Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Zwracam się do znawców tematu "wycena budowy domu", chciałam tylko potwierdzić bądż zaprzeczyć moją wycenę. Budujemy (poczatek czerwiec 2007) ten domek http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-53,65,61,opis.html na dzięń dzisiejszy robocizna stanu surowego otwartego to 25000 a my zastanawiamy sie czy starczy nam razem 65000-70000 (w tym robocizna) zeby wybudować go stanie surowym otwartym.Kosztorys przewiduje ze tak, ale Wy chyba macie wieksze doświadczenie :D

I zastanawiamy sie czy razem ten domek kosztował nas bedzie 170000 - tzn bedziemy budowac systemem gospodarczym,. Co o tym myslicie?Starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aleks

Jeśli zakładasz, że stan surowy wyniesie cię 70tyś to znaczy, że chcesz kupić materiały za 45tyś? Nie wiem w jakiej technologii chcesz budować i co położyć na dach ale to nierealne. Nawet kosztorys przewiduje znacznie więcej (dolicz 22 % vatu) a te ceny są już mocno nieaktualne (według kosztorysu materiały to ponad 50 tyś + vat + podwyżki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre jesli chodzi o dach to w tym roku nic nie chcemy kłaść, tylko papa, a z obliczeń wychodzi około 45000+vat, oczywiściwe wiem ze beda podwyzki i ze ten kosztorys moze byc nie aktualny ale wachania chyba nie beda az tak duze. Liczyłam tylko to co w tym roku bedziemy musieli kupić.Chyba się pocieszałam :cry: dzieki za odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szokujeci mnie coraz bardziej, takie pierdoly wypisujecie ze szkoda tego czytac- widze ze duzo osob nie posiada zadnego pojecia o budowaniu a doradza na calego, jak widze post w stylu "jak nie posiadasz okolo 300 tys to nie masz szans na dom powyzej 100m2" normalnie krew mnie zalewa, zastanowcie sie co Wy piszecie, koszt budowy zalezy od rejonu POLSKI (wschod-wszystko tansze o polowe) zalezy jaki projekt, bajery(lukarny,okna dachowe) to koszt idzie w gore, wykonczeniowka tu mozna sporo oszczedzic(wlasny naklad pracy)ale jak sobie ktos ubzdura jakies parkiet z afryki,glazura z hiszpanii to normalne ze koszt pnie sie w gore, wiec nigdy nie okreslisz ile dany dom bedzie kosztowal.koniec!!!

 

 

 

jezeli ktos naprawde chce taniej pobudowac dom to prosze nie bierzcie sobie do serca porad laikow i ludzi za ktorych buduje firma :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzynio ...nie za bardzo się przejmujesz? :wink:

 

jezeli ktos naprawde chce taniej pobudowac dom to prosze nie bierzcie sobie do serca porad laikow i ludzi za ktorych buduje firma :wink: pozdrawiam

Bo dla takich ludzi koszt budowy jest wręcz niepoliczalny albo zaczyna się od 300000.

 

masz racje troche mnie ponioslo :-? ale strasznie oslabiajace sa tego typu posty :lol: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj może bzynio kogo masz na myśli mówiąc o osobie, która o budowaniu nie ma pojęcia. Nie buduje dla mnie firma ale zatrudniani fachowcy a materiały kupuje sama więc znam ceny przynajmniej w dolnośląskim. Ciekawa jestem twojego doświadczenia w tej kwestii. Jeśli potrafisz zbudować któryś z powyższych domów za 100 tyś to złóż ofertę dla inwestorów, możesz pewnie zaproponować 130 i chętnie się zgodzą a ty zarobisz krocie. Przecież to świetny interes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bzyniowi trochę racji. Napewno duzo jak pisze zależy od rejonu Polski. U nas w lubuskim ceny sa jeszcze do przełknięcia za stan surowy zamkniety domku 120m2 Firmy biorą 25tys. Ceny za materiały mozna wynegocjować i ogólnie jak ktoś ma żyłkę do kombinowania to dość sporo może zaoszczędzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wybudować ten domek http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3090200&ProjID=16

za 150 000 PLN, i niech mnie ktoś powstrzyma,

wstępny kosztorys materiałów potrzebnych do jego budowy już sobie zrobiłem włączając w to robociznę fachowców i tyle mi wyszło, tego będę się trzymał a co wyjdzie zobaczymy w przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wybudować ten domek http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3090200&ProjID=16

za 150 000 PLN, i niech mnie ktoś powstrzyma,

wstępny kosztorys materiałów potrzebnych do jego budowy już sobie zrobiłem włączając w to robociznę fachowców i tyle mi wyszło, tego będę się trzymał a co wyjdzie zobaczymy w przyszłości :D

I to jest właściwe podejście inwestora do swich planów :D

"I za to Cie kurna szanuje", (jak powiedział menel do menelowej gdy nie chciała pić z "gwinta") :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Wybrałam projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przestronny/index.php w wersji z garażem na 2 samochody. Technologia: gazobeton 25 lub 30+styropian 15+tynk, blachodachówka. Mniej o 2 lukarny. Reszta bez zmian. System gospodarczy. Przyłącza już są. Pozostaje sama bodowa. Działka już zagospodarowana i "zielona". Czy 300tys to kwota realna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj może bzynio kogo masz na myśli mówiąc o osobie, która o budowaniu nie ma pojęcia. Nie buduje dla mnie firma ale zatrudniani fachowcy a materiały kupuje sama więc znam ceny przynajmniej w dolnośląskim. Ciekawa jestem twojego doświadczenia w tej kwestii. Jeśli potrafisz zbudować któryś z powyższych domów za 100 tyś to złóż ofertę dla inwestorów, możesz pewnie zaproponować 130 i chętnie się zgodzą a ty zarobisz krocie. Przecież to świetny interes.

 

czyzby czujesz sie winna?? nie napisze kogo mialem na mysli(jest ich kilku) to moja sprawa i nic Ci do tego, buduj jak chcesz i za ile chcesz to bedzie Twoj dom, i jeszcze jedno prosze wskasz mi miejsce w moim poscie gdzie napisalem ze pobuduje dom za 100tys????????????????pozdrawiam paniusiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje ci mój post z 19 str tego wątku:

Zrobiłam właśnie podsumowanie stanu surowego. Dom 155 m powierzchni całkowitej + garaż 39,6 m, dach dwuspadowy Roben miedziany plus ze zdobionymi zakończeniami krokwi, ściany poroton 24, strop terriva, schody wewnętrzne betonowe. Całość to 74 556,89 w tym: materiały 52 866,89 (30 212,17 mury i 21 924,72 dach + 730 kanaliza) i robocizna 21 690 (10 750 prace murarskie, 10 200 dach i 740 kanaliza). Wprawdzie ceny z tamtego sezonu ale jakis pogląd na koszty jest. Wliczony każdy gwóźdź.

Myśle, że przy pracy własnej to bez problemu 200 tyś wystarczy.Ja planuję wydać 220-230 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu bardziej szczegółowo (str.20)

No tak, u mnie wycho dzi zdecydowanie inaczej:

beton 8025

bloczki fundam. 2288

stal 2000

strop 2820 + beton i stal wliczone powyżej

ściany 8327 (poroton i BK)

działowe 1440 (BK12)

więźba 8583 (bez vatu :oops: )

ciśla 4000

dach 12 500 (pokrycie + rynny)

dekarz 6200

żwir 1300

cement 1320

schody 478 (stal i cement)

cegły, klinkier 1500 + rozbiórkowa darmowa

murarze 10 750

inne 3000

 

Razem 74556.89 (watrosci powyżej nieco zaokrąglnone a to dokładnie

beton, bloczki i strop też bez vatu :oops: czyli trzeba doliczyć ok 2880

 

Nadal uważasz, że nie mam pojęcia o budowaniu?

I zachowaj może podstawowe zasady kultury. Zresztą to jak sie do mnie zwracasz świadczy tylko o Twoim poziomie kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje ci mój post z 19 str tego wątku:

Zrobiłam właśnie podsumowanie stanu surowego. Dom 155 m powierzchni całkowitej + garaż 39,6 m, dach dwuspadowy Roben miedziany plus ze zdobionymi zakończeniami krokwi, ściany poroton 24, strop terriva, schody wewnętrzne betonowe. Całość to 74 556,89 w tym: materiały 52 866,89 (30 212,17 mury i 21 924,72 dach + 730 kanaliza) i robocizna 21 690 (10 750 prace murarskie, 10 200 dach i 740 kanaliza). Wprawdzie ceny z tamtego sezonu ale jakis pogląd na koszty jest. Wliczony każdy gwóźdź.

Myśle, że przy pracy własnej to bez problemu 200 tyś wystarczy.Ja planuję wydać 220-230 tyś.

 

czepiasz sie mnie ale ja nie pisalem o Tobie!! 155m2 za 200 tys sie zgodze (zalezy od standardu wykonczenia) jezeli ktos czuje sie obrazony to przepraszam ale ja mialem na mysli ludzi ktorzy budujac podaja ceny nie z tej ziemi i jeszcze niepotrzebnie sieja zamet w umyslach ludzi ktorych nie stac na wydatek 300 tys za domek 100m2 :cry: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu bardziej szczegółowo (str.20)

No tak, u mnie wycho dzi zdecydowanie inaczej:

beton 8025

bloczki fundam. 2288

stal 2000

strop 2820 + beton i stal wliczone powyżej

ściany 8327 (poroton i BK)

działowe 1440 (BK12)

więźba 8583 (bez vatu :oops: )

ciśla 4000

dach 12 500 (pokrycie + rynny)

dekarz 6200

żwir 1300

cement 1320

schody 478 (stal i cement)

cegły, klinkier 1500 + rozbiórkowa darmowa

murarze 10 750

inne 3000

 

Razem 74556.89 (watrosci powyżej nieco zaokrąglnone a to dokładnie

beton, bloczki i strop też bez vatu :oops: czyli trzeba doliczyć ok 2880

 

Nadal uważasz, że nie mam pojęcia o budowaniu?

I zachowaj może podstawowe zasady kultury. Zresztą to jak sie do mnie zwracasz świadczy tylko o Twoim poziomie kultury.

 

szczerze piszac to nie interesuje mnie co o mnie sadzisz!! interesuje mnie raczej temat budowania TANIEGO 8) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wybudować ten domek http://www.archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3090200&ProjID=16

za 150 000 PLN, i niech mnie ktoś powstrzyma,

wstępny kosztorys materiałów potrzebnych do jego budowy już sobie zrobiłem włączając w to robociznę fachowców i tyle mi wyszło, tego będę się trzymał a co wyjdzie zobaczymy w przyszłości :D

Tak trzymaj!!! myślę,że jak ktoś ma głowę na karku i nie koniecznie lewe ręce to mu się uda. Budujemy teraz domek i nie mamy kasy na całość, a i tak jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż gdy ponad dziesięć lat temu robiliśmy adaptację strychu. Załatwialiśmy formalności nie mając nic i jakoś udało się przy dużym wkładzie pracy rodzinki zbudować super mieszkanko. Jakąś kaskę też udało się zarobić na materiały. Teraz po sprzedaży mieszkania mamy prawie na dom i staram się słuchać znajomków twierdzących,że trzeba mieć 500 tyś na budowę. Pozdrawiam wszystkich optymistów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...