Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

to akurat wiem ze YTONG i BK to to samo tylko roznia sie firmami (nazwa firmy) - hehe , powiem szczerze ze nie wierze w ocieplanie styropianem , poniewaz wtedy sciana nie oddycha - jest hermetycznie zapakowana - i boje sie ze moze para sie skraplac na murach budynku;/ - jak ocieplac to chyba lepiej welna mineralna!!!

 

ale to jest tylko moje zdanie:)

 

pozdrawiam:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ad rofmaniak. Poczytaj sobie ile powietrza (i za tym idzie pary wodnej) dyfunduje przez ściany. Okazuje się, że od 0,5% do 3%.

Też byłem kiedyś fanem ścian jednowarstwowych z BK. Teraz mnie to tylko śmieszy :D

Ściany oddychające to zręczny chwyt marketingowy i nic więcej.

Dom ''oddycha'' przez sprawną wentylację i nie da się tego z żadnej strony ominąć.

Co do ocieplenia wełną czy styropianem to zasada jest taka sama. Wg mnie oczywiście. Z pewnością trochę więcej przeniknie przez ścianę ocieploną wełną niż styropianem, ale jakby nie było jest to dosłownie kropla w morzu.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić w tym wątku pewne moje dzisiejsze przemyślenia.

 

Odwiedziałm dziś Castoramę.... można tam znaleźć:

 

ładny gres podłogowy za 25zł/m2(był też po 60zł/m2) ,

fajne płytki ścienne za 20zł/m2(były też po 80zł/m2) ,

drzwi wewnętrzne za 200zł (były też po 600zł),

zewnętrzne antywłamaniowe już za 800zł (były też po 3000zł),

ubikację kompakt do łazienki za 300zł (widziałam podwieszany za 3500zł),

panele po 17zł/m2 (były też po 60zł za m2)

parkiet klepka po 50zł/m2 (były tez po 150zł/m2)

luksfery po 14 zł za sztukę -można samemu zrobić super dużą kabinkę prysznicową w łazience za 1000zł (można też kupić kabinę prysznicową za 2000 lub więcej)

 

i tak bez końca......

da się wybudować i wykończyć mój dom za 200000zł.....da się i za 400000..... i za więcej......

to wszystko zależy od nas samych :wink:

Pozdrawiam, Smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Trzeba po prostu poświęcić trochę czasu i poszperać. Znam ludzi, którzy za duża kasę kupują rzeczy w pierwszym lepszym sklepie czy hurtowni. Czasm można trafić naprawdę dobry towar w niskiej cenie. Oczywiście nie chodzimi mi o tandetę i kupowanie taniochy kosztem jakości. Sensowne wydawanie kasy wymaga trochę czasu, ale czy zarabianie nie? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitja-ja kupilam na swoj przyszly domek pustaki z keramzytu w Wieruszowie. Z tego postawila swoj dom tez moja corka i jest b. zadowolona. Jest w nim cieplutko, a budowa poszla szybko, wiec ja tez zdecydowalam sie na ten material. Zakupilam 31 stycznia i cena pustaka 24x49 wynosila 5.97 brutto, transport gratis do 100 km.Pozdrawiam-Renata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jak przeglądam co tu napisaliście to dochodzę do wniosku, że dom 230m z garażem za 400000zł jest nierealny; no chyba, że sam stanę z kielnią na ścianie. Moja chałupka nie będzie tania - lukarny 6szt ite sprawy, dach dość skomplikowany. PRojekt indywidualny ale architekt znajomy ( zrobił po taniości)

 

Błagam - może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mnie pocieszy i stwierdzi, że ta kasa która mam ( wróć - nie ja ją mam lecz mój bank w lwiej części) spokojnie wystarczy na mój domek.

 

No bo jaka alternatywa - mieszkanie w bloku za 6000zł za metr czy dom.

 

Pozdrawiam wszystkich ale najbardziej optymistów.

 

Kasa, kasa, to zależy na co chcesz ją wydać. Nie wiem jak wielką masz rodzinę, ale jeśli nie powyżej 6 osób to zastanów się czy potrzeba ci 230 m do ogrzania, sprzątania i tak dalej. Zwłaszcza, że już sam garaż zwykle jest niezłym pomieszczeniem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest teraz na etapie wyboru okien to Oknoplast ma promocję do 15 lutego dają ok 40 % rabatu. Myślę,że warto się nad nimi zastanowić.

Pozdrawiam :)

Warto zastanowić się nad faktyczną ceną a nie nad wysokością rabatu :wink:

Czyż nie może sie zdarzyć, że w jednym sklepie z rabatem zapłacisz więcej niż w drugim bez rabatu :-? :wink:

Słowo rabat i promocja to taki sygnał alarmowy :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pochodziłem trochę po składach i wycenili mi strop Fert na dom 159m2 jakieś 8000 tys no i plus drut 3000. No i? Nie wiem ale te ceny są z upustami.Strop Leiera.

Czy ktoś może wie czy pustak Leier jest dobrym pustakiem ? Mam dylemat czy budować z niego dom. Cena 30-stki do ś cian zewnętrznych to 3,02 szt

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jak przeglądam co tu napisaliście to dochodzę do wniosku, że dom 230m z garażem za 400000zł jest nierealny; no chyba, że sam stanę z kielnią na ścianie. Moja chałupka nie będzie tania - lukarny 6szt ite sprawy, dach dość skomplikowany. PRojekt indywidualny ale architekt znajomy ( zrobił po taniości)

 

Błagam - może znajdzie się jakiś dobry człowiek, który mnie pocieszy i stwierdzi, że ta kasa która mam ( wróć - nie ja ją mam lecz mój bank w lwiej części) spokojnie wystarczy na mój domek.

 

No bo jaka alternatywa - mieszkanie w bloku za 6000zł za metr czy dom.

 

Pozdrawiam wszystkich ale najbardziej optymistów.

 

Myślę, że realne, ale.... kwestia wyborów na każdym etapie.

 

My budujemy 217 m2 z garażem i liczę, obliczam na każdym etapie.

Myślę, że jest szansa za 400 tys., gdy działka już jest w posiadaniu. Można pewnie taniej, a można i drożej. Co kto lubi i na co go stać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowić się nad faktyczną ceną a nie nad wysokością rabatu

Czyż nie może sie zdarzyć, że w jednym sklepie z rabatem zapłacisz więcej niż w drugim bez rabatu

Słowo rabat i promocja to taki sygnał alarmowy

 

Krzysztofik, chciałam ci wczoraj odpowiedzieć, że nie ma się co uprzedzać do rabatów, bo jeżeli ktoś daje 40 % to może chociaż o 5 % będzie taniej niż u konkurencji. Niestety masz racje, po porównaniu ofert jeszcze u trzech innych producentów okazuje się, że ta była najdroższa i to średnio o 1000 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

pragniemy zamieszkać w swoim małym domku .Podoba nam się dom z archonu Pod kasztanem

http://www.archon.pl]/index.php?act=12&sid=m3f0189cacbfe2

Proszę o informację odnośnie kosztów zbudowania tego domu ,tak by móc w nim zamieszkać.Wszelkie dane pozwolą nam racjonalnie ocenić nasze możliwości i podjąć jakąś decyzję.Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Agdula jeśli to do mnie ,to tam czytam i śledzę na bieżąco,ale szukam jeszcze i tu informacji :wink: ,bo wszystkie porady ,wskazówki itp mają wielkie znaczenie ,gdy się chce mieć,swój domek :) ,tylko ogranicznikiem są pieniądze :x ,i jak tu pogodzić marzenia z rzeczywistością :-?

Pozdrawiam marzycielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...