Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich,

czy kupienie więźby za 600 zł/ m3 lekko podsuszonej (tzn ok. 1,5 miesiąca)ma sens? Dalsze suszenie miało by się odbywać na dachu. Czy też może za 1000 zł kupić więźbę suszoną komorowo i mieć pewność że nic się nie wypaczy, nadmieniam iż na pokrycie mamy już zakupioną blachodachówkę z posypką MetroBond. Z góry dziękujemy za wszelkie rady i Wasze doświadczenia.

Więźba schnie na dachu to ogólne prawidło. Jak jest dobrze zrobiona to się nie pokręci. Lepiej wydaj te pienądze na inne cele. Dobrze by było byś zastosował deskowanie. Poczytaj o problemach tych, co zastosowali folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "wymiana doświadczeń" ostatnimi czasy pokazało się kilka postów typu, Przeciekający dach!!, Uwaga na folię paroprzepuszczalną, Śnieg pod dachówką, lub podobne. Przejrzyj posty z ostatniego tygodnia. Wszystkie dotyczyły folii paroprzepuszczalnej. Coraz więcej osób przekonuje się na własnej skórze jakie to badziewie. Jednak stara wypróbowana deska i papa są niezastąpione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "wymiana doświadczeń" ostatnimi czasy pokazało się kilka postów typu, Przeciekający dach!!, Uwaga na folię paroprzepuszczalną, Śnieg pod dachówką, lub podobne. Przejrzyj posty z ostatniego tygodnia. Wszystkie dotyczyły folii paroprzepuszczalnej. Coraz więcej osób przekonuje się na własnej skórze jakie to badziewie. Jednak stara wypróbowana deska i papa są niezastąpione.

Ja mam folię wysokoparoprzepuszczalną i suchutko :o . Ty masz deskowanie i też sucho. Nie ma "jedynie słusznych" rozwiązań, bez przegięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz "babo" zgadzam się, że nie wolno generalizować tym bardziej, że jak pokazał Twój przykład nie zawsze folia jest zła. Jednak można przeczytać na tym forum sporo rozpaczliwych postów, że dachy ciekną i wszystkie w technologii folii paroprzepuszczalnej. Mądrzejszy czyimś doświadczeniem ja wybrałem i polecam system sprawdzony jeszcze przez naszych dziadów czyli deski i papę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślę, że nie ma co dowodzić wyższości swiąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą jak też foli nad deską. Myślę że folia jest tańsza, łatwiejsza w montażu i chyba jednak nowocześniejsza dlatego będę się ku niej skłaniał. nie mniej prześledzę oczywiście forum i głosy krytyki. Na razie szukam ekipy mam kilka ofert rozbójniczych, kilka średnich i dwie egzekwo za 10 tyś. Co o tym myślicie za taki projekt http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&nazwa=KAMYCZEK mówimy tu ostanie surowym bez więźby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia.

Nie wszystkie folie są w stanie wytrzymać temperaturę pod blachą. Producenci niechętnie o tym piszą. Na problem trafiłem przypadkowo ale dekarze potwierdzili problem. Wyszło na to że pod dachówką temperatura jest niższa i tam problem z folią to wynik fuszerki. Folię o wysokiej wytrzymałości na temp. ma w ofercie IVT. Mam ją pod dachówką bo nie była specjalnie droga a jest b. mocna i tańsza od niektórych skandynawskich wynalazków.

Iz+wo

Myślę, że podawane przez Ciebie kwoty na domek mogą być realne tylko z innym prostszym (tańszym) dachem). Za tą kwotę trzeba się wyginastykować i mieć dobre hamulce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia.

Nie wszystkie folie są w stanie wytrzymać temperaturę pod blachą. Producenci niechętnie o tym piszą. Na problem trafiłem przypadkowo ale dekarze potwierdzili problem. Wyszło na to że pod dachówką temperatura jest niższa i tam problem z folią to wynik fuszerki. Folię o wysokiej wytrzymałości na temp. ma w ofercie IVT. Mam ją pod dachówką bo nie była specjalnie droga a jest b. mocna i tańsza od niektórych skandynawskich wynalazków.

Iz+wo

Myślę, że podawane przez Ciebie kwoty na domek mogą być realne tylko z innym prostszym (tańszym) dachem). Za tą kwotę trzeba się wyginastykować i mieć dobre hamulce :roll:

 

Nie rozumiem, co znaczy realne i kiedy mam uruchomic te hamulce. podana przezemnie kwota 10 000 jest ceną za robociznę murarza (stan surowy). Wstępne propozycje cieśli za postawienie takiego dachu to 3,5 tyś, ale ciągle jeszcze szukam?

A odnośnie folli pod blachą, mamy kupioną blachodachówkę z posypką mineralną MetroBond. Są to arkusze blachy o wymiarach 1,35x0,42 m. Każdy taki arkusz jest przybijany od "czoła" do niższego. W/g producenta i dystrybutora ryzyko przecieku w tym dachu jest bliskie zeru. Ponad to posypka daje ochronę termiczną i akustyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iz+wo

"przystępujemy do budowy na gotowo domku "Kamyczek" B.P. Krajobrazy 75 m2 p.u. i zmieścić się w kwocie do 100 000 PLN"

Obejrzalem ten projekt bo mam już jakies doświadczenia i zbieram nowe. Moim zdaniem wybydowanie tego domku na gotowo za 100 tys przy własnej robociźnie nawet w etapie wykończenia za podaną przez Ciebie kwotę będzie trudne. Pisząc o hamulcach miałem na myśli, iż chcąc wydać około 100.000 Pln będziecie musieli hamować zapędy pójścia w droższe rozwiązania czy materiały. Jaką powierchnię dachu ma ten domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeszcze jedno założenie taniego domu mi przyszło do głowy dziś po rozmowie z architektem - ŻADNYCH PROJEKTÓW GOTOWYCH!!! Nie dość że płaci się za projekt to potem jeszcze za przeróbki, każdy koleś typu elektryk czy kanaliziarz za stempelek bierze fortunę, nie wiem czy naprawdę nie lepiej zamówić projekt indywidualny zawierający już wszystkie przeróbki w fazie rysowania ;-)

 

My trochę nie mieliśmy wyjścia, bo kupujemy dom wbudowie, ale jesli jeszcze ktoś może o tym decydować to projekty gotowe ODRADZAM :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno założenie taniego domu mi przyszło do głowy dziś po rozmowie z architektem - ŻADNYCH PROJEKTÓW GOTOWYCH!!! Nie dość że płaci się za projekt to potem jeszcze za przeróbki, każdy koleś typu elektryk czy kanaliziarz za stempelek bierze fortunę, nie wiem czy naprawdę nie lepiej zamówić projekt indywidualny zawierający już wszystkie przeróbki w fazie rysowania ;-)

 

My trochę nie mieliśmy wyjścia, bo kupujemy dom wbudowie, ale jesli jeszcze ktoś może o tym decydować to projekty gotowe ODRADZAM :evil:

witam

to chyba sie w Lodzi tyle placi

sam oblicz

projekt indywidualny to koszt rzedu 4000-10 000

gotowiec to kwota max 2500 w zaleznosci od kogo kupujesz + adaptacja w obu przypadkach to ta sama kwota bo architekt to nie elektryk czy spec od gazu czy wody a bez nich to sobie ten projekt na polke mozesz polozyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podawane przez Ciebie kwoty na domek mogą być realne tylko z innym prostszym (tańszym) dachem). Za tą kwotę trzeba się wyginastykować i mieć dobre hamulce :roll:

Witam odośnie wspomnianego cytatu chciałem poinformować wszem i wobec, że znalazłem wykonawcę na dach za kwotę 6,5 tyś materiały z robocizną. to tak sobie myślę że to chyba dobra cena i hamulce działają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Wam się wydaje choć trochę tani w budowie?

Ja już projekt zakupiłam a teraz łamię głowę czy kaski starczy. Miałam nadzieję zmięścić się poniżej 200tys PLN

Chaber2 http://www.archeton.pl/index.aspx

 

Jest to normalny dom, nie najtańszy, ale i nie najdroższy. Niestety 200tys NA PEWNO Ci nie starczy :( . Buduje podobny dom, niepodpiwniczony, amm stan surowy i za całośc koszty szacuje na poziomie co najmniej 270tys. Szacuje sie, ze robocizna to ok 30% budowy więc musiałabys ten tom budowac sama (nie płacąc nikomu za robociznę) i jeszcze byłby problem. Dom ma 150m2 po podłogach więc musiałabys się zmiescic w 1350/m2 - moim zdaniem bardzo trudne lub wręcz nierelane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...