Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

apo nam zdecydowanie każdy odradzał takie rozwiązanie. My w Chaberku mamy bezposrednie przejście z garażu do domu ,dzieli go od domu metrowa śluza.

Beti Witaj :lol:

Domek już można powiedzieć stoi,czekamy jeszcze na "dachowca". Po niedzieli jeśli ostra zima nie zaatakuje powinien przykryć dom :p więźbą i potem dachówką.Więżba już czeka przygotowana tylko pan się rozchorował - mam nadzieje,że to tylko poświateczno -noworoczne przy%padłości :wink:

Postaram się wkleić parę nowych zdjęć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt rzeczywiście piękny, zwłaszcza, że mój jest bardzo podobny :D. Na dole mam też 77 m tylko jakby odbicie lustrzane twojego i garaż mam doklejony do domu a zamiast niego w bryle mam dodatkowy pokój do pracy, troche większą łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Góra też identyczna tylko na miejscu łazienki mam garderobę a w pokoju 2 łazienkę - zaszaleliśmy i mamy taki dość spory pokój kąpielowy. A co!

Tylko ja nie mam lukarn a te twoje są dość duże a to znacznie podniesie koszt dachu no i ten wykusz na dole też troszkę będzie kosztować. No i balkon. Ja mam po prostu duże okna w ścianach szczytowych i jest ok. Tak jak w dmuchawcach jest oczywięcie ładnie tylko drożej.

Duże jest też okien, aż 18 z czego 3 to balkonowe - u mnie jest 10: 1 w pokoju do pracy, 1 w kuchni 3 w pokoju dziennym w tym 1 balkonowe, 1 w pomiesczeniu gospodarczym no i 4 na górze - po jednym w każdym pomieszczeniu oprócz garderoby. A okna to naprawdę spory koszt, gdzie raczej nie da się zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apo nam zdecydowanie każdy odradzał takie rozwiązanie. My w Chaberku mamy bezposrednie przejście z garażu do domu ,dzieli go od domu metrowa śluza.

Beti Witaj :lol:

Domek już można powiedzieć stoi,czekamy jeszcze na "dachowca". Po niedzieli jeśli ostra zima nie zaatakuje powinien przykryć dom :p więźbą i potem dachówką.Więżba już czeka przygotowana tylko pan się rozchorował - mam nadzieje,że to tylko poświateczno -noworoczne przy%padłości :wink:

Postaram się wkleić parę nowych zdjęć :wink:

 

nie wiem naprawde, nie znam sie ,dopiero od kilku tygodni zglebiam temat ;) Ale maz twierdzi z tesciem ze z kolei w bryle garaz lepiej, a tesc budowlaniec i by nam stawial wiec jego zdanie wazne A projektu jeszcze nie mamy ,ten mi sie strasznie podoba ale decyzja nie zapadla Dalej sie rozgladam Wczoraj dostalam katalog z horyzontu ale nie zdarzylam przejrzec porzadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt rzeczywiście piękny, zwłaszcza, że mój jest bardzo podobny :D. Na dole mam też 77 m tylko jakby odbicie lustrzane twojego i garaż mam doklejony do domu a zamiast niego w bryle mam dodatkowy pokój do pracy, troche większą łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Góra też identyczna tylko na miejscu łazienki mam garderobę a w pokoju 2 łazienkę - zaszaleliśmy i mamy taki dość spory pokój kąpielowy. A co!

Tylko ja nie mam lukarn a te twoje są dość duże a to znacznie podniesie koszt dachu no i ten wykusz na dole też troszkę będzie kosztować. No i balkon. Ja mam po prostu duże okna w ścianach szczytowych i jest ok. Tak jak w dmuchawcach jest oczywięcie ładnie tylko drożej.

Duże jest też okien, aż 18 z czego 3 to balkonowe - u mnie jest 10: 1 w pokoju do pracy, 1 w kuchni 3 w pokoju dziennym w tym 1 balkonowe, 1 w pomiesczeniu gospodarczym no i 4 na górze - po jednym w każdym pomieszczeniu oprócz garderoby. A okna to naprawdę spory koszt, gdzie raczej nie da się zaoszczędzić.

0

a co to za projekt ? :D mi by sie bardzo przydal pokoj do pracy bo pracuje w domu, mam wolny zawod Taki z gruuubymi drzwiami ,wygluszony gąbką i wogole... :D :D :D Teraz mamy trzy pokoje w bloku, blok i okolica cicha, ale w domu dwoje dzieci wiec warunki nie za ciekawe do myslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam projekt indywidualny inspirowany Kopciuszkiem z archipelagu ale z wieloma zmianami: bryła domu wyrównana do regularnego prostokąta z małym podcieniem przy wejściu, na tej ścianie gdzie drzwi wejściowe za nimi jest doklejony garaż (czyli zlikwidowane okna z tej ściany) a dom z garażem to takie 2 prostokąty przesunięte względem siebie dzięki czemu powstała takie fajne zaciszne podwóreczko z podjazdem i wejściem. Na górze jest garderoba naprzeciwko schodów zrobiona kosztem części sypialni 3 i 4 dostępna z sypialni tej na lewo. I wymiary domu są inne: dom 12,5 na 8 a garaż 4 na 11,5. Sypialnie na górze są bardzo funkcjonalne, po podłogach mają 20 m, 14,66 i 15,54, łazienka 15,26, garderoba 6,7. Nie ma lukarny na dachu, żadnych połaciówek, inny kąt nachylenia dachu, wysokość kalenicy i ścianki kolankowej inna, zmienione wymiary i liczba okien. Tak właściwie to inny projekt ale punktem wyjścia był właśnie kopciuszek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie podliczyłam nasze wydatki do tej pory :-?

Wyszło mi 81943,26 z piwnicą :roll: A jeszcze została nam zapłata dla dachowca i murłaty do zapłaty :cry: :cry: :cry:

I wiecie co denerwuje mnie jak ktoś mówi,że piwnica przedraża,ona po prostu kosztuje ileś tam jak się na nią decydujemy i już 8)

 

a mozesz jeszcze ile z tek kwoty to "robocizna"?piwnica kosztuje ale jest potrzebna :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyla czasami wiesz nie ma wyjscia i piwnice trzeba zrobic, ja sie ciesze ze ja mam , tylko ze te 50 tys wolala bym wlozyc w cos innego , ja mam dom 170 plus 20 garaz stan surowy z oknami wyszedl mnie 165 tys , gdzies o 35 tys wiecej niz mial wyjsc :(

 

bardzo duza kwota, buduje domek 106m2 i mam nadzieje ze 150tys styknie mi na gotowca.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...