Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jestem ciekaw ile potrzeba na dom o powierzchni 101.6m będzie to dom z poddaszem urzytkowym bez podpiwniczenia dach dwuspadowy z blachy w kolorze brązowym w projekcie zamierzam zredukowac ilość okien dachowych do 2 lub 3 oraz zmniejszyć wyjście na taras (szklane drzwi) do 2 albo 1 drzwi i jedno okno a dom to: http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58243&keys=2&offset=27&backcmd=Collection dom oczywiście będzie w innych kolorach (brązowy dach i piaskowe tynki) proszę o opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i ekonomiczny domek. Troche daleko wc od pokoju dziennego ale da się przeżyć. Na górze tam gdzie te kwiatki zrobiłabym garderobę dostępną z sypialni lub holu. Myślę, że z powodzeniem zmieścisz się w 200 tyś na gotowo, a ewentualne oszczędności zależą od wkładu pracy własnej. Pamiętaj tylko, że ceny niestety galopują. A najwięcej da się zaoszczędzić na wykończeniówce. Stan surowy otwarty to na pewno nie więcej jak 100 tyś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dom, wymiary zewnętrzne prawie identyczne. Dach również

dwuspadowy, kryty blachodachówką, ale ma trzy tzw. jaskółki (lukarny). Budynek jest częściowo podpiwniczony. Stan surowy zamknięty kosztował nas w 2006r. 75000 zł. Myślę, że w 200 tys. zmieścimy się bez problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dom, wymiary zewnętrzne prawie identyczne. Dach również

dwuspadowy, kryty blachodachówką, ale ma trzy tzw. jaskółki (lukarny). Budynek jest częściowo podpiwniczony. Stan surowy zamknięty kosztował nas w 2006r. 75000 zł. Myślę, że w 200 tys. zmieścimy się bez problemu. :)

 

 

mam malutkie pytanko- duzo pracy wykonaliscie sami? czy wiekszosc to praca facowcow? pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, to zalezy od materiałow,standardu wykonczenia i polozenia dzialki ale napewno bedzie kilka wypowiedzi wiec bedziesz miał z czego wybierac :wink: pozdrawiam
pochodzimy z okolic Wrocławia a więc koszt działki w naszym rejonie to jakieś 60-70 000 wkład pracy własnej niestety zerowy bo pracujemy z moją przyszłą żoną za granicą i jak do tej pory bywamy w kraju 2-3 razy do roku wiec budowy będzie doglądał mójtato lub ktoś inny ale jeżeli mimo dość drogiej okolicy i zerowego wkładu własnego uda nam się zmieścić w 200 000 bez działki to będziemy zadowoleni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zapomniałem wykończenia i wszystko inne to wersja "oszczędnościowa"więc standart niewysoki i zastanawiam sie czy w celu poczynienia dalszych oszczędności nie zrezygnować z kominka czy ktoś moze podać ile można zaoszczędzić w taki sosób
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie z takiej odleglosci wyklucza tanie budowanie.

Pisze to na przykladzie wlasnych doswiadczen. Sam od wielu lat pracuje za granica (ok.800km od domu). Niestety nie mam w rodzinie nikogo kto moglby mi pomoc w budowie, wiec aby sie za nia zabrac wrocilem na rok czasu do kraju. Majac wolny czas moglem wyszukiwac najlepsze materialy w najlepszych cenach, oraz pilnowac ekip, aby nie popelnialy bledow (bo te tez niestety kosztuja). Budowalem tak do etapu instalacji. Dalej juz ciagne budowe z doskoku. Przyjezdzam do Polski raz w miesiacu na 4-6 dni i musze w tym czasie zalatwic kupe rzeczy (nie tylko zwiazanych z budowa). Jak czegos nie zalatwie, to czeka to kolejny miesiac (przez to teraz budowanie idzie mi bardzo wolno). Przy takim trybie cena tego co kupuje ma dalsze znaczenie (a kiedys byla na pierwszym miejscu).

pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma budowała na odległość, bo z Anglii. Nie miał kto specjalnie interesować się tym przedsięwzięciem oprócz Pani kierownik budowy i architekta w jednej osobiesię budową (Zosia 4 razy w roku), owszem miała doglądacza, który swietnie kasował sianko i był przy okazji wykonawcą niektórych prac. Jeżeli Twój Tato nie zna się na budowaniu to jego też wpuszczą w kanał, a jeszcze tak jak w/w Zosia powiesz gdzie pracujesz to spoko zrobią Ci dobrze "fachury". Jej "fachowcy" zrobili komin bez wyczystki, główna rura kanalizacyjna to fi 110 szara na zewnątrz położona 20-30cm pod powierzchnią gruntu, a to góry, zimy ostre. Tak ostro budowali, że ściany i sufity biednej pękają.Tu trochę Jej winy bo chciała szybko. Fundament pod bramę wjazdową zrobił sk.....n głęboko na 60 cm no i po zimie wysadziło. Za płot wzięli niespotykane pieniądze. Łobuz sprzedał jej okna i drzwi nie dość,że drogo + robocizna i 22% VATem ! niespotykane. Dobrze że inwestor zarabia w funtach. Nie pytałem Zosi ile ją ta partanina kosztowała ale sądzę, że nieźle. Nie radzę być zbytnim optymistą,i ufać zbytnio "fachuwcom" chyba że inspektor nadzoru to będzie chłop z j....i. Błąd Zosi polegał też na tym, że umówiła się na całość budowy czyli fachowcy pchali jak najtańszy materiał po to by zarobić jak najwięcej zwiąść za robociznę. Takie to są przypadki, dlatego spokojnie bez zbytniej ufności w umiejętności i lojalność braci budowlanej. Życzę powodzenia i nic tylko budować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba na odległość - moje koleżance tak przyjaciel dom budował :):) Ona pracowała po 12 na dobę a on tylko brał kasę. Jej domeczek powstał 5 lat temu , ma pow. 80 m kw a kosztował - wtedy - 350.000 i np. nie ma podbuutki, cieknie koło komina, nie ma podłog ...etc. - nieźle co? Pół wsi z niej żyło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma budowała na odległość, bo z Anglii. Nie miał kto specjalnie interesować się tym przedsięwzięciem oprócz Pani kierownik budowy i architekta w jednej osobie (Zosia 4 razy w roku), owszem miała "doglądacza", który swietnie kasował sianko i był przy okazji wykonawcą niektórych prac. Jeżeli Twój Tato nie zna się na budowaniu to jego też wpuszczą w kanał, a jeszcze tak jak w/w Zosia powiesz gdzie pracujesz to spoko zrobią Ci dobrze "fachury". Jej "fachowcy" zrobili komin bez wyczystki,rura odprowadzająca spaliny z kominka bez atestu dopiero po pykówce dali właściwą, główna rura kanalizacyjna to fi 110 szara! na zewnątrz położona 20-30cm pod powierzchnią gruntu, a to góry, zimy ostre. Tak ostro budowali, że ściany i sufity biednej pękają.Tu trochę Jej winy bo chciała szybko. Fundament pod bramę wjazdową zrobił sk.....ny głęboko na 60 cm no i po zimie wysadziło. Za płot wzięli niespotykane pieniądze. Łobuz sprzedał jej okna i drzwi nie dość,że drogo + robocizna i 22% VATem ! niespotykane.Ocieplenie dachu 10cm wełny- bzdura. Dobrze że inwestor zarabia w funtach. Nie pytałem Zosi ile ją ta partanina kosztowała ale sądzę, że nieźle. Nie radzę być zbytnim optymistą,i ufać zbytnio "fachuwcom" chyba że inspektor nadzoru to będzie chłop z j....i. Błąd Zosi polegał też na tym, że umówiła się na całość budowy czyli fachowcy pchali jak najtańszy materiał po to by zarobić jak najwięcej zwiąść za robociznę. Takie to są przypadki wcale nie odosobnione, dlatego spokojnie bez zbytniej ufności w umiejętności i lojalność braci budowlanej. Życzę powodzenia i nic tylko budować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...przyjaźń między kobietą a męszczyzną :wink:

Widzisz Nefer, ta kleżanka być moze upiera sie gdzieś tu na forum, że nie da sie tanio wybudować bo wszystko kosztuje :D

Ona "niekomputerowa" ale generalnie ma poczucie, że ktoś ją wy....ł i nawet przyjemności z tego nie miała. Prawda jest taka, że jak nie przypilnujesz tak masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie..... trzeba być na budowie często, nawet codziennie .... nawet jeśli samemu się nie robi to choćby "tylko" po to , żeby przypilnować.

My będziemy mieć na budowę 10 kilosków z miejsca gdzie teraz mieszkamy....i nie wyobrażam sobie żeby po pracy nie jechać pooglądać, przedyskutować, zdjęcia porobić czy opier..... kogo trza :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba żyję w innym świecie. Stan surowy otwarty, dom 140m pow użytkowej, 200 m po podłogach, dach kopertowy kryty dachówką betonową(w tym 10 veluxów), ściany silka 18, strop monolityczny, dom w kwadracie , garaż w bryle budynku jak dotąd 160 tys za wszystko :cry: .

 

To już razem żyjemy w innym świecie :wink: :D :D

Moja kwota jest zbliżona do Twojej a nie mam jeszcze dachówki :(

Mój dom ma po podłodze 220 m. Wysokie ściany kolanowe więcej porothermu.

Buduje mi firma. Ale podobno należy do tańszych :-?

Więc nie bardzo rozumiem jak można taniej wybudować ....może to kwestia gdzie się buduje. Ty jesteś jak widzę z Warszawy ja z Poznania...może są tańsze rejony...albo żyjemy w innym swiecie :o

Też bym chciała tanio ale oczywiście z w miarę dobrych materiałów wybudować..ale się nie da... :( zakładając, że buduje mi firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...