Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sally Cinnamon- dach Małgosi ma p[rawie 300 metrów i dośc skomplikowaną formę. Zezre to sporo kasy.Popros o wycene- wiele punktów sprzedaży pokryć dachowych robi takie wyceny gratis. Można wybrać domek o takim samym układzie wnętrz z prostszym dachem,poszperaj w internecie to z pewnością coś takiego znajdziesz.

 

No fachowiec znajomy tez mowi ze dach moze byc drogi, ale nie potrafi powiedziec ile bedzie kosztowal. Co do szperania w necie, spedzilem na szukaniu projektu prawie 2 tyg, i ten wydaje nam sie optymalny, szczegolnie biorac pod uwage działke ktora nie jest najlepiej usytulowana. W tym domku nam wszystko pasuje,szczegolnie, co wspomniales/as, rozmieszczenie. Czy ktos moze na oko powiedziec ile ten dach bedzie kosztowal? Siedze wygodnie wiec raczej sie nie przewroce ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO MÓJ "PIERWSZY RAZ" NA FORUM WIĘC PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ JEŚLI WPISUJĘ TEN POST NIE TAM GDZIE POWINIENEM :oops:

ZACZYNAMY BUDOWAĆ Z ŻONĄ W CZERWCU TEN DOMEK http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html

Z MAŁYMI PRZERÓBKAMI (ZAMIAST POKOJU NA PARTERZE BĘDZIE POM. GOSP.) JESTEM BARDZO CIEKAWY NA ILE WYCENIACIE BUDOWĘ STANU OTWARTEGO. PODAM KILKA DANYCH MOŻE TO UŁATWI SPRAWĘ:

DOM BĘDZIE PRAWIE NAPEWNO PUSTAK MAX + 12 STYROPIAN

EKIPA WYBUDUJE GO ZA 11000 ZŁ(OCZYWIŚCIE SAMA ROBOCIZNA) -SAM ROBIĘ WYKOP POD FUNDAMENTY

BUDUJĄ Z WIĘŹBĄ , ALE BEZ KRYCIA DACHU

DACH ZAMIERZAM POKRYĆ DACHÓWKĄ BETONOWĄ.

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI.

GENIALNE JEST TO FORUM. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO MÓJ "PIERWSZY RAZ" NA FORUM WIĘC PROSZĘ O WYROZUMIAŁOŚĆ JEŚLI WPISUJĘ TEN POST NIE TAM GDZIE POWINIENEM :oops:

ZACZYNAMY BUDOWAĆ Z ŻONĄ W CZERWCU TEN DOMEK http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html

Z MAŁYMI PRZERÓBKAMI (ZAMIAST POKOJU NA PARTERZE BĘDZIE POM. GOSP.) JESTEM BARDZO CIEKAWY NA ILE WYCENIACIE BUDOWĘ STANU OTWARTEGO. PODAM KILKA DANYCH MOŻE TO UŁATWI SPRAWĘ:

DOM BĘDZIE PRAWIE NAPEWNO PUSTAK MAX + 12 STYROPIAN

EKIPA WYBUDUJE GO ZA 11000 ZŁ(OCZYWIŚCIE SAMA ROBOCIZNA) -SAM ROBIĘ WYKOP POD FUNDAMENTY

BUDUJĄ Z WIĘŹBĄ , ALE BEZ KRYCIA DACHU

DACH ZAMIERZAM POKRYĆ DACHÓWKĄ BETONOWĄ.

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZI.

GENIALNE JEST TO FORUM. POZDRAWIAM

 

Witam budowniczego GL123. Ja tez buduje ten domek, fundamenty juz stoją, reszta od wiosny. Ja buduję z betonu komórkowego 24 cm plus styropian 12-15cm (jeszcze nie wiem). Też wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie:

- ganek przy wejsciu

- wykusz w scianie kuchenno-jadalnianej

- lekkie przedluzenie i poszerzenie garazu

- zmiana w rozmieszczeniu toalety i pomoieszczenia godp. na dole

- dorobienie przejscia do garazu z pomieszczenia gospod.

- zmiana dachu garazu na dwuspadowy z kątem nach. około 15st.

- podniesienie scianki kolankowej o 1-2 bloczki (jeszcze nie wiemy o ile)

- pozostawilismy okno połaciowe tylko w najwieskzym pokoju na poddaszu, decyzja wynika z usytuowania domu do stron swiata, pozostałe 2 pokoje na poddaszu będą od południa dlatego okna a w zasadzie drzwi balkonowe wystarczą

- zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoiku na dole na rzecz salonu, po zmianie salon będzie miał około 31-32 m2

 

Ostatnio wyceniono mi dach na ten domek i złożyłem zamówienie.

Dachówka cementowa Euronit Profil S, memebrana, ławy kominiarskie i wszystki duperele inne, okno fakro, rynny pcv scala plastics, cena 13500pln brutto.

Domek prosty, dach prosty to i cena niska.

Więcej szczegółów w moim dzienniku (klik na dole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Witam budowniczego GL123. Ja tez buduje ten domek, fundamenty juz stoją, reszta od wiosny. Ja buduję z betonu komórkowego 24 cm plus styropian 12-15cm (jeszcze nie wiem). Też wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie:

- ganek przy wejsciu

- wykusz w scianie kuchenno-jadalnianej

- lekkie przedluzenie i poszerzenie garazu

- zmiana w rozmieszczeniu toalety i pomoieszczenia godp. na dole

- dorobienie przejscia do garazu z pomieszczenia gospod.

- zmiana dachu garazu na dwuspadowy z kątem nach. około 15st.

- podniesienie scianki kolankowej o 1-2 bloczki (jeszcze nie wiemy o ile)

- pozostawilismy okno połaciowe tylko w najwieskzym pokoju na poddaszu, decyzja wynika z usytuowania domu do stron swiata, pozostałe 2 pokoje na poddaszu będą od południa dlatego okna a w zasadzie drzwi balkonowe wystarczą

- zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoiku na dole na rzecz salonu, po zmianie salon będzie miał około 31-32 m2

 

Ostatnio wyceniono mi dach na ten domek i złożyłem zamówienie.

Dachówka cementowa Euronit Profil S, memebrana, ławy kominiarskie i wszystki duperele inne, okno fakro, rynny pcv scala plastics, cena 13500pln brutto.

Domek prosty, dach prosty to i cena niska.

Więcej szczegółów w moim dzienniku (klik na dole)

 

 

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

JA TAKŻE PRZEDLUŻYŁEM GARAŻ I ZROBIŁEM PRZEJŚCIE DO POM GOSP. MAM TEZ ZAMIAR PODNIEŚĆ SCIANKĘ KOLANKOWĄ O JEDEN PUSTAK.

INTERESUJĄCA WYCENA DACHU, NIESTETY JA MUSZĘ MIEĆ WSZYSTKIE OKNA POLACIOWE.

CIEKAWE FOTKI FUNDAMENTÓW- PROFESJONALNA ROBOTA- JA RACZEJ SKAZANY JESTEM Z OCZYWISTYCH POWODÓW :wink: NA SYTSTEM GOSPODARCZY, CZYLI DESKI, ZNAJOMY MAJSTER ITP.JEŚLI TO NIE PROBLEM MOGŁBYŚ ZDRADZIĆ JAKI BYŁ KOSZT POSTAWIENIA TWOICH FUNDAMENTÓW.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sporo tańszy będzie z dwuspadowym dachem.

 

Co to znaczy "z dwuspadowym dachem"? W sensie bez tych zalaman wszystkich?

Dwuspadowy dach ma dwie połacie, jest prosty w przeciwieństwie do kopertowego jak na projekcie, który wybraliście. Tańsza robocizn, z reguły mniejsza powierzchnia dachu, mniej dodatków jak gąsiory itp, które są bardzo drogie. Możesz zerknąć na projekt domu, który buduje. Jest to dom w melisie firmy archon. Ma właśnie dach dwuspadowy, ekonomiczny za bardzo nie jest ale z innych względów. Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

JA TAKŻE PRZEDLUŻYŁEM GARAŻ I ZROBIŁEM PRZEJŚCIE DO POM GOSP. MAM TEZ ZAMIAR PODNIEŚĆ SCIANKĘ KOLANKOWĄ O JEDEN PUSTAK.

INTERESUJĄCA WYCENA DACHU, NIESTETY JA MUSZĘ MIEĆ WSZYSTKIE OKNA POLACIOWE.

CIEKAWE FOTKI FUNDAMENTÓW- PROFESJONALNA ROBOTA- JA RACZEJ SKAZANY JESTEM Z OCZYWISTYCH POWODÓW :wink: NA SYTSTEM GOSPODARCZY, CZYLI DESKI, ZNAJOMY MAJSTER ITP.JEŚLI TO NIE PROBLEM MOGŁBYŚ ZDRADZIĆ JAKI BYŁ KOSZT POSTAWIENIA TWOICH FUNDAMENTÓW.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

 

Z powodu tego, że moja działka jest lekko pochyła i to w dodatku od wjazdu w głąb działki jest coraz niżej, zdecydowaliśmy się podnieść lekko dom aby wejście nie było w dół tylko jakoś tak normalnie. W związku z tym wyszło trochę więcej betonu niż jest w projekcie.

B10 - 13,5 m3 (chudziak pod ławy) 165 pln netto za m3

B15 - 17,5 m3 (ściany fundamentowe) 188 netto

B20 - 14 m3 (ławy) 210 netto

stal zbrojeniowa 400kg razem 800pln

Papa termozgrzewalna (między chudziak a ławy): 10 rolek-łącznie 375 netto

izolacja przeciwwilgociowa izoplast - 20 wiaderek po 35 pln, razem 700 netto

styrodur 5cm jako izolacja termiczna - 60 m2 po 22pln netto , razem 1320netto

no i na koniec piasek do zasypanie fundamentów i ładowarka - razem ............

.

.

.

.

.

6000 pln :o :o :o i to najbardzie zabolało

 

Włazło 416 ton piasku, cały dzień wozili i ładowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerost?

Czego przerost?

Ściany czy styropianu?

 

 

czytaj forum - dużo słów tu przelano, wiedzy też.

 

 

 

domek fajny, ale dach troche drogi będzie

 

Sciany. Styropian 15 na to by szedl wiec sie zastanawiam czy nie za duzo tego

 

izolacja - Ja to bym i 30 dał.

Wszystko zależy od podejścia. Znam takich co uważają że ściana ma "oddychać" i bez względu na koszty ogrzewania nie dają ocieplenia.

ściana - jestem zwolennikiem szkieletu - czytaj przegroda=izolacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ

JA TAKŻE PRZEDLUŻYŁEM GARAŻ I ZROBIŁEM PRZEJŚCIE DO POM GOSP. MAM TEZ ZAMIAR PODNIEŚĆ SCIANKĘ KOLANKOWĄ O JEDEN PUSTAK.

INTERESUJĄCA WYCENA DACHU, NIESTETY JA MUSZĘ MIEĆ WSZYSTKIE OKNA POLACIOWE.

CIEKAWE FOTKI FUNDAMENTÓW- PROFESJONALNA ROBOTA- JA RACZEJ SKAZANY JESTEM Z OCZYWISTYCH POWODÓW :wink: NA SYTSTEM GOSPODARCZY, CZYLI DESKI, ZNAJOMY MAJSTER ITP.JEŚLI TO NIE PROBLEM MOGŁBYŚ ZDRADZIĆ JAKI BYŁ KOSZT POSTAWIENIA TWOICH FUNDAMENTÓW.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

 

Z powodu tego, że moja działka jest lekko pochyła i to w dodatku od wjazdu w głąb działki jest coraz niżej, zdecydowaliśmy się podnieść lekko dom aby wejście nie było w dół tylko jakoś tak normalnie. W związku z tym wyszło trochę więcej betonu niż jest w projekcie.

B10 - 13,5 m3 (chudziak pod ławy) 165 pln netto za m3

B15 - 17,5 m3 (ściany fundamentowe) 188 netto

B20 - 14 m3 (ławy) 210 netto

stal zbrojeniowa 400kg razem 800pln

Papa termozgrzewalna (między chudziak a ławy): 10 rolek-łącznie 375 netto

izolacja przeciwwilgociowa izoplast - 20 wiaderek po 35 pln, razem 700 netto

styrodur 5cm jako izolacja termiczna - 60 m2 po 22pln netto , razem 1320netto

no i na koniec piasek do zasypanie fundamentów i ładowarka - razem ............

.

.

.

.

.

6000 pln :o :o :o i to najbardzie zabolało

 

Włazło 416 ton piasku, cały dzień wozili i ładowali

 

Wielkie dzięki za obszerne informacje- dam znać jak to u mnie będzie wyglądało.No i zamierzam śledzić dalsze etapy budowy Twojego domu.

Życzę powodzenia w dalszych etapach prac.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za informacjie, i pewnie (jeśli pozwolisz) skorzystam z Twojego doświadzczenia

Pozrawiam Mikadoo

Co do 416 ton piasku......... :o brak słów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem w trakcie załatwiania papierkowych formalnosci zmierzajacych do wydania zgody na budowe.

Wymiary działki zmusiły nas do wyboru projektu długiego i wąskiego domu.

W gre wchodziły tylko i wyłacznie domki parterowe.Przeprowadzilismy ranking wsród takich projektów jak: Idalia, Idylla, Kometa, Karmen, Ostoja-wszystkie zblizony klimat.Wybór padł na Zenit z Domusa. Jest dla nas projektem idealnym pod wieloma wzgledami.Przede wszystkim powierzchnia niezbyt duża,funkcjonalnosc pomieszczeń.

Oczywiście juz widze ze w wielu miejscach po "poprawkach po architekcie " :D skorzystam finansowo.

-zlikwiduje lukarne nad oknem w jadalni -prostujac dach,

- okno w jadalni bedzie proste, nie z łukami,

-zrezygnuje z budowy kominka zewnetrznego -tańszy komin,

-zamienie miejscami garderobe z łazienka przez co tansza bedzie instalacja,

-zrezygnuje z trzeciego WC,

-przenosząc piec gazowy w pomieszczeniu gospodarczym na inna sciane zyskam kase bo nie musze budować komina,

-okna zamiast drewniane zrobie PCV w okleinie drewnianej zmniejszajac je-okna stanowczo za duze,

- na dachu bedzie blachodachówka lub gont bitumiczny-wcale nie musze miec dachówki ceramicznej, samo to ze dach bedzie koprtowy to bedzie niemały wydatek.Ale nie ma ciekawych domków parterowych z dwuspadowym dachem.

Przy pomocy Boga i policji mam zamiar ten dom wybudować i zamieszkac w nim w przeciagu 12-15 miesiecy. Trzymajcie za nas kciuki. Wiem ze sie uda :D

----------------------------------------

oto nasze cudeńko :-))

http://www.dobredomy.pl/?id_project=51&infopage=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek w porządku.Szkoda tylko poddasza gdyz jest dosyc wysokie.Ja rozsunął bym pokoje i w środku zrobił schody na górę/likwidacja łazienki/

 

W tym domku przewidzielismy lekki strop,nie gestożebrowy.

Schodki bedą, ale beda prowadziły tylko na stryszek.

:D

Mamy nadzieje ze w czwórkę pomieścimy sie na tej powierzchni.Przeprowadzajac sie z mieszkania 50m2 to dla nas bedzie pałac :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...