Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Wątek długi więc już nie jestem pewien czy zezo podawałeś o jaki dom ci chodzi. Masz już wybrany jakiś projekt? jeśli tak to wrzuć jakiegoś linka - łatwiej będzie ocenić na ile realne jest te 100 tys.

Podsumowanie w takim razie - zezo już buduje i ma nadzieję, że dużo więcej nie dołoży (nie chce nic dokładać do 100 000), pytającym był cosmita który niestety zniknął i nie wiadomo co dalej ;)

Fajnie by było wrócić do wątku za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wątek długi więc już nie jestem pewien czy zezo podawałeś o jaki dom ci chodzi. Masz już wybrany jakiś projekt? jeśli tak to wrzuć jakiegoś linka - łatwiej będzie ocenić na ile realne jest te 100 tys.

Podsumowanie w takim razie - zezo już buduje i ma nadzieję, że dużo więcej nie dołoży (nie chce nic dokładać do 100 000), pytającym był cosmita który niestety zniknął i nie wiadomo co dalej ;)

Fajnie by było wrócić do wątku za rok ;)

Aha :D

No to faktycznie zgubiłem się gdzieś w meandrach tego wątku.

W takim razie, skoro zezo mamy na miejscu - zezo, rzuć jakimś linkiem do projektu który zamierzasz po tych kosztach realizować albo jeśli nie ma go na żadnej www - zaprezentuj jakąś garść dokładniejszych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA,

 

95 tys za stan surowy to OK, ale to połowa stanu końcowego :( ... i to bez rozpusty...

 

zezo,

jakaś firma robi kanadyjczyki w promocji za stówkę do wprowadzenia. poszukaj, zorientuj się, może warto...

 

nie bierz tego do siebie ale domek 70 m2 trudno mi nazwać jednorodzinnym. chociaż dla, powiedzmy małżeństwa, postury dużo poniżej przeciętnej wystarczy...

takie domki to raczej letniskowce - więcej siedzisz na zewnątrz a do środka chowasz się przed deszczem albo na noc.

Salon z kominkiem 17 m2 dla rodziny 4-5 osobowej.... toż to metraż blokowy. Jak tu wytrzymać brudne i zimne pół roku?

Łazienka 1,5 m2... no comment :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezo - bardzo sympatyczny domek, faktycznie niewielki i bardzo prosty. Jeśli faktycznie jego powierzchnia użytkowa będzie w okolicach 75m2 to przy nakładach 100tys wychodzi 1330zł/m2. Biorąc pod uwagę, że nawet ty sam dopuszczasz niewielkie przekroczenie budżetu przedsięwzięcie może się udać. Zawsze odnosiłem wrażenie, że niezbędnym min jest około 1500zł/m2, co w twoim przypadku oznaczałoby wydatek około 112500.

Dlatego jednak jestem za! - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katerhasser - oto szczegóły :)

 

Witam, domek wybudowałem w okolicach Rzeszowa dokłądnie Krasne 3 km od centrum miasta, kryty jest blachodachówka matowa kolor ceglasty, 1 warstwowy mur z siporexu , strop lany, na działce mam juz prad, woda jes w budynku, ociepliłem w tej kasie jeszcze fundament mam

fotki tylko niemam pojecia jak je pokazac

jestem pierwszy raz na tym forum

 

Acha za działke dałem 20 tyś, domek to http://www.archeton.pl/projekty/index.asp

 

100 m2 użytkowej + 30m2 garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katerhasser napisał

nie bierz tego do siebie ale domek 70 m2 trudno mi nazwać jednorodzinnym.

a czy 200m2 jest domem letniskowym?

a takie letniskowe już widziałem

tak krawiec kraje jak mu materiału staje,

chociaż dla, powiedzmy małżeństwa, postury dużo poniżej przeciętnej wystarczy...

oj, ale mnie rozsmieszyłeś,

w/g Ciebie mali ludzie mają mieć male domy a wysocy mają mieć duże?

powiem Ci tak, moja postura oraz mojej rodziny jest na pewno powyżej przeciętnej,

Salon z kominkiem 17 m2 dla rodziny 4-5 osobowej.... toż to metraż blokowy

Łazienka 1,5 m2... no comment

napisałem wyżej żę:

troszke został zmodyfikowany, troszkę powiększony i jeszcze parę innych zmian,

czytaj uważnie, :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezo,

wiem, że tak krawiec kraje... nie wymądrzam się, że ludzie niezamożni nie powinni budować - przecież trzeba gdzieś mieszkać. trzeba sobie tylko indywidualnie zrobić dokładne zestawienie możliwości vs. marzenie i jakoś to "pożenić" w miarę możliwości.

Im mniej kasy człowiek zamierza wydać, tym dokładniejsze plany powinien robić ale bez omijania pozycji, bo to polepsza samopoczucie tylko na początku budowy. Lepiej mieć miłe niespodzianki w oszczędnościach budżetu, niż rozczarowania z powodu przekroczenia go.

 

Co do "gabarytów" domu i ludzi, to nie ma tu nic do śmiechu - ludzie na tym forum wypowiadali się przy jakimś wątku o wysokości mieszkań. Jednym wystarcza 2,6 m. innym taki sufit "wali się na głowę", bo sami mają 2 m. wzrostu... w starych chałupach drzwi były niskie (1,6-1,7 m) bo jeszcze 3 pokolenia wstecz 180 wzrostu było rzadkością.

mnie i mojej żonie kabina prysznicowa szer. 80 cm pasuje bo jesteśmy szczupli ale jak mi hydraulik majstrował w łazience, to mi chciał baterię w kąt przenosić, żeby mu nie przeszkadzała - on ma w pasie ze 130 cm.

 

Jeśli ty lubisz ciasnotę to ok...

większość ludzi buduje dom m.in dlatego, że ma dość metrażów blokowych i tęskni za jaką taką przestrzenią.

 

Ja namawiam do budowania (w pracy też) zamiast kupowania mieszkań w bloku, tylko wskazuję na manowce hurra-optymistycznych założeń budżetowych. Warto wejść w ten temat ale przygotowanym na realne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katerhasser

częściowo dobrze mówisz:

trzeba sobie tylko indywidualnie zrobić dokładne zestawienie możliwości vs. marzenie

Im mniej kasy człowiek zamierza wydać, tym dokładniejsze plany powinien robić

zgadzam się

ale

Co do "gabarytów" domu i ludzi, to nie ma tu nic do śmiechu - ludzie na tym forum wypowiadali się przy jakimś wątku o wysokości mieszkań. Jednym wystarcza 2,6 m. innym taki sufit "wali się na głowę", bo sami mają 2 m.

może oni bardzo strachliwi są, mnie osobiście sufit na wysokości 2,6 nic a nic nie przeskadza,a swoje też mierzę :wink:

 

Jeśli ty lubisz ciasnotę to ok...

większość ludzi buduje dom m.in dlatego, że ma dość metrażów blokowych i tęskni za jaką taką przestrzenią.

jasne, pewnie że tak, tylko "kupił bym wieś tylko pieniądze............"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezo, no tak, teraz jasne, na taki domeczek (bez złośliwości :lol: ) 100 tyś przy duzym nakladzie twojej pracy moze wystarczyc.

 

A tak ogolnie dywagujac, to jest do zastanowienia, czy budowac bardzo mały domek , jak ty, jeszcze dzieląc niewielki metraz na parter i pietro, czy jednak kupic mieszkanie w bloku, ktore przy takim sporym jak na mieszkanie metrazu, na jednym poziomie, mozna fajnie urzadzic, zagospodarowac. Ja nei znam odpowiedzi, pewnie trzeba tu rozwazyc konkretne domy kontra konkretne mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zezo, no tak, teraz jasne, na taki domeczek (bez złośliwości :lol: ) 100 tyś przy duzym nakladzie twojej pracy moze wystarczyc.

 

A tak ogolnie dywagujac, to jest do zastanowienia, czy budowac bardzo mały domek , jak ty, jeszcze dzieląc niewielki metraz na parter i pietro, czy jednak kupic mieszkanie w bloku, ktore przy takim sporym jak na mieszkanie metrazu, na jednym poziomie, mozna fajnie urzadzic, zagospodarowac. Ja nei znam odpowiedzi, pewnie trzeba tu rozwazyc konkretne domy kontra konkretne mieszkania.

 

Honorata - za 100 000 w kwestii mieszkań też nie poszalejesz, przynajmniej w moim mieście.

Ja osobiście przy bardzo skromnym budżecie szukałabym czegoś do łatwej rozbudowy. Rozumiem zezo w tym, że chce jak najszybciej uciec z blokowiska - ale czy za kilka lat taki mikrodomek nie będzie irytował z lekka - tzn włożyliśmy spore pieniądze i wyrzeczenia, mamy - hmm mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy

To co ja buduje wystarczy mi w zupełności, na ten mały mój domeczek te 100 000 zł wystarczy w zupełności, wystarczy i to bez specjalnie dużej pracy własnej, jeżeli jednak większość prac wykonywał bym sam to nie widzę problemu z wybudowaniem większego domostwa za wymienioną kasę, dalej więc będę obstawał przy twierdzeniu że za 100 000 zł można postawić dom o pow. 100 m2, dalej twiedzę że 1000 zł/m2 wystarczy, oczywiście w minimalnym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...