Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeden(a) z naszych sympatycznych forumowiczów wspomina o kosztach budowy, że takie wysokie i dodaje przy tym, że będzie miał 2 garaże. I myślę sobie, że to jest najbardziej symptomatyczny wpis związany z kosztami 200.000 + ........

Moja opinia - proszę bardzo.

Mam bardzo wygodne mieszkanie - 72m, a ile przy tym urządznia, sprzątania i co jakiś czas mniej lub bardziej poważnego dłubania. I jeszcze paru rzeczy dotąd nie zrobilem - w 10 roku od wprowadzenia sie!

Kochani inwestorzy, zastanówcie się ile tego będzie w Waszych domach o powierzchni 150m i więcej.

To pierwsze primo.

Po drugie, na szczęście coraz częściej budują domy ludzie młodzi , z małymi dziećmi, ale wielu z Was, jak sądzę, skończy budować swoje wymarzone M...... , gdy dzieci będą w podstawówce albo i szkole średniej. Jak długo będziecie się cieszyć rodziną w wielkim domu? 5-10lat i dzieci pójdą w świat.

A co potem? Zostanie wam wielki, pusty dom i takiż kłopot.

Fakt, że będzie to piękny kłopot, a nawet katastrofa może być piękna - jak mawiał Grek Zorba.

Trzecia dygresja. Nie znam wielu miejsc w Europie, ale np. w Norwegi, moją uwagę zwróciło jak małe domy (wg. dzisiejszych polskich standartów) mają jej obrzydliwie bogaci mieszkańcy.

Podbną obserwację mam ze Stuttgartu (tego od Mercedesa) - całkiem nie biednego miasta.

I po czwarte. Taras i ogród może też być częścią domu, dlatego domek na własnej działce jest de facto większy niż wynika z sumowania powierzchni pomiesczeń.

 

Dlatego moi drodzy infromuję Was uprzejmie. W domu o pow. do 100m2 da się bardzo wygodnie mieszkać. :D :D

Na taką powierzchnię trzeba budynku z użytkowym poddaszem o pow.zbudowy ok.60-70m. Takich domów powstaje pewnie z 10% ogólnej liczby. A wg mnie, za ok.150tys.zł taki domek wykończymy napawdę przyzwoicie, czego Wam baaaaaardzo serdecznie życzę.

 

tomasz :D

 

 

 

Heja wszystkim :) Ja się tyle naszukałam jakiś wątków o kosztach budowy małego taniego domku itdaż się dzisiaj udało;) Nie dobrnełam do końca jeszcze ale pisze, bo podniosły mnie na duchu Wasze wypowiedzi Wcześniejszy wątek "dom na kredyt" nie brzmiał tak optymistycznie...Nie wiem czy jestem realistkąwiem że zawsze byłam, dom to moje marzenei od zawsze, nasza sytuację opisywałam juz kilakkrotnie częśc osób, pewnie ją zna;)

 

Z grubsza wyglada ona tak:

 

Mieszkamy 3 lata w mieszkaniu, płacac za czynsz i wynajem niecąłe 800 zł. Mamy jedno dziecko, nawiasem mówąc dziś nasza córeczka skóńczyła roczek:) w planach jest szybko drugie.. I włąsnie tu pojawiła się wizja domku, po tym jako koszty wynajęcia mieszkanai dwupokojowego to nie 800 a okolo 1000-1100 zł oczywiście wszystkie rachunki pąłtne dodatkowo. Mieszkanei małę bo 40 m/kw w Krakowie w stanie typu tynki i wylewki a reszta do zasmodzielnego wykonczenia, to koszty 136 000 przy najtanszej lokalizacji.

 

Pomyśleliśmy z męzem o działce pod Krakowaem budowalnej i uzbrojonej w kwocie do 40 000 - tak do 25 km od Krakowa - ceny realne soro działek do wyboru;) Do tego liczyłam 30 000 papierki i przyłącza juz konkretnie do działki, projekt nas wyjdzie gratisumowa barterowa, juz uzgodniona, no i 150 000 na 100 metrowy domek, przy wykańczaniu tylko parteru reszta potem...Na to wszystko kredyt 220 000 , tyle powinnismy dostać i splacac okolo 1200 iesięcznie. Aha, meble mamy juz prawie wszystkie , to czego eni ka to wg mnei okolo 4000 zl góra

 

Ni i Zezo, estem z tobą i trzymam kciuki, widze, ze się da i mam nadzieję na jakieś wsparcie od tych którym sę udało:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE ABY OSOBY KTORYM Z 200 ROBI SIE 350 KPLN NIE ZABIERALY GLOSU NA TEMAT PRZEMYSLANEJ BUDOWY DOMU .... TO TYLE ......WKURZYLEM SIE JAK NIGDY... ZEZO DO DZIELA PILEM NIERAZ KAWE W DOMACH ZA 100 -120 TYS OKOLO 150 M2 I WCALE WODA NIE LECIALA DO ZLEWU ZE SZLALCHA OGRODOWEGO A W LAZIENCE BYLY KAFLE NIE SUCHY TYNK... ALE JESTEM WKURZONY....... MOJA MAMA WYDALA 400 KPLN I W DOMU JEST PELEN WYPAS NO SAUNY FINSKIEJ NIE MA....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE ABY OSOBY KTORYM Z 200 ROBI SIE 350 KPLN NIE ZABIERALY GLOSU NA TEMAT PRZEMYSLANEJ BUDOWY DOMU .... TO TYLE ......WKURZYLEM SIE JAK NIGDY... ZEZO DO DZIELA PILEM NIERAZ KAWE W DOMACH ZA 100 -120 TYS OKOLO 150 M2 I WCALE WODA NIE LECIALA DO ZLEWU ZE SZLALCHA OGRODOWEGO A W LAZIENCE BYLY KAFLE NIE SUCHY TYNK... ALE JESTEM WKURZONY....... MOJA MAMA WYDALA 400 KPLN I W DOMU JEST PELEN WYPAS NO SAUNY FINSKIEJ NIE MA....

 

Wyłącz sobie capsa bo uszy puchną od tego krzyku:)

 

A i jeszcze wyluzuj z tym wkurzeniem,bo to niepotrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że zbudujemy dom za za jakies 120 tys zl...

 

Taki http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=34

 

Mamy działke, przyjaciół, rodzine, zniżki w składzie budwlanym, wrodzone zdolności majsterkowania (mój połówek prowadzi własna firmę budowlanym - remontuje poki co mieszkania, ale nadszedł czas na NASZ dom) i wiarę, choc ja nie mam juz nerwów na etapie papierków :)

Ale jestem dobrej myśli i trzymam kciuki za wszystkich, którzy zaczynają domki lub je kończą - oby szybciej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AREQ MOZESZ MOJA WYPOWIEDZ OPINIOWAC JAK CHCESZ ALE wkurzylem sie... TO NAJLZEJSZE SLOWO JAKIEGO MOZNA UZYC - nie chce nikogo obrazac bo nie taki mam charakter... :evil: raczej taki :p popzdrawiam wszystkich budujacych.......

 

Ależ przecież nikogo nie obrażasz...Tylko troszkę wyluzuj...To naprawdę niepotrzebne.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że zbudujemy dom za za jakies 120 tys zl...

 

Taki http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=34

 

Mamy działke, przyjaciół, rodzine, zniżki w składzie budwlanym, wrodzone zdolności majsterkowania (mój połówek prowadzi własna firmę budowlanym - remontuje poki co mieszkania, ale nadszedł czas na NASZ dom) i wiarę, choc ja nie mam juz nerwów na etapie papierków :)

Ale jestem dobrej myśli i trzymam kciuki za wszystkich, którzy zaczynają domki lub je kończą - oby szybciej. :)

 

:Agamuza widzę ,że roztropniej podchodzicie do wyboru projektu.

Domek śliczny!!! Moim zdaniem właściwy wybór. Życzę powodzenia i zmieszczenia się w budżecie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Xeno

moze troszkę luzu, z uśmiechem, :lol: :lol:

 

ja wiem że to czy tamto jest nie uniknione, musi w domu być, ale wybacz, ja nie liczę do kosztów wybudowania domu np bramy, pdjazdów, ogrodzenia, wyposażenia kuchni i co nie ktorych mniej czy więcej ważnych drobiazgów, dla mnie dom to dom, a jego wyposażenie to calkiem ina bajka

 

więcej usmiechu :D :D

 

no własnie, to może ustalmy o jakim typie wykonczenia domu mówimy i na etapie jakiego stanu wykańczania porównujemy koszty, bo cos mi sie widzi ze własnie na tym polu dochodzi między nami do przekłamań. A na tym własnie etapie wykanczania wydaje sie najwiecej i moga zaistniec najwieksze roznice w cenach.

 

Ja zamknę się prawdopodobnie, jak pisałam w kwocie 310-330 tys za bardzo prosty projekt domu z poddaszem uzytkowym, ok. 150m uzytkowych, ale kompletnie wykończony, czyli z: podbitką, tynkiem, cokołami na zewnatrz, drzwiami wewnetrznymi, gładziami, pomalowanymi scianami, zabudowaniami z g-k, wykonczonymi podlogami, 2 łazienkami, agd, białym montażem, wyposazeniem kuchni w meble, gnaizdkami, listwami itp, szafami wnękowymi, zabudowa garderoby, ogrzewaniem, wykonczonym kominkiem, parapetami. Będzie nam brakowalo jedynie mebli w pokojach i docelowego oswietlenia.

 

Jezeli ktos poprzez "wykonczenie" rozumie jakie -takie przystosowanie parteru domu do mieszkania, na zasadzie prowizorycznej łazienki, tymczasowej wykladziny polozonej na wylewce, golych scian itp, to juz pzrestaje sie dziwic ze wychodzi mu 1/2 moich kosztów. Ale co tak naprawdę nam daje takie porównanie?

 

Dokładnie - bo to dodawanie słoni do zapałek. Ja mówię o stanie, w którym noga żadnej ekipy w domu nie postanie ;) Podejrzewam, że szczegóły ostatecznego "blasku" domu będą się dopieszczać jeszcze z rok po wprowadzeniu (dalej twierdzę, że jestem optymistką) ;)

Zezo - kuchni nie liczysz, bo niedroga kuchnia - meble ze sprzętem AGD to spokojnie 8000. Chyba, że sprzęt to tylko prosta kuchenka na gaz i mała lodówka - wtedy nie spróbuję nawet podać "dolnej" ceny

Trochę bez sensu jest podawać koszt domu półsurowego jako wykończonego - i tak prędzej czy później te pieniądze się wyda. Ale za to inwestor jaki dumny, że tak "tanio" zbudował ;)

 

Babo, nadzieja moja wrócilabo skoro pszesz ze sie nei da ,a ja wiem że się da;) No więc, jeśli ktoś buduje mały i tani domek, to przypuszczam, ze kuchnia nie jest jakaś wielka...Co do wszelkicjh kosztów bez wykończenia, i bez kuchenki gazowej wiadomo do wynajmowanego nei bedziemy kupować wydaliśmy:

 

Mebe 1550zl z BRW do samodzielnego montarzu

panel oświetleniowy - pisze oddzielnei bo formalnei meble moga być bez niego;) 176 zł

 

stół plu taborety 270 zł

zlewozmywak 315 zł

suszarka do naczyń 160 zł

zasłny 38 zł

karnisz 62zł

 

razem 4509złplus kuchenka jakieś 2000 zla mam na myśli inoz/ nierdzewkę bo lodówke, też tak mamy...Tak czy owak wyjdzie taniej, a koszty powinno brać sie chyba bez mebli..bo tutaj ceny są jeszcze bardziej rózne...

lodówka 1900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja już buduję, nie wiem jak wy czytacie te posty.

Ja nie muszę nic wyceniać, ja już coś nie coś mam.Z

Z ziemi się już wygrzebałem moi mili. :wink:

Zezo właśnie ne wiem, ajk oni to czytają;) Ja doiero jestem w tym miejscu co odpipisuje:0 myslę, ze mieli na mysli autora wątku, ale ponieważ Ty zabierasz czesciej głos niż on, coś im się pomyliło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro faktycznie można zbudować do w cenie 100zł/m2 (przy małej powierzchni - czyli tam gdzie m2 jest najdroższy) to jak sądzicie - co powoduje, że większość inwestorów buduje ponad 100% drożej?

Gdzie tkwi główna różnica?

 

niewiele osób buduje domy do 100m2. a apetyt rosnie w miare jedzenia :-), sam miałem kupić zwykłe veluxy a kupiłem o 500 zł droższe (na jednym oknie), miałem mieć wylewki zwykłe a zrobiłem miksokretem, miałem miec wełnę dom rocka a wziołem top rocka bo był droższy o 3 zł na metrze. i tak mozna mnozyć. a w kieszeni coraz bardziej pusto. :-))))

 

 

Ja też myśle ze tu ejs głowna, różnicabyl gdzieś wątek o wielkosci domku i tych najmneijszych było naprawde mało...Porównywalan ilosc i zdecydowana większosc to domki 100-150 m 150 -200Jakos tak

A co do apetytuhmm, ja jak zaczyałam marzenia o domku, to miałam powybierane takie z oddzielna częscia typu sypialnai,lazienka garderoba i do tego gabinet, najlepiej na dole oprucz salony , kuchni pomieszzenia gspodrczego garażui sali do ćwiczeń;) a na gorze miały być 3 pokoje dla dzieciw tym jeden rezerwowy na "wpadke" no i jeden pokoj goscinny..

 

Patrzac juz bardziej realnie stwierdzilismy ze salon nie musi yc do sufitu, ze starczy ok 30 metrow, kuchnia moze byc w formie aneksu, pokoj gościnny mozna połaczyc z gabinetem, no9e potrzebujemy dodatkowej oddzielnje lazienki, ani pokoju do cwiczenzawsze mozna pojsc do siłownie, a garaz mozna dostawci potem..No i powierzchnai spadła do mniej wiecej 50% ;) A wczesnej wydawało mi się to minimum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie dywagujac, to jest do zastanowienia, czy budowac bardzo mały domek , jak ty, jeszcze dzieląc niewielki metraz na parter i pietro, czy jednak kupic mieszkanie w bloku, ktore przy takim sporym jak na mieszkanie metrazu, na jednym poziomie, mozna fajnie urzadzic, zagospodarowac. Ja nei znam odpowiedzi, pewnie trzeba tu rozwazyc konkretne domy kontra konkretne mieszkania.

 

Honorato, za takei pieniadze to mozan kupić mieszkanie Kawalerkę ok 25 m/kw i to neiwykonczone albo do remontu i pytanie czy warto budowac? 75m jak na mieszkanei byłoby duże a tak ejst jeszcze działka, ogród a tkaie małe domki sa prześliczne:) Jak dla mnei dom i trudno się zastanwaić nawet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Agamuza widzę ,że roztropniej podchodzicie do wyboru projektu.

Domek śliczny!!! Moim zdaniem właściwy wybór. Życzę powodzenia i zmieszczenia się w budżecie!!!

 

Wiem, że śliczny :wink: I tani do wybudowania, przy okazji spełania wszystkie nasze wymagania, z czego najważniejsze to osobne miekszanko niezależne dla mojej mamy i garaż dla mojego Piotrka :wink:

A moje pierwsze zauroczenie wywołał ten projekt

http://www.domywstylu.pl/projekty/wielorodzinne/murena/default.asp?id=397&ver=CE

 

Bardzo prędko moja rozsądna połowa mnie uświadomiła o podstawowych prawach taniego budowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrnełam do końca wątku;)

 

I wydaje mi się, że tak, że można za 135 000 postawić domek tak 55-60m/kw z poddaszem nieużytkowym, ale do zaadoptowania na potem , bez wykończenia wewnętrznego>>> Daltego bez bo takie rzeczy już robilismy i orientacyjne koszty policzymy sami, mnie interesuje tylko domek bez działki, plotow podjazdów itd;)

 

aha, Zezo, Ty w tych swoich 50 000 masz już instalacje czy nie bo zapomniałam w miedzyczesie :oops: A jeśli nei to jakie lcizysz szacunkowe koszty?

 

aha a domek to tak planujemy [pomiedzy tym co ma zezo a tym

co proponuje Mariusz radom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie za 135 kpln dom do 100 wybudowac mozna do zamiaszkania w calosci. i to spokojnie.sa trzy domy w ktorych bylem o metrazu ok 150 m2 i wydati krecily sie od 105 do 125 kpln ( nie stosowano w tych domach materialow z wystawki...raczej z dolnej polki cenowej...ale wszystko jest nowe ladne i przytulne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądalem do wątku, dlaczego??

dlatego że mam dość wszystkich sceptyków co to mówią że się nie da, ze napewno się nie uda, że może i się uda ale byle co to bedzie, itd. itp.

:evil: :evil:

Widzę że sami milionerzy mogą się budować, a człek z 100 000 to może ale sobie na nie popatrzeć, bo w/g milionerów to na nic nie wystarczy.

 

A ja i tak wybuduje i nie zważam na to co piszą inni w tym temacie, jedni twierdzą że się nie da, a ja twierdzę że się da, :wink: :wink:

pozrdowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...