Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propo odpadów.

U mnie odpadów prawie nie było. Starałem się wyliczyć wszystko bardzo dokładnie, co do sztuki. Już przy projektowaniu starałem się uwzględnić rozmiary bloczków, arkuszy blachy itp. Nawet gwoździe wyliczałem na sztuki :oops: . I dopóki sam robiłem, to wszystko się zgadzało. Gorzej jak wpuściłem pod swoją nieobecność Fachowców. Wtedy moje wyliczenia wzięły w łeb :evil: . Nie to żeby kradli, ale pracowali z rozmachem i marnowali dużo materiału. To pół wiaderka zastygłej fugi, to rozsypany worek gipsu. Trochę mnie to wkurzało, a czarę goryczy dopełniła pozostawiona na rusztowaniu, ledwo co naczęta, puszka piwa :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jabko Facio będzie się cieszył że mu pomożesz :D :wink:

 

Aga tylko po "budowaniu" z jabkiem możesz już nie chcieć "budować" z Faciem. :lol:

A jabko "buduje" tylko raz na tej samej "budowie" 8)

 

No coś ty jabko :oops:

Facio już korzystał z Twojej pomocy :lol:

 

A tak na marginesie opisuj dalej dokładnie swoje zmagania z budową bo są bardzo ciekawe i pouczające.

Pozdrawiam

 

PS. do am00

Mnie zawsze bolało jak FACHOWCY nie szanowali rzeczy inwestora. Wiem coś o tym po remoncie mieszkania. Jedno zrobili a drugie popsuli. Aż płakać mi się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo odpadów.

U mnie odpadów prawie nie było. Starałem się wyliczyć wszystko bardzo dokładnie, co do sztuki. Już przy projektowaniu starałem się uwzględnić rozmiary bloczków, arkuszy blachy itp. Nawet gwoździe wyliczałem na sztuki :oops: . I dopóki sam robiłem, to wszystko się zgadzało. Gorzej jak wpuściłem pod swoją nieobecność Fachowców. Wtedy moje wyliczenia wzięły w łeb :evil: . Nie to żeby kradli, ale pracowali z rozmachem i marnowali dużo materiału. To pół wiaderka zastygłej fugi, to rozsypany worek gipsu. Trochę mnie to wkurzało, a czarę goryczy dopełniła pozostawiona na rusztowaniu, ledwo co naczęta, puszka piwa :o .

 

miałem to samo, chcieli 10 kg gwoździ - kupowałem 5 kg, chcieli 2 m3 desek- kupiłem 1 m3. chcieli 10 ton piqachu pryzjechało 6,5. stękali że zbraknie ale nie zbrakło. ogólnie do kazdej ekipy mam zastrzeżenia, ale najlepsi byli hydraulicy, tak i posprzątali skrawki miedzi że ani cntymetra nie znalazłem. na moje dwie uwagi, że powinni spytać czy moga wziąść tylko ramionami wzruszali. no i co im zrobić. ech, odechciewa sie budopwania czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hijo_dePuta napisał

stawiam w przyszlym roku wlasnie STARa 45

Hej bratnia duszo a ja myślałęm że tylko ja stawiam to proste maleństwo

domek bedzie najpierw letniskowy, potem chyba sie przeprowadzimy

NIE, NIE letniskowy, od razu zalatwiaj papiery na caloroczny, od letniskowego są wieksze podatki i inne opłaty, a jak nie zechcą ci zmienić na całoroczny to będzie problem.

Uważaj

proponuję przestudiomać dokładnie projekt, jest w nim parę nieścisłości,

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, NIE letniskowy, od razu zalatwiaj papiery na caloroczny, od letniskowego są wieksze podatki i inne opłaty, a jak nie zechcą ci zmienić na całoroczny to będzie problem.
Dzialke mam rekreacyjna, niestety musi byc letniskowy/rekreacyjny - jak go zwal tak go zwal, w kazdym razie nie mieszkalny :( Problemow z tego tytulu od cholery, nie wszystkie banki daja kredyt, oplaty hipoteczne, brak odliczen itp..

Uważaj

proponuję przestudiomać dokładnie projekt, jest w nim parę nieścisłości

Nie badz taki tajemniczy - powiedz o co chodzi na priv. A co do projektu - domek jest uroczy, u mnie bedzie z 3 stron las, wkomponuje sie idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam zamiar wybudować taki dom

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=417&CanBack=1

ztym że planuje usunąć wykusz (moim zdaniem strata pieniędzy nie jest mi to niezbędne)oraz połączyć łazienke ze spiżarnią żeby tam wcisnąć prysznic (gdzieś sie myć trzeba przez ten czas mieszkania na parterze)

działke mam, jestam na etapie załatwiania spraw przyłączy (wszystko mam w granicy więc nie powinno być strasznie drogo)

chcę wykończyć tylko parter na początek piętro zostawić w stanie surowym

mam zamiar przeznaczyć na ten cel 100tyś zł max 110tyś zł (60tyś swojego wkładu reszta kredyt) przy skromnym udziale moich rąk a sporym wkładzie rąk znajomych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykusz wywal koniecznie.

W ogóle te wykusze to jakaś porażka spotykana ostatnio w każdym prawie projekcie.

Kilka okien w dodatku wąskich (jak dla mnie brzydkie to) a drogie jak fix.

 

Do tego łazienki nie są w miarę nad sobą i ustawienie kuchni z boczku więc 3 piony.

 

Poza tym OK jeśli chodzi o "taniość" he h e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Chcecie tani projekt ?? To macie :

 

http://www.postawdom.pl/produkt.php?dz=01_budynki%20jednorodzinne&nazwa_projektu=W-21.12

 

Za 150k PLN się wprowadzacie ;) Oczywiście o ile macie działkę, media w drodze i nie mieszkacie w okolicach Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa ;)

 

Mwimy oczywiście o mieszkaniu bez mebli, sprzętu kuchennego i takich tam. Tutaj kupuje się to co się lubi albo to na co nas będzie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...