieplony od pasywnego jest na etapie szlifowania projektu ;) może będzie kiedyś samowystarczalny.

 

Wątpliwymi zaletami mojego szkieletora jest ?

-ściany + dach = 6m3 desek + poszycie OSB = kila razy taniej od murowanego

-przygotowanie jw. to dwa tygodnie, złożenie stanu surowego w tydzień

-brak mokrych robót

-duuuuuużo miejsca na łatwe, tanie ocieplenie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na dzialce domek z kamienia ocieplony trzcina. Stropodach nieocieplony. I wiecie co? W lecie w domku jest przyjemnie chlodno a w zimie cieplo. Szkieletowce odpadly wiec u mnie zanim wystartowaly. Ocieplenioe to nie wszystko. Idac tym tropem dede budowac parterowke ze scianami murowanymi i stropodachem betonowym. Edytowane przez rania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym można zrobić taką akumulacyjną posadzkę ;)

Za Twoje szkło piankowe robię ściany i dach (znaczy kupuję materiał) i mam zero problemów z poziomym mostkiem.

 

ps. każdy wybiera to co lubi :) lubię samowystarczalność za "grosze"

 

 

Ja nie napisałem że Twoje rozwiązanie jest złe ja po prostu uważam za wadę małą akumulacyjność.

Ale jeśli dolejesz 40 cm betonu w posadzkę aby wyrównać akumulacyjność ścian to żaden problem.

A co do szkła to porównanie rzekłbym nietrafione bo od początku pisalem że to ponad stan a zamiast tego wystarczy płyta fundamentowa (ja nie miałem innego wyjścia).

Dla mnie (sic!) każde rozwiązanie które:

1. jest tanie w inwestycji

2. tanie w eksploatacji

3. posiada jak najmniej drewna coby nie tracić czasu na jego odnawianie co jakiś czas.

4. posiada dużą akumulacyjność

 

jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Ja mam troszkę inny pomysł na dom jeszcze cieplejszy niż pasywny ale nie buduję więc pomysły są tylko w mojej głowie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Umrę z ciekawości ;) Jest dużo rozwiązań, trzeba tylko otworzyć oczy i je zauważyć.

Owszem w teorii jest dużo rozwiązań ale jak przychodzi do konkretów to jest już dużo gorzej.

Np tu na forum co drugiemu wychodzi budowa domu pasywnego w .................... planach.

A potwierdzony zużyciem energii jest tylko jeden u j-j!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam!

Trafiłam tu przypakiem, ale widzę, że ostatnio nikt nie odwiedza tego wątku. Ale mam nadzieję, że może ktoś znów tu trafi i odpowie mi na moje pytania.

Zastanawiam się nad budową domku małego, przytulnego, taniego w budowie:) I mam pytanie: jakie są realne koszty budowy domu max 100 metrów ( chociaż wolałabym taki ok. 80, urządzałyby mnie 3 małe pokoje + pokój dzienny. ) Interesuje mnie to ile muszę wydać do stanu surowego zamkniętego???

( działkę mam, za wszystkie sprawy geodezyjne, mapki, tyczenie itd nie płacę, elektryka- płacę tylko za materiały, wszelkie wykończenie typu: glazury tarakoty itp robimy sami. I co jest dla mnie ważne: chciałabym wprowadzić się do takiego stanu gdzie bym miała zrobione: tynki, położoną tarakotę itd, natomiast zakup wewnętrznych drzwi i całe urządzanie chciałabym robić już w trakcie mieszkania. Wiem, że może to dla Was dziwne, ale budowa miałaby być bez kredytu z środków własnych, nie chcę willi i nie zależy mi żeby wprowadzić się do stanu pod klucz tylko zależy mi na tym, żeby wprowadzić się do swojego własnego, maleńkiego domku i w miarę możliwości finansowych powoli wykańczać go.Mogę liczyć na pomoc rodziny, w szczególności brata, który potrafi naprawdę bardzo dużo chociaż nie jest budowlańcem, ale jest profesjonalistą we wszystkim:)

Jeżeli Ktoś z Was będzie chciał mi odpowiedzieć na moje pytanie to myślę, że ważna będzie lokalizacja tej mojej inwestycji: mieszkam w miejscowości podwarszawkiej- 30 km od centrum wawy. Jeżeli chodzi o działkę to jest ona uzbrojona. Myślę o ogrzewaniu gazowym.

Jakie to wszystko skomplikowane, ale myślę, że warto:) będę wdzięczna za każdą wskazówkę co do cen i wogóle jestem ciekawa Waszych opinii na temat mojego pomysłu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie buduje domu np 50m2 np. NaKwadracie czy podobny? ile to moze kosztowac?? jestem sam i duzego mi nie potrzeba 45m2 wystarczy....mam tylk o nieuzbrojona mala dzialke..sam nie bebe nic robil bo mam prawie 60 lat i nie za bardzo moge dzwigac...dzieki za szczere uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie buduje domu np 50m2 np. NaKwadracie czy podobny? ile to moze kosztowac?? jestem sam i duzego mi nie potrzeba 45m2 wystarczy....mam tylk o nieuzbrojona mala dzialke..sam nie bebe nic robil bo mam prawie 60 lat i nie za bardzo moge dzwigac...dzieki za szczere uwagi

 

Tradycyjnym podejściem może wyjść od 100 tyś w górę ;) jak zwykle zależy od wykończenia. Można gotowca, jest dużo w necie.

 

Albo .... głupio troszkę, ale napiszę :cool: Bez zezwoleń i papierków, troszkę mniejszy bo 12m x 2,5m zbudowany jako kanadyjczyk na ....naczepie od tira ;)

Liczyłem ostatnio coś takiego, z robotą stan surowy by wyszedł około 30tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafiłam tu przypakiem, ale widzę, że ostatnio nikt nie odwiedza tego wątku. Ale mam nadzieję, że może ktoś znów tu trafi i odpowie mi na moje pytania.

Zastanawiam się nad budową domku małego, przytulnego, taniego w budowie:) I mam pytanie: jakie są realne koszty budowy domu max 100 metrów ( chociaż wolałabym taki ok. 80, urządzałyby mnie 3 małe pokoje + pokój dzienny. ) Interesuje mnie to ile muszę wydać do stanu surowego zamkniętego???

( działkę mam, za wszystkie sprawy geodezyjne, mapki, tyczenie itd nie płacę, elektryka- płacę tylko za materiały, wszelkie wykończenie typu: glazury tarakoty itp robimy sami. I co jest dla mnie ważne: chciałabym wprowadzić się do takiego stanu gdzie bym miała zrobione: tynki, położoną tarakotę itd, natomiast zakup wewnętrznych drzwi i całe urządzanie chciałabym robić już w trakcie mieszkania. Wiem, że może to dla Was dziwne, ale budowa miałaby być bez kredytu z środków własnych, nie chcę willi i nie zależy mi żeby wprowadzić się do stanu pod klucz tylko zależy mi na tym, żeby wprowadzić się do swojego własnego, maleńkiego domku i w miarę możliwości finansowych powoli wykańczać go.Mogę liczyć na pomoc rodziny, w szczególności brata, który potrafi naprawdę bardzo dużo chociaż nie jest budowlańcem, ale jest profesjonalistą we wszystkim:)

Jeżeli Ktoś z Was będzie chciał mi odpowiedzieć na moje pytanie to myślę, że ważna będzie lokalizacja tej mojej inwestycji: mieszkam w miejscowości podwarszawkiej- 30 km od centrum wawy. Jeżeli chodzi o działkę to jest ona uzbrojona. Myślę o ogrzewaniu gazowym.

Jakie to wszystko skomplikowane, ale myślę, że warto:) będę wdzięczna za każdą wskazówkę co do cen i wogóle jestem ciekawa Waszych opinii na temat mojego pomysłu.

Pozdrawiam.

 

Tradycyjnym (murowanym) podejściem wyjdzie około 2 tyś/m2 na gotowo bez szaleństw. Kanadyjczyk zmiksowany z polskimi kratownicami deskowymi, to na stanie surowym można by oszczędzić około 40%, a wykończeniówka łatwiejsza ;) . Lepiej cieplejszy domek, można wtedy zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania ;) Warto też rekuperarator - zero kominów i też troszkę taniej. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie buduje domu np 50m2 np. NaKwadracie czy podobny? ile to moze kosztowac?? jestem sam i duzego mi nie potrzeba 45m2 wystarczy....mam tylk o nieuzbrojona mala dzialke..sam nie bebe nic robil bo mam prawie 60 lat i nie za bardzo moge dzwigac...dzieki za szczere uwagi

 

Po głębszej analizie "kanadyjczyk" może wyjść :

 

- zezwolenia, podłączenia 10000 i może nawet więcej

- stan zero 15000

- stan surowy około 33000

- wykończeniówka ? :cool:

 

Tyle mi wychodzi .... jak bym miał robić coś podobnego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...