Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Kero

"No to pokaż mi przepis który mówi o kominie w garażu. IMHO wystarczy kratka wentylacyjna na zewnątrz przez ścianę (ja tak mam w projekcie)."

 

Kratka wentylacyjna w ścianie to po prostu dziura w ścianie a nie wentylacja.

Oczywiście każdy może sam sobie tworzyć zagrożenie na tyle na ile sobie tylko zamarzy.

Ludzie wystarczy używać wyobraźni by nie dyskutować nad potrzebą prawidłowej wentylacji przynajmniej grawitacyjnej w garażu a taką może zapewnić kanał wentylacyjny wyprowadzony ponad dach budynku a nie dziura w ścianie.

Ja nie muszę nikomu udowadniać, że mi się chce żyć albo też czy mam rację czy nie.

Zatykanie kratek wentylacyjnych już nie jedną osobę wyprowadziło do piachu ale jak widać nikogo to niczego nie uczy.

W moim garażu będzie wentylacja grawitacyjna a nie dziura w ścianie.

A pro po tego, że taka jest w projekcie to jeszcze nie oznacza, że zgodna z przepiasami prawa, albo też ze zwyczajnym zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajsterKlepka i Kero :D :D :D

Czytając wasze posty myślę, że oboje macie sporo racji :)

Sądzę, że różnicie się trochę doświadczeniem stąd różne poglądy.

 

Ja jestem za domem, który bedzie miał w miarę prosty wygląd ( tak aby nie kusił "tych co nie trzeba" ), jednak aby był wykonany z porządnych, dobrych materiałów. I na tym nie powinno się oszczędzać. :) Natomiast uważam, że dach dwuspaowy przy ładnej dachówce i ciekawej elewacji może być bardzo interesujący .

W miarę klasyczna bryła jest bardziej uniwersalna, i nie zmienia się tak szybko jak moda, która dzisiaj jest taka a za chwilkę (za nim się obejrzymy) już jej nie będzie... :( Natomiast urządzając wnętrza można sobie pozwolić na co się chce zgodnie z możliwościami finasowymi i realizacją nawet bardzo szalonych pomysłów.

Myślę, że fajnie robić coś co się nam podoba :) coś co spełnia nasze marzenia.

 

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy :p Wygląd domu powinien pasować do wielkości działki i okolicznych domów. Dom "wypasiony" gdy w okolicy same skromne domy z pewnością nie będzie wyglądać dobrze, jak również skromny domek wśród okazałych rezydencji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom "wypasiony" gdy w okolicy same skromne domy z pewnością nie będzie wyglądać dobrze, jak również skromny domek wśród okazałych rezydencji :wink:

 

Budujesz dla siebie czy dla "okolicy"???Zresztą wierz mi ,że w większości przypadków kogoś kogo stać finanasowo na niewielki, prostej konstrukcji domek, nie wybuduje się w dzielnicy luksusowych rezydencji, gdyż działki tam pewnikiem dość sporo kosztują.A jak dość sporo kosztują,to najlepszym biznesem jest sprzedać takową gdy już się ją posiada z "dziada-pradziada" ,kupić nową w mniej luksusowej dzielnicy i nadwyżkę dutków wydać na początek lub w skrajnych przypadkach na całość budowy domu.

I vice werset :D jak kto ma kupe kasy ,też będzie szukał "swoich" tak by jego ym:ejdż zbytnio nie ucierpiał:D

 

....z pewnością nie będzie wyglądać dobrze...

...jak po użyciu viagry light ...stać to nie stoi ,ale dobrze wygląda w spodniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej buduje się klocki z plaskim dachem.

 

A coś ty taki złośliwy, hmm? Ten wątek nazywa się "jak tanio wybudować dom", i twoje opinie o oborze i klockach są co najmniej niegrzeczne. Wiele ludzi buduje tanie domy, bo tylko na takie ich stać, więc szydzenie z nich jest wyrazem chamstwa.

 

Ja sam buduję "oborę", bo chociaż może i mógłbym wybudować ciekawszy architektonicznie dom, to podjąłem taką decyzję - nie chcę całe życie spłacać kredytu, a dom to dla mnie rodzina, a nie wykusze, lukarny i dach z 10 połaciami.

Tani dom, także może być funkcjonalny i wygodny - i dyskusja jak to osiągnąć powinna się tu znaleźć, a nie Twoje dziwne dywagacje.

 

A co do kratki w garażu, to oczywiście nie miałeś racji i się przyznaj :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Kończąc jałową polemikę powiem tak:

Tanio to nie znaczy byle jak i z byle czego. To wszystko w tej kwestii.

Co do obory to właśnie taką budujemy ale bez zbędnego obrzynania by nie było byle jak ale staramy się to robić tanio.

Kolega Majsterklepka "kosi" co się da byleby było tanio a że to już wygląda byle jak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam powiedzieć że to że dom będzie tani w budowie nie znaczy ze nie będzie nam sie podobać.

Mnie się mój podoba :lol:

 

Kwestia gustu.

Ale nie można wybrać projektu dlatego ze będzie tani w budowie skoro całkowicie się nam nie podoba.

 

1) Musi się podobać (i tu jest X projektów)

2) Tani w budowie (z "X" wybieramy jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest wątek pod tytułem: "Tanio wybudować dom" a nie "Jak wybudować piękny i okazały dom".

 

Sama zamierzam rozpocząć budowę "obory" jak to ktoś nazwał z czysto finansowych powodów. Czy to, że nie chcę budować domu, którego koszt wyniesie mnie 350-400 tys. zl dyskwalifikuje mnie w ogóle w kwestii posiadania mojego domu???

 

Poczułam się trochę zniesmaczona wypowiedziami niektórych.

 

Mnie sie ta moja "obora" podoba a jeśli ktoś uważać będzie, że to jest szakradne, itp. to już będzie jego problem, nie mój!

 

Pozdrawiam wszystkich budujących tanio a MajsterKlepce dziękuję za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero napisał:

Kończąc jałową polemikę powiem tak:

Tanio to nie znaczy byle jak i z byle czego. To wszystko w tej kwestii.

Co do obory to właśnie taką budujemy ale bez zbędnego obrzynania by nie było byle jak ale staramy się to robić tanio.

Kolega Majsterklepka "kosi" co się da byleby było tanio a że to już wygląda byle jak...?

Ojojoj, wcale nie kosze, bo gdybym kosił to by wygódka sama została :lol: Wg Ciebie jak wywali się pare elementów to już jest byle jak?? Stwierdzam że jakość wykonania nie zalezy od ilości budowy skomplikowanych elementów etc tylko od umiejętności murarza ciesli dekarza etc.!

Materiał to podstawa więc też na nim oszczędzić nie wolno. Ja po prostu rzuciłem pare hasełek jak i co można zrobić by było taniej, jak też wybrać projekt nadający się do tego jak wspomniał Jabko

Teraz z innej beczki Jabko ma bardzo prosty dom, i może mi ktoś powie że mu się nie rzuca w oczy??każdy sobie myśli że fajny taki domek! 8) tyle wam powiem.

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest wątek pod tytułem: "Tanio wybudować dom" a nie "Jak wybudować piękny i okazały dom".

 

Sama zamierzam rozpocząć budowę "obory" jak to ktoś nazwał z czysto finansowych powodów...

 

Nie no kicha.

Wątek jest o tanim budowaniu ale dotyczy to bryły która NAM SIĘ PODOBA.

 

Nie można budować domku który nam się nie podoba.

Wtedy czy to że jest tani nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał to podstawa więc też na nim oszczędzić nie wolno.

...No i bardzo słuszna uwaga!

To na czym jeszcze można oszczędzić?

Pozostaje projekt i robocizna.

Jeżeli projekt to jaki? Z pewnością musi mieć dach ściany i wszystkie instalacje.

Można policzyć koszt tych materiałów? Można.

Pozostaje nieszczęsna robocizna tak skrzętnie pomijana przez ludzi "chciałbym ale mi sie nie chce". Jak ktoś chce taniej to niestety trzeba zawinąć rękawki na "prawych" rączkach. Zapewne przyda się to na przyszłość, bo zapoznamy sie z gumiaczkami i rękawicami albo zapłacimyi będziemy z rozzewnieniem wspominać mieszkanie w bloku.

Metoda gospodarcza, to: "macie chłopaki kase i wybudujcie mi dom"???

Ja uważam, że to jest metoda najdroższa z możliwych.

Nazywanie takiej formy budowania metodą gospodarczą jest nie na miejscu.

Oczywistym jest, że wszystkiego sami nie zrobimy, tak jak im więcej sami wykonamy wiele prac tym będzie taniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofik napisał:

...No i bardzo słuszna uwaga!

To na czym jeszcze można oszczędzić?

Pozostaje projekt i robocizna.

Jeżeli projekt to jaki? Z pewnością musi mieć dach ściany i wszystkie instalacje.

Można policzyć koszt tych materiałów? Można.

Pozostaje nieszczęsna robocizna tak skrzętnie pomijana przez ludzi "chciałbym ale mi sie nie chce". Jak ktoś chce taniej to niestety trzeba zawinąć rękawki na "prawych" rączkach. Zapewne przyda się to na przyszłość, bo zapoznamy sie z gumiaczkami i rękawicami albo zapłacimyi będziemy z rozzewnieniem wspominać mieszkanie w bloku.

Metoda gospodarcza, to: "macie chłopaki kase i wybudujcie mi dom"???

Ja uważam, że to jest metoda najdroższa z możliwych.

Nazywanie takiej formy budowania metodą gospodarczą jest nie na miejscu.

Oczywistym jest, że wszystkiego sami nie zrobimy, tak jak im więcej sami wykonamy wiele prac tym będzie taniej.

Pozdrawiam.

Święta racja, rękawki zakasac i do roboty :) całe szczęście że nie mam lewych rąk do pracy. Co do metody gospodarczej do zgodzę sie w 50 % bo niektórzy mimo chęci nie wybudują sami stanu surowego bo nie mają o tym pojecia. Z materiałem trzeba mieć znajomości i zmysł handlowca troszkę, bo kupić to nie sztuka, Jeszcze fundament u mie nie stoi a ja już załatwiam okna z 60% rabatem!!!! więc tu mam b. duze oszczedności. Drogi materiał nie zawsze jest dobrej jakości. Podsumowując, żeby tanio wybudować 3 przykazania fundamentalne:

1. projekt

2. robocizna

3. materiały

Kryteria dostosowujace podane w moim pierwszym poście.

pozdrawiam

MajsterKlepka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom "wypasiony" gdy w okolicy same skromne domy z pewnością nie będzie wyglądać dobrze, jak również skromny domek wśród okazałych rezydencji :wink:

 

Budujesz dla siebie czy dla "okolicy"???Zresztą wierz mi ,że w większości przypadków kogoś kogo stać finanasowo na niewielki, prostej konstrukcji domek, nie wybuduje się w dzielnicy luksusowych rezydencji, gdyż działki tam pewnikiem dość sporo kosztują.

 

....z pewnością nie będzie wyglądać dobrze...

...jak po użyciu viagry light ...stać to nie stoi ,ale dobrze wygląda w spodniach :D

 

 

Co do pierwszej części wypowiedzi. Teoretycznie to masz rację... w praktyce - to tak.. nie do końca jak mówisz :wink: Proponuje przejechać się "po okolicy " a gwarantuje, że znajdziesz ciekawe przypadki :wink:

 

I jeszcze jedno ..jasne, że buduję dla siebie ale dostosować też trzeba się umieć, żeby ładnie wyglądało w okolicy, a skoro nasze plany zagospodarowania ( albo czasem ich brak) nie zawsze są do końca przemyślane...

Żeby nie wyglądało tak jak na starszych osiedlach, gdzie każdy zaczął sobie inną farbą balkon malować...bo ....robił to dla siebie ( lub tak mu się podobało) .. nie mając na uwadze okolicy :( :( I jak to wygląda :(

Druga część Twojej wypowiedzi :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...