Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Najlepszy sposób na oszczędności to dobry architekt, który ma za zadanie zaprojektować tani w budowie dom. Nie uświadczymy w nim 3 balkonów, wolich oczek czy wielospadowego dachu... a i garaż można zawsze dobudować. Projekt indywidualny moim zdaniem to pierwsza prawdziwa oszczędność. Później nie należy oszczędzać na materiałach do stanu surowego otwartego, bo to sama konstrukcja budynku czyli rzecz olbrzymiej wagi- wykończeniówka zawsze jest do poprawienia w rozsądnych pieniądzach, spartolona konstrukcja już niekoniecznie... No i lepiej zamiast drewna mieć panele, ale warto by dom stawiała ekipa solidna. Albo samodzielnie zabierzmy się do pracy. Nam w końcu najlepiej zależy na efekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przez jakieś 5 ostatnich stron była kłótnia o podatki :no: lekka przesada

ja szukam kogoś kto buduje projekt z259 lub tuluza V

wydaje mi się, że te projekty będą tanie w budowie . . . mam działke nie uzbrojoną, chcę odłożyć jakieś 15 tyś na pozwolenia i projekt. Myślę, że tyle dla banku wystarczy, żeby dostać 150 000 i systemem gospodarczym zamieszkać w jednym z tych projektów. Zagląda tu jeszcze ktoś, kto pomoże mi wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba domy są małe więc i tanie w budowie tylko zetka to dom typowo nowoczesny a tuluza to tradycyjny. napewno elewację będziesz miał tańszą w tuluzie . Mi osobiście bardziej się podobają też tam rzuty. A co do kredytu to musisz wziąść tyle żeby mięć na wybudowanie całej powierzchni , ja miałm też z tym problem bo chciałam mniej kredytu a wyszło inaczej dobrze że chociaż mam pozytywną decyzję. Jak masz pytania to mów ja jestem po fundamentach i będe ruszać w górę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Najlepszy sposób na oszczędności to dobry architekt, który ma za zadanie zaprojektować tani w budowie dom. Nie uświadczymy w nim 3 balkonów, wolich oczek czy wielospadowego dachu... a i garaż można zawsze dobudować. Projekt indywidualny moim zdaniem to pierwsza prawdziwa oszczędność. Później nie należy oszczędzać na materiałach do stanu surowego otwartego, bo to sama konstrukcja budynku czyli rzecz olbrzymiej wagi- wykończeniówka zawsze jest do poprawienia w rozsądnych pieniądzach, spartolona konstrukcja już niekoniecznie... No i lepiej zamiast drewna mieć panele, ale warto by dom stawiała ekipa solidna. Albo samodzielnie zabierzmy się do pracy. Nam w końcu najlepiej zależy na efekcie.

 

Swieta racja, ja jestem na etapie dachu i mam nadzieje ze za 3 tygodnie dom bedzie gotowy, na materialach konstrukcji domu nie ma sensu oszczedzac bo to pozorna oszczednosc, kupilem cegle pelna na obudowe komina systemowego a nie dziurawke zeby pozniej sie nie lalo, graniczylo to z cudem bo tylko sprzedaje sie dziurawke a pozniej ludzie narzekaja i placa za naprawy itd. W domu jeden balkon rzutem na tasme zaprojektowany, zadnych wykuszy daszkow zadaszen polokraglych scian itd. Podsumowujac im prostsza bryla budynku tym taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...