Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

w "naszej"okolicy też już wołają po 200/m. My zapłaciliśmy 150, bo jest wpisana w księdze wieczystej służebność gruntowa, która dawno wygasła, tylko trzeba udać się do sądu, aby wykreślić wpis.

A najzabawniejsze jest to , że kupiliśmy działkę od ludzi, którzy nabyli ją przez akt zamiany w 1990r. i wiecie co dali za tę działkę??? Telewizor i magnetowid marki Panasonic! :( Takie wtedy , przed 15 laty, były ceny ziemi. A teraz???

 

Ale taniej nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam.

Ale tanie budowanie weryfikuje życie.

Mam wode na -60cm, podłoze gliniaste (jakby gline ze żwirem pomieszać)

 

Bee dalej budował tanio ale też porządnie.

I teraz myśle i planuje co robić i już wiem ze w fundament pójdzie więcej niz liczyłem przez złe warunki glebowe.

 

I tu właśnie czasem nie mylcie budowania "taniego" z "głupim"

Nie można oszczędzić na tym co trzeba zrobić.

Najważniejsza konstrukcja, potem reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. 3-4 pokojowe mieszkanie w Poznaniu to koszt ok 250 tys, taki sam kredyt i comiesięczny czynsz ok 600-700 zł. Taką będziemy mieć ratę kredytu.

dla nas wybór był prosty. Będziemy budować DOM.

 

Troche z tymi cenami przesadziłeś ;)

65 metrowe, 3 pokojowe, nowe mieszkanie w spokojnej okolicy kosztuje ok. 180-195 tys zł brutto. Na 2 lub 3 pietrze. Na parterze kupisz taniej.

Czynsz to ok. 350-490 zł z przedpłatami za wodę, ogrzewanie, śmieciami itp. Bez prądu.

 

Faktem jest, ze działki w miejscu gdzie dojezdza MPK, nie dostanie sie ponizej 100 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja tez (a wlasciwie my = mlode malzenstwo) zaczynam w Poznaniu i zamierzeniem jest - dobrze, ale mozliwie jak najtaniej.

Jak na razie najdrozsza dzialka - ok 150 zł ale super polozona jak dla mnie - z zacisznej okolicy w samym Poznaniu (zgadzam sie z pelni z logika malachu).

A reszta - zmiany w projekcie: okna do wymarowych zamiast udziwnionych, prosty 2-spadowy dach - tylko okna polaciowe, rezygnacja z balkonow i z czescie okien. Materiał na sciany: siporex + styropian. A zeby bylo pozniej taniej w eksloatacji planuje porzadnie dom ocieplic i zaizolowac - wg norm skandynawskich :) No ale zobazymy jak to nam wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat robocizny stanu surowego.

 

Wyceniła mi ekipa robociznę, bez więźby - max 16.800 PLN (łącznie ze schodami i tarasami), (bez rachunku, ale jest możliwość wystawienia).

Mam z dwóch niezależnych źródeł pozytywne opinie o tej firmie.

Adres mojego projektu:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=23

 

Kwota ta wydawała mi się w sam raz (dość tanio) do dnia gdy nie spotkałam się z ...

 

koleżanką, która buduje

 

http://www.archon.pl/index.php?menu_act=1&all=1&act=12&sid=m3f01a0b85bb23&intra=89f326610bc99a616a930011548fb671&crc=ae4181bbb1aaf67aa67f887e92726b5f&lang=pl

i inna ekipa wyceniła swoją robotę na kwotę max. 10.000 PLN (bez rachunku) - również bez więźby, ale także bez fundamentów (zostały już zrobione). Dom ten jest dużo większy od mojego, a jednak cena niższa.

Ekipa ta robiła u jej kuzyna, który był ogólnie zadowolony.

 

Czy ta cena nie jest trochę mała w stosunku do robót, ale może się mylę ... :-?

 

I drugie pytanie ile może kosztować więźba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malchu jezusmariamatkoswietajuzefieiprzenaswietszapanienko tyle kasy za m2 - to trudno tak jak prowadzi ten watek zmiescic sie w 100 000. Ja za m2 mojejdzialki zaplacilem 2.35 PLN - dodatkowo na niej stoi dom murowany z 1965 r.

Wlasnie remontuje !!1

Może malchu takie rozwiazanie gdzies znajdziesz

 

_beti_ ja tez okrutnie proszę o namiar na tych gosci od polozenia pokrycia.

1500 wzieli Ci za ilemetrowy dach ??

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

w kwesti balkonu się nei zgadzam... moi rodzice mają duży dom, i jak mialem 15 lat to popalem soebie na balkonie... ale teraz się wstydzę, ale często czy ja czy bracia wychodziliśmy sobie na balkon i siedzieliśmy rozmyślając i patyrząc w księzyc, a jest to propstsze niż zejście na dół i odpowiedż na pytania rodziców gdzie idziesz... pamiętam nawet jak wiele razy na balkonie siedziałem z dziewczyną, balkon i taraz wspaniała sprawa... biorąc oszczędnośc... to można nie robić schodów, a miec drabine linkową co widzialem w jednym domu, to naprawdę duża oszczędnośc brak schodów... ;)

 

ja myśę ze podstawą oszczędnośc to własna robocizna, już podawłem wcześniej u mnie więźne i dachówke robila ekipa, a szwagier sobie sma zrobił i chyba 6000 oszczędził... on sobie sam płytki zrobi, drzwi, drewno (jest stolarzem) i myślę że spokojnie mu dom taniej wyjdzie 50-80 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jasne, ze z wlasna robocizna najtaniej. Ale znac sie na wszystkim trudno i niewielu z nas jest "zlotymi raczkami". Ja o budownictwie nie mam prawde mowiac bladego pojecia i bez tych wszystkich wiadomosci z gazet i forum to pewnie kazda ekipa zbilaby na mnie fortune a dom bylby 2 x drozszy :D Ale zawsze chociaz sciany moge pomalowac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz projekt mojego domu wg. którego buduje jest...jeszcze prostszy, bryla totalnie prostokątna, wywaliłam balkon i 1 lukarne z poddasza, zadnego dodatkowego daszku czy wykuszu, za to mam doprojektowana do podstawowej bryly budynku wiatę garazową i podwyzszona scianke kolankowa do 110 cm -bardzo praktyczne.

Balkon zostawiac czy wywalac? chmm, od strony kosztowej -wywwalac, od strony atrakcyjnosci bryly budynku i uzytkowej -to zalezy, ja gdybym miala wiecej pieniazkow zostawilabym u siebie ten balkon, bylby z niego akurat u mnie najpiekniejszy widok i mysle ze bylby wykorzystwyany przez domownikow, zamiast tego mam 1 okno dachowe.

 

Koszt budowy mojego domu -bede wiedziec w grudni, w przyblizeniu, jak pisalam wyjdzie ok. 310-330 tys (mam ok. 170 m2 podłóg), ale: budowa w 2 sezony, tylko z ekipami budowlanymi, zero pracy wlasnej, wysoki standard wykonczenia, cena kompletna wraz z zabudowa kuchni, kompletnie wyposazonymi 2 lazienkami, kontaktami, wtyczkami etc, obudowa kominka, parapetami, wykonczeniem zewnetrznym, agd itd(jedynie bez docelowego oswietlenia i mebli w pokojach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Domek będzie mały- 118m, bez garażu, ok80m2 na dole ( 3 pokoje), i 38m pow użytkowej na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka)

 

118 m2 to mały dom ?

Dom ma jeszcze ogród i tam spędza się wiele czasu. A każdy m2 domu kosztuje.

...a co moze wielki :x ... gosciu

 

Bardziej bym powiedział, że odpowiedni.

Wiem że wiele osób posiadających większe niż odpowiednie domy ma teraz powierzchnie których wcale lub prawie wcale nie wykorzystuje.

Dlatego staram się wskazać że 100 m2 to już dobry odpowiedni dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...