Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

hej,

widzę że nareszcie znalazłam interesujący mnie wątek. Zamierzamy wybudować tani mały domek. Troche poczytałam na co zwracać uwagę przy wyborze projektu ale i tak się gubię.

Najbardziej spodobał mi się GL 282 ze studia atrium

 

http://www.studioatrium.net/projekt-domu-GL-282,302,61,opis.html

 

i teraz pytanie czy on napewno jest tani? Bo jedna dziewczyna mi zwrocila uwagę że powierzchnia całkowita jest 184m2 no i powierzchnia dachu dość duża 180m2 jak na mały dom.

Liczę na wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najbardziej spodobał mi się GL 282 ze studia atrium

 

http://www.studioatrium.net/projekt-domu-GL-282,302,61,opis.html

 

i teraz pytanie czy on napewno jest tani? Bo jedna dziewczyna mi zwrocila uwagę że powierzchnia całkowita jest 184m2 no i powierzchnia dachu dość duża 180m2 jak na mały dom

 

Moim zdaniem ładny projekt. Na Twoim miejscu nie podpierałbym się kosztorysem któy jest na tej stronie, ale też i nie jest to moim zdaniem ultradrogi projekt w realizacji. Powierzchnia dachu na pewno przekłąda się na koszty, ale z rugiej strony jest to prosty, dwuspadowy dach; o ile nie zaczniesz kombinować z jego załamaniami, dodawaniem lukarn itp to nie powinno wyjśc to b. drogo.

 

Z innych uwag: malutka kotłownia, rozumiem, że planujesz ogrzewanie gazowe lub olejowe? Doradzam też podniesienie ścianki kolankowej na poddaszu, 75cm to trochę mało.

 

W większości porjektów, jakie widziałem łazienki są raczej jedna nad drugą, tutaj nie - nie jestem specjalistą, ale to chyba trochę komplikuje prowadzenie rur, przyłączenia etc.

 

Poza tym mieszkać w domu nazwanym Mad Max to niezły szpan ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamionkal dzięki za szybką odpowiedz.

Co do kotłowni to palenie chce weglem wiec wiem ze może być troche przy mała ta kotłownia więc może powiększyć ją kosztem łazienki na dole żeby sam kibelek był. Myślałam jeszcze by powiększyć troche garaz by tam sie wegeiel zmiescil.

 

A propo łazienki to może zrobić ją dokladnie pod tą łazienką co na poddaszu (czyli tam gdzie 1), zamurowac drzwi do garazu i wtedy zrobic sporą kotłownie (5 i 6) i jeszcze zmiescilo by sie przejscie do kuchni z przedpokoju. Co?

http://img171.imageshack.us/img171/5962/111li0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo łazienki to może zrobić ją dokladnie pod tą łazienką co na poddaszu (czyli tam gdzie 1), zamurowac drzwi do garazu i wtedy zrobic sporą kotłownie (5 i 6) i jeszcze zmiescilo by sie przejscie do kuchni z przedpokoju.

 

hmmm pewnie wszystko da się zrobić ale duzo kombinowania Gosiu :) poza tym szkoda tracic bezposredniego przejscia z garaz do domu (choc tu akurat opinie forumowiczow sa podzielone). a gdyby zrezygnowac (albo zminimalizowac) z uskoku przed i za garazem, garaz zrobic rowno z linia frontu domu a z tylu za nim doprojektowac kotlownie? jest szansa, ze zmiescilby sie tam i piec i węgiel, pewnie tzreba by doprojektowac komin... kotlownia węglowa umieszczona w środku domu to chyba średni pomysł.

 

odnosnie sciany kolankowej - zakladam ze w sypialniach ma stac jakikolwiek mebel oprocz lozka? jesli tak, to przy sciance o wys 75 cm bedziesz mogla postawic tylko jakies niziutkie szafeczki czy komódki.

 

Acha i odnośnie taniego budowania. W kuchni zauważyłem uroczy wykusz. Może ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów mnie poprawi, ale to nieco winduje koszty, prosta ściana będzie łatwiejsza i tańsza w budowie.

 

wychodzi na to ze cos za cos - albo piękno z zewnątrz albo funkcjonalność. moi znajomi ktorzy troche juz na swoim mieszkaja radza mi kierowac racej sie tym drugim - za rok-dwa juz nie patrzysz na swoj dom jako dzielo sztuki, a wszelkie braki i niedorobki nadal wkurzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział mi też, że teraz w rejonie wielkopolski trzeba liczyć około 1700 zł za metr POD KLUCZ.

----------------------------------------------------------------------------

 

 

A co konkretnie znaczy "pod klucz"? to jest jakaś stała definicja dokładnie precyzująca co ma byc wykonane za te 1700 czy to kwestia indywidualnych ustaleń i wtedy można zrezygnować z czegoś zmniejszjąc tę kwotę?

1700 nalezy pomnozyć przez powierzchnię :uzytkową, netto czy zabudowy ?

 

 

Z tego co wiem (a nie wiem jeszcze zbyt wiele - na razie czytam, pytam i się uczę) to "pod klucz" dotyczy zabudowy netto i budowy domu (panele, kafle, kaloryfety itp.) bez umeblowania.

 

No chyba, ze się mylę :oops:

 

Ale ze wstępnych infomacji z budowy domów moich znajomych (zakończyli budowę niedawno) to teraz ta cena wacha się z okolicach 1500-1700.

 

 

Pozdrawiam

i adnych konkretów od kogoś kto się zna nie dowiem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ,ze ten domek jest wyjatkowo funkcjonalny, na dole az dwa pokoje plus salon, dla osob ktore nie maja wystarczajaco duzo pieniedzy zeby konczyc poddasze swietne rozwiazanie, poniewaz mozna sie z tym wstrzymac .
Domek dosyć duży 11x11 ale w robocie kłopotliwy. Uzytkowanie poddasza mocno wątpliwe \brak okien normalnych ,tylko skosy, kąt dachu 30* to porażka . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia888

 

Przy ogrzewaniu węglem potrzebe jest miejsce na jego magazynowanie, drewna zresztą też. Poza tym wydaje mi się, że są pewne minimalne odległości pieca od ścian, które należy zachować. Nie znam się na tym, więc może warto najpierw to sprawdzić.

Jednocześnie przy tak małej kotłowni nie ma mowy, aby zaistalować piec z podajnikiem, a kiedyś, po latach, jak już będziesz miała dość codziennego dźwigania węgla żeby napalić i zechcesz taki zainstalować, to nie będzie możliwości.

 

Pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (a nie wiem jeszcze zbyt wiele - na razie czytam, pytam i się uczę) to "pod klucz" dotyczy zabudowy netto i budowy domu (panele, kafle, kaloryfety itp.) bez umeblowania.

 

No chyba, ze się mylę :oops:

 

Ale ze wstępnych infomacji z budowy domów moich znajomych (zakończyli budowę niedawno) to teraz ta cena wacha się z okolicach 1500-1700.

 

Pozdrawiam

i adnych konkretów od kogoś kto się zna nie dowiem się...

Ale jakich konkretów? Nie ma ustawowej definicji domu "pod klucz" - jest to zawsze kwestia umowy. Najczęściej jest tak jak napisał kolega, powierzchnia netto i dom gotowy do wprowadzenia (bez wyposażenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ogrzewaniu węglem potrzebe jest miejsce na jego magazynowanie, drewna zresztą też

 

Własnie jestem po wizycie u architekta i teraz wiem jedno nie mam miejsca na piec weglowy, a dokladnie na magazynowanie go. I teraz nie wiem co robic, czy robic piwnice czy szukac projektu z duza kotlownia. No bo oddzielny budynek z pomieszczeniem gospodarczym sie raczej nie oplaca co? bo to pozwolenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam małą kotłownie w projekcie wymyśliłem że wegiel większą ilośc bede trzymał w grażu drzewo pod wiatą za garażem a wegiel codziennie pare wiader bede przynosił do kotłowni może to troche utrudnia życie ale wychowywałem się w domu gdzie paliło się w piecach i wcale nie było to takie ciezkie a kiedys jak bede już stary przerobie ogrzewanie to jest moje rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tłumaczem i ostatnio mogłem obejrzeć i poznać szczegoły domu w szkielecie stalowym, 87 m2, parter, dach dwuspadowy, zadaszony taras przy wejściu (mozna go zabudować i zyskac dodoatkowe pomieszczenie), 3 sypialnie (po ok. 10,50m2) lub ewentualnie dwie ale wieksze, lazienka 7m2, salon + kuchni - ok 38m2. Dom jest prefakbrykowany cena ok 120.000 zl + 3.000 dostwosowanie projektu do prawa polskiego, z dostawą w każde miejsce Polski, bez montazu (montaż ok 10.000 zl). Cena obejmuje ściany wewnętrzne, zewnętrzne, ocieplenie wełną, współczynnik 0.30), dach z pełnym pokryciem (gont bitumiczny), orynnowanie, siding zewnętrzny, sufity, hydraulikę, płytki w lazience na podłodze, zamontowana kabine prysznicową, a nawet proste szafki kuchenne ze zlewozmywakiem. bez fundamentów. Ciekawe czy to się sprzeda. Nawet fajny w srodku. montowali go w 4 dni, 4 osoby. w zasadzie to trzeba zrobic jeszcze tylko podmurowkę + ogrzewanie , pomalować i połozyc panel i mozna mieszkać. Na dostawę czeka się ok 3,5 miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłaciłem gościowi kasę (zaliczowo za działkę niecałe 1700 metrów, zaliczka 20 tys., 12 tys. miałem zapłacić 15 marca) a ten cwaniam w kaloszach pełnych słomy stwierdził że działka jest warta większych pieniędzy i zawołał 45 tys.

Chyba będę musiał jutro zadzwonić w kilka miejsc i wysłać do niego mojich NEGOCJATORÓW :evil:

Nie wiem co teraz mam zrobić. Umowa była spisana tylko między nami.

Co za ..................aż kipię ze złości.

 

kupujesz dzialke, placisz kase a umowe "miedzy nami" :evil:

 

slyszales o czyms takim jak akt notarialny???????????

 

jak gosc tylko bedzie chcial to nie masz ani tych 20tys ani dzialki

 

rece opadaja - bez obrazy lecz pierwszy raz tu czytam o takiej glupocie (faktem jednak jest ze niewiele tu czytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może (to do znających się na rzeczy) wróćmy do wątku jak tanio wybudować dom. Od jakiegoś czasu śledzę ten wątek i ostatnio same posty pt. czy ten dom będzie tani.( no może oprócz ostatniego postu alliusa) To raczej do tematu projekty.

Problem polega na tym, że rzadko się zdarza aby inwestor poszedł do architekta i powiedział:

- Mam 150 tysięcy złotych. Proszę zaprojektować dom, który wybuduję za te pieniądze.

W zdecydowanej większości przypadków inwestorzy wybierają gotowy projekt i pytają na forum za ile złociszy ten domek da się wybudować. I w tym momencie zaczyna się dyskusja - da się wybudować za xxx tysięcy, czy się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...