Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Proszę Was ponownie o odp. :D

 

Witam wszystkich forumowiczów.

właśnie podjełem decyzję z żoną o kupnie działki i budowie domku.

Zamierzamy kupić już upatrzoną działkę w Woli Gołkowskiej.Pytanie do doświadczonych "budowniczych". Czy ten projekt : http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=

jestem w stanie wybudować za ok 250tyś pln mowa o stanie do zamieszkania tzn.: z białym montażem, bez mebli itp. zakładam średni standart materiałów, na podłogach panele itp.

Będę Wszystkim bardzo wdzięczny za odpowieć.

 

Dodam, że część prac bede wykonywał sam : cała elektryka, hydraulika, szpachlowanie i malowanie scian, ogrodzenie, wstawianie okien, podłogi, parapety itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kero

 

nie napisałam, że trzy kominy to za dużo i należy je zlikwidować. Chodziło mi raczej o to, że jest to mały dom i w związku z tym 3 kominy podnoszą cenę. A tak w ogóle to najbardziej razi mnie usytuowanie tych kominów. Chcąc pozostać przy tym projekcie pomyślałabym jak to przeprojektować, albo poszukałabym czegoś innego.

 

Nikogo nie nakłaniam do likwidacji kominów. W moim projekcie był tylko jeden komin i wenylacja mechaniczna. Mimo to doprojektowałam jeszcze jeden komin wentylacyjny z 6 (słownie: sześcioma) kanałami: od piwnicy 2 kanały, na parterze dołączają 3 i od poddasza jeszcze 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

I teraz jest jasność.

Mnie też się akurat w tym projekcie nie podobają te kominy bo zbytnio przyciągają uwagę dlatego twierdzę, że ten projekt jest raczej kiepsko przemyslany ze względu na jego zewnętrzą estetykę.

Z tego powodu odrzucam go w całości bez próby zmiany czegokolwiek bo nie widzę takich możliwości. No chyba, że postawić na wentylację wyłącznie wymuszoną i "udawać", że kominów nie ma:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o budowę domu. Przeglądałam różne projekty, z których jeden spodobał mi się http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=297&IdKolekcji=#

Nie wiem,czy kosztorys podany przez muratora jest aktualny? Może ktoś, kto ma doświadczenie odpowie mi, czy zmieszczę się w kwocie 200 tys., uwzględniając dach z blachodachówki a wnętrze bez wodotrysków? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy systemem gospodarczym? Nie mam zielonego pojęcia o budowaniu. Mogę co najwyżej pomalowac ściany, założyc panele podłogowe w sypialni, a mój przyjaciel na pewno założy mi instalację elektryczną(bo jest elektrykiem z doświadczeniem w projektowaniu instalacji).I to na tyle. :o Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dentist napisał:

A co to znaczy systemem gospodarczym?

 

Budować systemem gospodarczym tzn że nie budujesz przy pomocy dewelopera. Deweloper buduje na swojej działce stawia chałupe i ją "wykańcza". Potem przychodzi kupiec i kupuje ją jakieś 30% drożej niż wyszło by przy budowie systemem gospodarczym. System wyżej opisany polecany dla tych co nie mają czasu. A teraz co to jest system gospodarczy. Kupjesz sobie działkę, latasz po urzędach, załatwaisz ekipy + materiały i budujesz :) potem sobie wykańczasz, tez przy "użyciu" różnych majstrów lub jeśli coś potrafisz to robisz to sam. Oczywiście ze wszystkimi się targujesz i dokładnie nadzorujesz stan robót coby fuszerek nie odwalali :lol: Wykańczanie to bajka szczególnie jak robisz sam. Wrażenia??-bezcenne :D hihi

P.S. polecam system gospodarczy, żeby potem nie bylo ze Ci kafle nie pasują w łazience albo że okno jest nie w tym miejscu.

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie myślałam o takim sposobie, jaki mi poradziłęś.Działkę już mam, a tera właśnie latam i załatwiam różne formalności.Nie zamierzam zlecac jednej firmie całej budowy, bo zdaję sobie sprawę ,że to wyniosłoby mnie dużo drożej a kaski mam tylko 200 tys. Zatem to wystarczy na realizację mojego planu ? Jestem tylko przerażona tym co przeczytałam w poprzednich postach, a mianowicie o galopujących cenach materiałów. Mieszkam w Łodzi i tu mieści się sporo firm i hurtowni, dlatego mam nadzieję , że uda się coś utargowac ze względu na dużą konkurencję. Ale to tylko nadzieja :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denstist napisała:

Dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie myślałam o takim sposobie, jaki mi poradziłęś.Działkę już mam, a tera właśnie latam i załatwiam różne formalności.Nie zamierzam zlecac jednej firmie całej budowy, bo zdaję sobie sprawę ,że to wyniosłoby mnie dużo drożej a kaski mam tylko 200 tys. Zatem to wystarczy na realizację mojego planu ? Jestem tylko przerażona tym co przeczytałam w poprzednich postach, a mianowicie o galopujących cenach materiałów. Mieszkam w Łodzi i tu mieści się sporo firm i hurtowni, dlatego mam nadzieję , że uda się coś utargowac ze względu na dużą konkurencję. Ale to tylko nadzieja

 

Materiały??kupuj bez vat-u (bez faktury, ale sprawdź najpierw ich jakość)

Ekipa tania nie zawsze jest dobra, warto obejrzeć dzieła wybranej ekipy.

To tyle, bez "uproszczania" projektu :wink:

Pozdrawiam

MajsterKlepka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o budowę domu. Przeglądałam różne projekty, z których jeden spodobał mi się http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=297&IdKolekcji=#

Nie wiem,czy kosztorys podany przez muratora jest aktualny? Może ktoś, kto ma doświadczenie odpowie mi, czy zmieszczę się w kwocie 200 tys., uwzględniając dach z blachodachówki a wnętrze bez wodotrysków? pozdrawiam

 

projekt ten bardzo konkurował z tym co wybrałam, a wybrałam Bliski C74 a mój facet za wszelką cenę chciał Jesień właśnie bo wiekszy bo wieksze pomieszczenie gospodarcze na czym mi zależało itd, natomiast finansowo i względem stronświata wygrał bliski. Też mam podobne fundusze i myślę,ze da radę K.Jesień za 200 tys postawić, bo robiłam wstępne kosztorysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że piszą tutaj znawcy tematu budowy, a dokładnie kosztów budowy. Stąd moje pytanie do osób wtajemniczonych w ten temat, bo ja jestem całkiem zielona....

Jesienią chcemy zacząć budowę domu - projekt TERESKA podaje link http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=122

Z tym, że doprojektowaliśmy jeszcze częściowe podpiwniczenie. Okna dachowe będą 4. Dach kryty dachówką ceramiczną. Okna na parterze PCV zwykłe bez szprosów. Będziemy budować z Porothermu 25 P+W. Murarze (wujek+pomocnik) mają wziąć ok. 15000 łącznie z dachem. Jak myslicie ile nas to wyniesie ??? Dodam jeszcze, że dużo będziemy robić sami. Działkę i wszystkie papiery z pozwoleniem na budowę włącznie już mamy. Dom nie musi być od razu całkowicie wykończony. Materiały ze średniej półki. Jak sądzicie jaka kwota jest realna??? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że piszą tutaj znawcy tematu budowy, a dokładnie kosztów budowy. Stąd moje pytanie do osób wtajemniczonych w ten temat, bo ja jestem całkiem zielona....

Jesienią chcemy zacząć budowę domu - projekt TERESKA podaje link http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=122

Z tym, że doprojektowaliśmy jeszcze częściowe podpiwniczenie. Okna dachowe będą 4. Dach kryty dachówką ceramiczną. Okna na parterze PCV zwykłe bez szprosów. Będziemy budować z Porothermu 25 P+W. Murarze (wujek+pomocnik) mają wziąć ok. 15000 łącznie z dachem. Jak myslicie ile nas to wyniesie ??? Dodam jeszcze, że dużo będziemy robić sami. Działkę i wszystkie papiery z pozwoleniem na budowę włącznie już mamy. Dom nie musi być od razu całkowicie wykończony. Materiały ze średniej półki. Jak sądzicie jaka kwota jest realna??? Bardzo proszę o odpowiedź

Teraz to już od Ciebie zalezy(chodzi o koszt).

Wiele juz wymieniłaś, teraz trzeba pochodzić po hurtowniach, popytać o ceny i dodać do siebie :wink:

Materiały masz wyszczególnione w projekcie.

Twój domek można wybudować za 150000 do 500000.

Pozdrawiam.

 

 

(teraz sie zacznie :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jak przeglądam co tu napisaliście to dochodzę do wniosku, że dom 230m z garażem za 400000zł jest nierealny; no chyba, że sam stanę z kielnią na ścianie. Moja chałupka nie będzie tania - lukarny 6szt ite sprawy, dach dość skomplikowany. PRojekt indywidualny ale architekt znajomy ( zrobił po taniości)

 

Błagam - może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mnie pocieszy i stwierdzi, że ta kasa która mam ( wróć - nie ja ją mam lecz mój bank w lwiej części) spokojnie wystarczy na mój domek.

 

No bo jaka alternatywa - mieszkanie w bloku za 6000zł za metr czy dom.

 

Pozdrawiam wszystkich ale najbardziej optymistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nową osobą. Czytałem w dniu wczorajszym wiekszość postów na tym forum. Podjeliśmy decyzję o budowie domu. I z tego powodu mam pytanie do doświadczonych ludzi odnośnie kosztów budowy. Chce zakupić n/w projekt

http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=41&Page=&Realisations=&Wnetrza=&Search=1&Min=110&Max=140&Width=&Floor0=1&Floor2=&Floor3=1&Garage=1&Entrance=

Czy ktoś mógłby mi powiedziec jakie koszty mogę sie spodziewać od początku budowy do jej zakończenia w sytsemie gospodarczym.

Z góry dziękuję za rady i opinie równiez odnośnie tego domu co można by zmienic aby było taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

zastanawiam sie ile musial bym wydac na budowe takiego domku :

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m451a5463a72b1

 

 

prosze o zetelna odpowiedz . Ja nie mam pojecia jakie teraz beda koszty - wyliczone w projekcie 238.545,00 zł ( bez VATu ) jak to sie ma do dzisiaejszych cen ??

 

 

pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie ile musial bym wydac na budowe takiego domku :

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m451a5463a72b1

prosze o zetelna odpowiedz . Ja nie mam pojecia jakie teraz beda koszty - wyliczone w projekcie 238.545,00 zł ( bez VATu ) jak to sie ma do dzisiaejszych cen ??

 

Ostatnio zbieralem wyceny za 122 m uzytkowej (ale o prostszej bryle niż ten dom podany przez Ciebie) i było to od 260 do 310 tys zł zł stan deweloperski.

Wiec za ten Twój minimum 280 tys zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...