Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Co sadzicie o tym projekcie??? wybudowal go juz ktos moze, kto chce sie podzielic zdjeciami?

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=57

Jak szacujecie koszty budowy tego malego domku?

 

Ładny z zewnatrz, niepraktyczny wewnatrz.

Moim zdaniem stosunkowo drogi w budowie - IMHO nie nadaje sie jako projekt taniego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Justyna 2606

sprecyzuj czy zależy ci po prostu na małym fajnym domku niekoniecznie tanim czy na fajnym małym i tanim domku. Projekty, które wybierasz będą tańsze od 200 metrowych dworków ale to nie są tanie w budowie domy. Tani dom to prosta zwarta bryła, dach dwuspadowy i tak rozplanowane wnętrze, aby wystarczyły dwa lub jeden komin. Bez lukarn, połaciówek, wykuszy czy okien okrągłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna 2606

sprecyzuj czy zależy ci po prostu na małym fajnym domku niekoniecznie tanim czy na fajnym małym i tanim domku. Projekty, które wybierasz będą tańsze od 200 metrowych dworków ale to nie są tanie w budowie domy. Tani dom to prosta zwarta bryła, dach dwuspadowy i tak rozplanowane wnętrze, aby wystarczyły dwa lub jeden komin. Bez lukarn, połaciówek, wykuszy czy okien okrągłych.

 

Zalezy mi na malym fajnym domku ok 100-110 m , na dlugiej waskiej dzialce (19m), ktory koztowalby mnie ok 200 000 i powiem Wam szczerze ,ze trace powoli nadzieje.....tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz moje podsumowanie kosztów, fakt z tamtego sezonu więc troche musisz doliczyć. Mój dam ma 155 m podłóg (z poddaszem użytkowym)+ doklejony garaż 40 mkw i spełnia warunki prostego projektu. Mam zamiar zmieścić się w 200, góra 220 tyś.

No tak, u mnie wycho dzi zdecydowanie inaczej:

beton 8025

bloczki fundam. 2288

stal 2000

strop 2820 + beton i stal wliczone powyżej

ściany 8327 (poroton i BK)

działowe 1440 (BK12)

więźba 8583 (bez vatu :oops: )

ciśla 4000

dach 12 500 (pokrycie + rynny)

dekarz 6200

żwir 1300

cement 1320

schody 478 (stal i cement)

cegły, klinkier 1500 + rozbiórkowa darmowa

murarze 10 750

inne 3000

 

Razem 74556.89 (watrosci powyżej nieco zaokrąglnone a to dokładnie

beton, bloczki i strop też bez vatu :oops: czyli trzeba doliczyć ok 2880

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz moje podsumowanie kosztów, fakt z tamtego sezonu więc troche musisz doliczyć. Mój dam ma 155 m podłóg (z poddaszem użytkowym)+ doklejony garaż 40 mkw i spełnia warunki prostego projektu. Mam zamiar zmieścić się w 200, góra 220 tyś.

No tak, u mnie wycho dzi zdecydowanie inaczej:

beton 8025

bloczki fundam. 2288

stal 2000

strop 2820 + beton i stal wliczone powyżej

ściany 8327 (poroton i BK)

działowe 1440 (BK12)

więźba 8583 (bez vatu :oops: )

ciśla 4000

dach 12 500 (pokrycie + rynny)

dekarz 6200

żwir 1300

cement 1320

schody 478 (stal i cement)

cegły, klinkier 1500 + rozbiórkowa darmowa

murarze 10 750

inne 3000

 

Razem 74556.89 (watrosci powyżej nieco zaokrąglnone a to dokładnie

beton, bloczki i strop też bez vatu :oops: czyli trzeba doliczyć ok 2880

 

Murarze 10750+cieśle 4000=14750:195m2 /z garażem/=ok.71,- za m2

Albo buduje ci rodzina albo ktoś nie ma co robić z czasem i z nudów buduje domy bo za taka kasę to murarz dołożą do interesu albo zwieja z budowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich "budowlańców".

Kupiliśmy żoną dziłkę 1754 m2.

Po wielu godzinach spędzonych an dyskusji postanowiliśmy, ze przeprowadzimy się z 50m2 mieszkania w bloku i wybudujemy dom.

Spodobał nam się projekt MURATORA - C03a - MIESIĄC MIODOWY.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=33#

Ale kiedy pierwszy raz dykutowaliśmy cena tego domku (wstępne koszty podane przez Muratora) wynosiły około 128 tys. zł. Teraz kiedy jeszcze raz rzuciłem okiem na koszty - o boże (wiedziałem, ze materiały poszły do góry ale, że aż tak) 192 tys. zł.

Mam siostrę na wysokim stanbowisku w jednej z większych hurtowni budowlanych w Wielkopolsce więc mogę liczyć na wysokie rabaty. Zamierzam budować systemem gospodarczym i tak długo szukać nawet najmniejszego materiału, żeby znaleźć go w rozsądnej cenie.

Proszę o słowa otuchy lub słowa, które sprowadzą mnie na ziemię.

Ja będę robił wszystko żeby zmieścić się w 140 tys. (bez wykończenia).

Na wykończenie przeznaczam około 60 tys. zł.

Nigdy nie wziąłem jeszcze kredytu i teraz też nie zamierzam bo wg mnie kredyty są tylko dla bogatych ludzi - bo którz z nas chce poiżyczać i oddawać dużo więcej - mnie na to nie stać.

 

 

-------------------------------------------------

"Wiara czyni cuda - więc ja wierzę że się uda"

"Jedno życie - wielkie marzenia - zrobię wszystko aby były do spełnienia" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarze 10750+cieśle 4000=14750:195m2 /z garażem/=ok.71,- za m2

Albo buduje ci rodzina albo ktoś nie ma co robić z czasem i z nudów buduje domy bo za taka kasę to murarz dołożą do interesu albo zwieja z budowy

Nie buduje mi rodzina ani znajomi fachowcy. Takie były u nas ceny. Dach mam dwuspadowy 220 mkw: cieśla wziął 4000 czyli 18 zł za mkw - tyle płaci się za więźbę bez deskowania, dolicz jeszcze dekarza 6000 (27 za metr) czyli razem 20750 czyli 106 za metr. Dom typu stodoła, 8 narożników, bez udziwnień. Może to właśnie jest odpowiedź na twoje wątpliwości co do ceny? A może to kwestia lokalizacji? Małe miasteczko w dolnośląskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitja, tu masz szczegóły:

 

Mam projekt indywidualny inspirowany Kopciuszkiem z archipelagu ale z wieloma zmianami: bryła domu wyrównana do regularnego prostokąta z małym podcieniem przy wejściu, na tej ścianie gdzie drzwi wejściowe za nimi jest doklejony garaż (czyli zlikwidowane okna z tej ściany) a dom z garażem to takie 2 prostokąty przesunięte względem siebie dzięki czemu powstała takie fajne zaciszne podwóreczko z podjazdem i wejściem. Na górze jest garderoba naprzeciwko schodów zrobiona kosztem części sypialni 3 i 4 dostępna z sypialni tej na lewo. I wymiary domu są inne: dom 12,5 na 8 a garaż 4 na 11,5. Sypialnie na górze są bardzo funkcjonalne, po podłogach mają 20 m, 14,66 i 15,54, łazienka 15,26, garderoba 6,7. Nie ma lukarny na dachu, żadnych połaciówek, inny kąt nachylenia dachu, wysokość kalenicy i ścianki kolankowej inna, zmienione wymiary i liczba okien. Tak właściwie to inny projekt ale punktem wyjścia był właśnie kopciuszek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka.

Mój dom ma 158m2 pow. użytkowej,189 całkowitej, kubatura 420m3.

 

Koleżanka ma dom o powierzchni 120m2 i ma dużo droższy kosztorys u tej samej ekipy (domy są podobne) ale ona kubature ma 480m3, a powierzchnie całkowitą 184m4.

 

Kolejna koleżanka ma dom o powierzchni 140m2, ale ma inny dach. Koszt budowy oczywiście większy, ale kubatura jej budynku to aż 800m3.

 

Należy patrzeć na wszystkie wymiary podane w projekcie. Ja kupiłam projekt bo mi się podobał, one żeby był tani w budowie, tak wyszło nie przywiązywałam wagi do wielu rzeczy - jak to się mówi ... "głupi ma szczęście".

 

Jeszcze dodam że mój dom ma wymiary 9*12m.

Ten dom z kubaturą 800m2 i pow 140 ma 14* 13m.

 

Wszystkie domy są z poddaszem użytkowym.

 

Ja się bardzo cieszę, że mam świetny dom w którym się zakochałam, o dobrej powierzchni i jeszcze okazuje się że jest tańszy w budowie od domów osób które nastawiły się na niskie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny domek, sensowny układ, bez stropu, więc na pewno taniej. Myślę, że powinno się udać.

Ale najtańszych matariałów to bym nie szukał - Nie jesteśmy bogaci, więc nie stać nas na kupowanie dwa razy!

 

 

Dzieki AMP za słowa "otuchy". Fajnie, że podoba Ci się projekt, który wybrałem z zona.

Mam jeszcze dylemat czy podpiwniczyć całość czy część domku. Co o tym sądzisz??? Pewnie zrobi się kilka tysięcy wiecej ale ja czytałem na forum:

do piwnicy mogłbym przenieść np. kotły, ogrzewanie itp.będzie wtedy mniej hałasu na górze. Chciałbym, też zagospodarować jedno-dwa pomieszczenia bo to zawsze dodatkwoe miejsce.

Na co muszę w takim przypadku zwrócić uwagę???

-----------------

Wczoraj wyczytałem jedną bardzo ciekawą maxymę i wueli szacunek dla każdego kto tak mysli - "Budujmy swoje domy na tyle na ile nas stać a nie po to by zrobić to na pokaz".

----------------------------------

"Zawsze miejsce nadzieję - Jan Paweł II"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane ....kilka miesięcy temu ja z moim ślubnym też stałam przed wyborem projektu.

Kolejność działań w naszym przypadku była taka:

 

-obliczenie na jaką ratę kredytu nas stać ....działkę kupiliśmy za swoje i jeszcze zostało nam na papierologię , ale na budowę bierzemy kredyt....wyszło nam że możemy przeznaczyć na budowę domu 200000zł

 

-czytanie dniami i nocami forum muratora....w każdej wolnej chwili czy w razie jakiegokolwiek budowlanego dylematu lecieliśmy do kompa i na forum żeby dojaśnić sobie niejasne sytuacje,

 

- po osiągnięciu zadowalającego poziomu wiedzy podstawowej i wiedząc ile możemy przeznaczyć na budowę zaczęliśmy szukać projektu..... po osiągnięciu wiedzy z forum co mniej więcej ile kosztuje, co będzie nam potrzebne..... stwierdziliśmy, że żeby dom był tani i żeby zmieścił się w kwocie 200000 musi to być przysłowiowa "stodoła", czyli dom w kształcie prostokąta, z dachem dwuspadowym, bez udziwnień które zadziwiająco wiele kosztują, jedynym luksusem jest garaż dwustanowiskowy ....taki znaleźliśmy, z takim rozkładem pomieszczeń jaki nam pasuje

 

I najważniejsze.....mierzyć siły na zamiary.... też podobają mi się domy z dachem cztero i więcej spadowym, z wykuszami , mnóstwem balkonów i owalnymi oknami..... ale mieliśmy wybudować go tanio i niestety musiałam zrezygnować z tych "cudów" .

Czyli najpierw określamy budżet jaki możemy przenaczyć, a potem wybieramy projekt domu ...na miarę naszych możliwości.....nie dlatego że jest zaje....fajny, bajerancki, elegancki , że nam się bardzo podoba bo ma piękny wielki dach, ...wybieramy taki na jaki nas stać, kochani.

To jest właśnie tanie budowanie.

Pozdrawiam, Smoczyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

"...też podobają mi się domy z dachem cztero i więcej spadowym, z wykuszami , mnóstwem balkonów i owalnymi oknami..... "

 

I pamętać należy o tym, że nie tylko są to koszty budowy wysokie ale i później koszty eksploatacji oraz utrzymania w należytym stanie także rosną przy tego typu "bajerkach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak !!!!!!!!! Daggulka ma racje.

Mierzyć siły na zamiary to w moim przypadku również dostosować projekt do kasy i mozliwości. To żaden wstyd zrezygnowac z udziwnień i bajerów, zbudować prosty dom z umiarem , dopieścić detalami w granicach rozsądku, pięknie zagospodarowac ogródek i mieszkac spokojnie nie martwiąc sie, że kredyt już poszedł, budowa rozbabrana, perspektyw na zastrzyk gotówki nie ma, a i mieszkać sie nie da, za to raty zostały do spłacenia przez nastepne - dziesiat lat.

 

Buduję domek z dachem dwuspadowym, na planie prostokąta. Zastanawiam sie nad każdą złotówką i chociaż jestem na etapie gromadzenia "papierów" już widzę, że kasa ucieka bardzo szybko, a budowa się jeszcvze nie zaczęła. Dlatego czuję satysfakcję z wyboru prostego projektu. Co mi po fikuśnościach w projekcie, jeżeli nie będę miałą funduszy na realizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw określamy budżet jaki możemy przenaczyć, a potem wybieramy projekt domu ...na miarę naszych możliwości.....nie dlatego że jest zaje....fajny, bajerancki, elegancki , że nam się bardzo podoba bo ma piękny wielki dach, ...wybieramy taki na jaki nas stać, kochani.

To jest właśnie tanie budowanie.

 

Nic dodać, nic ująć. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wybudować tanio to nie "wkopuj się" w piwnicę . To znacznie podraża koszty. A domek rzeczywiście fajny. Bez udziwnień. Powinieneś dać radę w tej kwocie.

 

 

Jola dzięki za info. :D

Wiem, że piwnica podnosi koszty budowy. Ale czy jeśli zdecyduję się na podpiwniczenie to zrobić to częciowo czy cały domek podpiwniczyć.

Jaki to moga być koszty - 20% od całości???? :oops:

 

 

------------------------------------------------------

Padły tu święte słowa: możliwości na zamiary.

Lepiej taniej a pewniej.

----------------------------------------------------------

 

"Zawsze miejce nadzieję - Jan Paweł II"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...