Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do Zenek i Ania

Aha, jeszcze jedno co do ceny za ten wasz dom...Zanim zaczęłam się budować oglądałm sporo domów na wsiach do remontu. I wieszcie mi do 100 można było coś wybrać, w róznym stanie oczywiście... Ale te wszyskie chaty były gddzieś na głębokich wsiach (zdala od miast) .. a Wy nie piszecie w jakim rejonie jest ten dom ( jeśli nie doczytałam to sorry) i jaka działka.... moze ta cena nie jest aż tak atrakcyjna... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zenek i Ania

Aha, jeszcze jedno co do ceny za ten wasz dom...Zanim zaczęłam się budować oglądałm sporo domów na wsiach do remontu. I wieszcie mi do 100 można było coś wybrać, w róznym stanie oczywiście... Ale te wszyskie chaty były gddzieś na głębokich wsiach (zdala od miast) .. a Wy nie piszecie w jakim rejonie jest ten dom ( jeśli nie doczytałam to sorry) i jaka działka.... moze ta cena nie jest aż tak atrakcyjna... :roll:

 

Jest postawiony na ślicznej działce na przedmieściu w sąsiedztwie mały lasek.

 

jesli faktycznie nie ma tego "haka", to jest to atrakcyjna cena i to myslę, że bardzo!

Śliczna działka, media, dom w stanie surowym.

Przy poziomie cen, jakie osiągnęły teraz materiały budowlane i działki, to bardzo interesująca cena.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach owszem kosztuje jakieś 35 tysięcy plus veluxy ok 8 tys. No ale pozostaje reszta domu za ponad 110 tys

Czyli co tyle kosztowało? Cegły, beton, stal i robocizna? Mógłbyś podać więcej szczegółów?

Proszę bardzo:

beton.................................15.500

stal......................................8.500

ściany(silka, ytong klinkier)....17.500

kleje i zaprawy do cegieł.........2.500

bloczek betonowy.................5.500

więźba.................................7.200

ziemia+piach+pospółka...........5.000

deski,kantówki,stemple..........5.000

robocizna............................30.000

trochę drobiazgów...........ok 10.000

pokrycie dachu

w tym dekarze 45.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach owszem kosztuje jakieś 35 tysięcy plus veluxy ok 8 tys. No ale pozostaje reszta domu za ponad 110 tys

Czyli co tyle kosztowało? Cegły, beton, stal i robocizna? Mógłbyś podać więcej szczegółów?

Proszę bardzo:

beton.................................15.500

stal......................................8.500

ściany(silka, ytong klinkier)....17.500

kleje i zaprawy do cegieł.........2.500

bloczek betonowy.................5.500

więźba.................................7.200

ziemia+piach+pospółka...........5.000

deski,kantówki,stemple..........5.000

robocizna............................30.000

trochę drobiazgów...........ok 10.000

pokrycie dachu

w tym dekarze 45.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, u mnie wycho dzi zdecydowanie inaczej:

beton 8025

bloczki fundam. 2288

stal 2000

strop 2820 + beton i stal wliczone powyżej

ściany 8327 (poroton i BK)

działowe 1440 (BK12)

więźba 8583 (bez vatu :oops: )

ciśla 4000

dach 12 500 (pokrycie + rynny)

dekarz 6200

żwir 1300

cement 1320

schody 478 (stal i cement)

cegły, klinkier 1500 + rozbiórkowa darmowa

murarze 10 750

inne 3000

 

Razem 74556.89 (watrosci powyżej nieco zaokrąglnone a to dokładnie

beton, bloczki i strop też bez vatu :oops: czyli trzeba doliczyć ok 2880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem u was pierwszy raz i pierwszy raz i do tego sama chce wybudowac domek z MURATORA pod nazwa Cichy zakątek. Projekt ten mnie zauroczyl super rozplanowaniem pomieszczen. Jest nawet miejsce na kotlownie, co prawie nie zdaza sie w zadnych projektach. Chce zrobic kotlownie na ekogroszek w czesci garazu. Jezeli ktos realizuje ten projekt, lub jest w trakcie budowy, to PROSZE o pomocne rady z czego i jak wmiare tanio mozna to zrealizowac. Acha, a pokoj srodkowy cgce zamienic na lazienke i garderobe do ktorych wejscie bedzie z sypialni. Pozdrawiam cieplutko-Renata :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tanio budujecie dom. Proszę o poradę: czy taniej jest zrobić strop wylewany około 70 m2 z gruchy, czy kłaść terive i np. łączyć bloczki swoim betonem. Po ile kupowaliście pustaki teriva u mnie trzeba około 500, 200 mam za 1,90 zł i może mi się to opłaci. Proszę o poradę. Czy jak robię terive, muszę jeszcze wydać kase na coś dodatkowego (oprócz tych długich belek)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apo, spokojnie, bez przesady.

nikt przeciez nikogo do budowy nie zmusza!

Z reguły budujemy ten nasz własyn wymarzony kąt, bo chcemy....

I nie zapominajmy, że poza stresem, nerwami i finansowymi kłopotami mamy sama radość z tego, że powstaje nasz dom. Radośc z piwnic, fundamentów, ścian, rozprowadzania przyłączyi dalej, całej reszty. Rośnie dom, a w nas radość, że rośnie.

jesli juz na samym poczatku, przed faktycznym rozpoczęciem podchodzi się do tego w ten sposób to może trzeba się zastanowic nad sensem budowy.

pozdr.

dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...