Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Witam,

Postawiliśmy dom 120 m2 - stan surowy zamkniety - koszt 90 000. Więc 100000 to niestety za mało na całkowite wykończenie domu. W sumie na budowie oszczędzaliśmy. Zbudowaliśmy dom Muratora - C39 Gwarny

 

Nie mam powodu nie wierzyc, ale powiedz prosze jakie odstepstwa zrobiles od projektu, bo na stronie muratora, stan surowy zamkniety wyceniono na bagatela, prawie 200tys zl. Moim zdaniem ostro przesadzili z ta wycena, ale zmiescic sie w 90 tys to nielada wyczyn. Tak wiec prosze podaj gdzie udala Wam sie zrobic najwieksze oszczednosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

Planuje wybudowac dom wedlug projektu z archpelagu karmen, na ten cel jestes poki co w stanie przeznaczyc 150000. czy to jest realne a jesli nie to na jakim stadium budowy sie zatrzymam>? porsze pmozcie mi, jestem malo zorientowana kobieta i nie wiem czy to jest realne.....licze na na jakas odpowiedz

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymasz się raczej około stanu surowego otwartego - bez okien. Tak uważam, ponieważ dach jest drogi. Przy dużym udziale pracy własnej i niezbyt trudnych warunkach geotechnicznych oraz tanich oknach może zamknięty. Nie wiadomo tez jak z działką i i przyłączami, bo to mogą być bardzo różne kwoty. Dobry punkt do kredytu bankowego na wykończenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna 2606- podobnie jak el-ka uważam, ze dach jest w tym projekcie drogi. Jeśli chcesz oszczędzć zastanów sie nad projektem z dachem dwuspadowym. Przemyśl tez sprawę garazu- murowany kosztuje ok. 1500 za metr kwadratowy. Za o wiele mniejsze pieniadze można kupić blaszak . Ja nie lubię tych srebrnych, ale na allegro znalazłam takie otynkowane lub pokryte akrylem za kilka tysiecy złotych. Pewnie sie na któryś zdecyduję, bo jak wielu budujących szukam oszczędności. :roll:

Piszesz: "jestem malo zorientowana kobieta"- nawet się nie spostrzezesz jak będziesz " bardzo zorientowana kobieta" . Poszperaj tylko trochę po forum.

:lol:

A co do tego jaką siłę mają Twoje pieniądze- spróbuj popytać firmy budowlane, z których usług mogłabys w przyszłosci skorzystać. Przekonasz się jak duże są rozbieżności cen, o jakości usług nawet nie wspominając. :roll:

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzcie jeszcze prosze na FREDA z Archipelagu, jak dla mnie bardzo ciekawy funkcjonalny domek i ten dach nie jest tak skomplikowany, jak sadzicie czy koszty ze wzgledu na to beda trche nizsze???

bardzo prosze o pomoc

 

Kochani - domek musi być prosty, jeśli ma być tańszy w budowie - więc najlepiej opisany na planie prostokąta, o dwuspadowym dachu. BEZ UDZIWNIEŃ.

"Fred" i jemu podobne będą drogie - w przeliczeniu na m2 budowanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wedlug Ciebie znaczy drogi za metr? bardzo prosze konkretniej

Ten dom ma tylko 116m2 powierzchni użytkowej za to lekko licząc 300m2 dachu. Do tego okna trójkątne, łukowe, okrągłe (same okna są 100-150% droższe niż analogicznej powierzchni okna typowe). Za kasę jaką wydasz na ten dom można spokojnie postawić 200m2 powierzchni użytkowej domu z 2 spadowym dachem bez udziwnień architektonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...