Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

arqu..ja o słoneczku nie oisałąm, chociaz projekt mi chodzi po głowie od dawna.. Kosty, to baaardzo chętnie, ale to jak bedziemy pewni, ze to to;) Szkoda czasu na projekty chwili...

Kurcze ciekawe t co piszesz ale mnei czas nagli bo poc8ąg mam niedlugo..

 

Chyba się pożegnam i wroce do tematu po niedzieli)

Teraz się za auto - kupowanie zabieramy pierwszy etap do wyboru dzialki, domku;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jedna uwaga - "powiększenie o metr w każdą stronę" to nie jest drobna zmiana tylko praktycznie nowy projekt - trzeba wszystko na nowo liczyć, przebudowywać konstrukcję dachu... - nie warto. jeśli już gotowca to z minimalnymi zmianami a najlepiej wcale.

 

Była kiedyś dyskusja, czy taniej budować parterówkę czy z poddaszem o tej samej powierzchni użytlkowej i jakoś konsensusu nie było, bo w parterówce więcej wydajesz na dach i fundamenty tudzież więcej idzie w korytarze, w poddaszowcu zaś płacisz za duperele typu stropy, schody (tu też jest strata powierzchni użytkowej, i to x2!), ściany nośne i tracisz powierzchnię pod skosami.

 

"Stodoła" oprócz tego że nie grzeszy urodą zewnętrzną (ale można ją trochę stuningować jakimiś detalami) to ma jeszcze malusie pokoiki, 10 m to naprawdę mało, obecnie wraz z komputerem i rybkami zajmuję pokój 10 m i on jest autentycznie malutki, nawet łóżko porządne nie wejdzie (a jak wejdzie to już niewiele więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.

Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.

Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej :):):)

 

To będziesz musiał pokonać 90% inwestorów, bo tylu jest przekonanych, że wybierając z poddaszem użytkowym wybrali wariant tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości,by dom z użytkowym poddaszem był tańszy w budowie od parterowego o takiej samej powierzchni UŻYTKOWEJ. Rozróżniajmy CAŁKOWITĄ (po podłogach) od UŻYTKOWEJ.

Być może do pewnego momentu /stan surowy otwarty/ może się zdarzyć,że tak jest. Dach,fundamenty są dużo droższe. Gdy policzymy CAŁKOWICIE wykończony dom nie ma takiej możliwości .Zakładam domy do 150m powierzchni zabudowy,a więc 90% budowanych.Pójdę na noże z każdym kto twierdzi inaczej :):):)

Osobiście też się przychylam do tego twierdzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba budować nie z poddaszem, nie parterowy tylko z pięterkiem :-)

Byłem dzisiaj u architekta - mówie że musi być dach dwuspadowy 20 do 45 stopni, bo tak mam w warunkach zabudowy. Architek warunki zabudowy poczytał i stwierdził ze może być i płąski - więc zamiast poddasza będzie pięterko :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zamiast "centrlanego kominka" masz centralnie usytuowaną kotłownię. No to kocioł cuchutki musi być .... ale są takie technologie... podobno :)

 

Czyli żle? Myslalam ze centralna kotlownai to tez ok;) no to mnie tym zabiłas...hmmm kurcze a wydawał nam sie idealny...

 

Kocioł i ten cały bałągan może hałasować i to nieźle. Kotłownia jest obudowana z trzech stron, ale stoi ... w miejscu spiżarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Słoneczka to tak, ale tylko wersja DUŻA - różnica w kosztach nie wydaje się szczególnie powalająca, za to jest dodatkowy kibelek, i pokoje jakieś sensowniejsze. Co do centralnej kotłowni to ktoś wyżej pisał, że są ciche piece z zamkniętą komorą spalania, jeśli to działa to dlaczego nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areq uwazam ze przegioles :p

to bez sensu co napisales

nie bede argumentowal bo nie chce mi sie ;;;wystarczy logika :roll:

 

pozdro

 

W którym miejscu to przegięcie?

Czy rozróżniasz powierzchnię użytkową od całkowitej?

Czy zdajesz sobie sprawę,by uzyskać 140m2 użytkowej w domu z użytkowym powierzchnia całkowita musi miec koło 180m2-a to wszystko trzeba wykończyć co nie?

U mnie ze 152 całkowitej - 135użytkowej odpada tylko 17m2.Za te 17m2 i tak musze zapłacić.

Owszem wydałem więcej na zasypkę i dach.Ale reszta już taniej.Nawet fundamenty mam w cenie porównywalnej z PUż gdyż nie mam ścian nośnych wewnętrznych.

Czy wiesz ile w domu z poddaszem odpada powierzchni użytkowej ze względu na komunikację/schody i spadek połaci dachowej?

Czy wiesz ile kosztują schody,okna dachowe i ocieplenie dachu?

Ile drożej wychodzą instalacje...że w domu z użytowym poddaszem najczęściej są DWIE łazienki,w parterowym przeważnie jedna.

I mówię o standardzie normalnym,żeby było jasne oraz budowaniu przez firmę lub systemem półgospodarczym. Jesteś Entuzjastą taniego budowania i czytam Z UWAGĄ posty które piszesz, i z Tobą nie sposób jest polemizować, gdyż i tak wiesz najlepiej ,że Twoja jest racja i koniec.

Ważną rzeczą jest info: dom na gotowo z pełnym wykończeniem!!! bez płotów i kostek brukowych na zewnątrz itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia uzytkowa 137

 

powierzchnia . 118 m2

 

chyba az tak duzo mi nie odeszlo? :roll:

 

a mnie mozna nie sluchac to tylko posty i moje doswiadczenia i tanie budowanie jest mozliwe choc u mnie wyszlo 1700 /m2 wiec nie popadam w skrajnosci

 

moj sasiad ma parterowke o 20 m2 wieksza i kase wydal wieksza no i dzialki mu wiecej ubylo dach byl drozszy o 60 % w fundamenty wlal 2 razy wiecej betonu elewacja tez wyszla proporcjonalnie drozsza i mowi ze troche blokowo mieszkaniowo mu wyszlo bo nie ma azylu na pieterku

 

 

 

no to tyle paplaniny ktora moglaby byc wieksza ale po co .

 

i nie ma co sie zbyt :oops: podniecac :oops: przeciez kazdy z nas ma swoj swiat prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz,nie ma sensu się podniecać:):)

Zauważ,że nie skrytykowałem Twoich racji,tylko uważam,że jak kto się przy swoim uprze.......ze mną jest podobnie:):):)

Oglądałem ten DW01 który masz w planach i faktycznie za dużo tam nie odejdzie,ale przy takim kącie dachu....

Sąsiad wydał więcej bo ma 157 użytkowej jak napisałeś o 20m2 więcej.

napisałem w moim poście ,że dotyczy to domów do 150m2 zabudowy,a więc góra 120-125m2 użytkowej.Przy domach parterowych np.200m2 użytkowej różnica zmienia się diametralnie na korzyść cenową 200m2 z PUż.Nie jest się w stanie zredukować kosztu dachu:( licząc po 150zł/ m2/na gotowo dachu z więźba, w stosunku do dachu domu PUż o tej samej powierzchni...poza tym nie wyobrażam sobie w tym momencie dwuspadowego dachu na 200m2 parteru,pozostaje kopertówka lub pseudo kopertowy/droższy znacznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka drobna refleksja - to że sąsiad wydał więcej nie znaczy wcale, że musiał tyle wydać - wystarczy że np. fundamenty zrobili mu "z zapasem", użył droższych materiałów konstrukcyjnych czy wykończeniowych - ja na remont kapitalny mieszkania 56 m wydałem w całości ok. 10,000 z czego 3,000 poszło w okna - znajomi za tyle samo urządzili kuchnię... Parterówka wcale nie musi być stodołą, jest wiele ciekawych rozwiązań, także takich mocno nowoczesnych (choć nie zawsze tańszych ;) )

 

A czy ktoś CHCE mieć pięterko czy też nie to już jest zupełnie inna sprawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj pierwszy dom,moze ostatni a wybralem go ze wzgledu na srodek i debilizm budowlany :p zrobic bledy w tym domku to bylby wyczyn :lol:

potrzebowalem duzego salonu(i udalo sie 40m2 :wink: ) i sypialni u gory poniewaz wiem jakie mam teraz potrzeby po kilku latach w bloku i defakto stosunkowo niewiele czasu spedzamy w domu...

 

 

wiadomo ze jeden potrzebuje 120 a drugi 200 metrow ale trzeba pamietac czy na tych wielkich metrazach zamiast dzieci :D bedziemy hodowac powietrze...

 

to refleksja po godzinach rozmow ze znajomymi i klientami ktorych obsluguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w razie czego to ty będziesz rozbierał ten dach a nie architekt :wink: więc lepiej się upewnić zawczasu w starostwie.

Pięterko dobra sprawa, płaski dach też, tylko trzeba go porządnie odwodnić bo w roztopy jest niezły zalew - przerabiamy to teraz w robocie... :roll:

 

Rozbierał nie będę - zacznę budowę jak dostanę pozwolenie. A zmienić skos dachu mogę, bo warunki zabudowy mówią o dwuspadowym, ale w innym punkcie jest ze dach moze być inny jeśli dom będzie w luce budowlanej - a to mnie dotyczy, moja działka jest odtatnią niezabudowaną a po mojej stronie ulicy większosć domów ma dachy płaskie. Po drugiej stronie ulicy są dwuspadowe. A to że dach (i cały dom) trzeba porzadnie wykonać to oczywistość. Źle wykonany płaski będzie przeciekał, źle wykonany dwuspadowy odfrunie z wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przegladam to forum od jakiegoś czasu i chcę się z wami podzielić moim doświadczeniem.

 

Pare tydodni temu zaczołem szukać materiałów na ocieplenie domu, zacząłem od lokalnego rynku , ale wszysyko było pioruński drogie. Pewnego dnia mój syn powiedził mi: "a może przez internet?" Zaśmiałem się i zapytałem jak to będzie materiały wartośći ok 6000zł przez internet?? Nie darady. Ale po kilku dniach syn przychodzi do mnie i pokazuje mi na internecie bardzo tani styropian, zaskoczyło mnie to ale pomyślałem dlaczego nie i zadzwoniłem do firm ogłaszajacych sie na aukcjach internetowych.jest tam pare firm ale po rozmowie telefonicznej jedna firma zwróciła moja uwage. A była to firma "ARIS". Napisalem im maila z ilościa, a po 15 minutach dostałem wycene. Cena była tak niska że aż mnie zamurowało. Zapytałem sie a jak z transportem i płatnościa? Otrzymałem odpowiedz że TRANSPORT GRATIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU I PŁATNE PRZY ODBIORZE. pomyslałem rewelacja! no i zamówiłem. Po 4 dniach transport przyjechał do mnie na budowe i wszystko sie zgadzało. Polecam firme ARIS wszystkim ocieplającym swoje domy!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przegladam to forum od jakiegoś czasu i chcę się z wami podzielić moim doświadczeniem.

 

Pare tydodni temu zaczołem szukać materiałów na ocieplenie domu, zacząłem od lokalnego rynku , ale wszysyko było pioruński drogie. Pewnego dnia mój syn powiedził mi: "a może przez internet?" Zaśmiałem się i zapytałem jak to będzie materiały wartośći ok 6000zł przez internet?? Nie darady. Ale po kilku dniach syn przychodzi do mnie i pokazuje mi na internecie bardzo tani styropian, zaskoczyło mnie to ale pomyślałem dlaczego nie i zadzwoniłem do firm ogłaszajacych sie na aukcjach internetowych.jest tam pare firm ale po rozmowie telefonicznej jedna firma zwróciła moja uwage. A była to firma "ARIS". Napisalem im maila z ilościa, a po 15 minutach dostałem wycene. Cena była tak niska że aż mnie zamurowało. Zapytałem sie a jak z transportem i płatnościa? Otrzymałem odpowiedz że TRANSPORT GRATIS NA TERENIE CAŁEGO KRAJU I PŁATNE PRZY ODBIORZE. pomyslałem rewelacja! no i zamówiłem. Po 4 dniach transport przyjechał do mnie na budowe i wszystko sie zgadzało. Polecam firme ARIS wszystkim ocieplającym swoje domy!

 

Pozdrawiam

 

U mnie ze styropianem było tak (kupowałem miesiąc temu):

Pytam się w "swojej" hurtowni po ile będą mieli dla mnie. Odpowiedź: 140zł. Sporo za dużo. Nie widze nawet pola do negocjacji. Sprawdzam w internecie. Hurtownia Mega1000 (sprawdzona juz przez forumowiczów) - styropian tej samej firmy co w "mojej" hurtowni za 95zł. Idę z tą ceną do hurtowni która ma najlepsze ceny styropianu w okolicy (co gdzie mają najtaniej ustaliłem juz przed budową), a oni wykonuja kilka telefonów do producenta i sprzedają mi za 96zł. I jeszcze przeprosili, ze nie moga dać tych 95zł.

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ehh a ja po powrocie zaczytalam się i widze że znowu na tapecie temat z poddaszem czy parterówka ;)

No i ja znowu mam te same dylematy.... bo wczesniej nastawiona na salon plus pokoik na dole a sypialnie na pietrze, teraz widze, że z 50 m2 na dole zrobiło mi się 65m2, jeden pokoj poza salonem to bedzie w sumie nawet na poczatek o jeden za malo planując wykanczanie poddasza na potem.

 

Więc opcja dwa pokoje plus salon i reszta na potem. I co mam? Kolo 80 m2 bo więcej zeszło na komunikacjw na parterze...No i sobie uswiadomiłam, że brakuje tylko jednego pokoju na dole i po co mi poddasze...

 

No a wersja 2 pokoje plus salon i reszta na potem jest chyba zdecydowanie droższa niz parterówka po kwadracie z lekkim stropem do 100m2? Jak sądzicie? Przy takiej powierzchni, mozna chyba jakos sensownie i centralnie ulokować kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...