Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

ja uważam że zmieszcze się a nawet powiedziałbym ze śa to kosty zawyżone jak na ten projekt mam zamiar zrobić d.ól najpierw a pozniej góre wszystkie prace oprócz elektyki robie sam nawet ogrzewanie wiec 100 tyś na materiał na tak dom to aż za wile najtańsze materiały co sądzicie

http://www.z500.pl/index.php?projekt=12&ogolne=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stan surowy idzie lekko i dośc tanio. Koszty zaczynają sie przy wykonczeniówce i mało kto liczy te koszty na etapie zaczynania budowy. Kazdy, kto wybdował wie najlepiej jak drogie są instalacje. Tylko co i już ok. 20 000 nie Twoje. Głupie schody i każdy stopien to 150 zł, do tego kilkadziesiąt metrów listew, listeweczek. Niekonczące sie drobiazgi i kasa leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi biorących duże kredyty. Ja zamierzam wziąć 100 tys a odsetki wyniosą ponad 70 tyś (na 30 lat). To ile jest odsetek od np 250 tyś? :o

A ja podziwiam ludzi biorących kredyty na 30 lat :lol:

Weź na 10 lat to będzie mniej do spłacania, ja biorę duży kredyt ale na mniej lat i zapłacę tyle samo odsetek co Ty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi biorących duże kredyty. Ja zamierzam wziąć 100 tys a odsetki wyniosą ponad 70 tyś (na 30 lat). To ile jest odsetek od np 250 tyś? :o

A ja podziwiam ludzi biorących kredyty na 30 lat :lol:

Weź na 10 lat to będzie mniej do spłacania, ja biorę duży kredyt ale na mniej lat i zapłacę tyle samo odsetek co Ty :wink:

 

No tak, to pewnie prawda ale nie każdy może płacic ponad 2000 miesięcznie raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi biorących duże kredyty. Ja zamierzam wziąć 100 tys a odsetki wyniosą ponad 70 tyś (na 30 lat). To ile jest odsetek od np 250 tyś? :o

 

 

O stary rozumiem, że czasem można nie mieć wyjścia żeby zrealizować swoje marzenia i tzreba zaciągnąc kredyt ale żeby 100 tys. brać na 30 lat i oddać prawie 70% :cry: :cry: :cry: Będzie boleć.

 

Zastanów się może lepiej po 15 latach mieć spokój - rata nie będzie pewnie aż tak duża. :wink:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan surowy idzie lekko i dośc tanio. Koszty zaczynają sie przy wykonczeniówce i mało kto liczy te koszty na etapie zaczynania budowy. Kazdy, kto wybdował wie najlepiej jak drogie są instalacje. Tylko co i już ok. 20 000 nie Twoje. Głupie schody i każdy stopien to 150 zł, do tego kilkadziesiąt metrów listew, listeweczek. Niekonczące sie drobiazgi i kasa leci...

 

No tak masz rację - postawić mury to nie problem - filozofia prawie żadna, koszty też nie duże.

Wykończeniówka to dopiero wydatek - bo każdy detal kosztuje.'

 

Ale jak się chce (mierz zamiary na możliwości) to zawsze i na każdym etapie budowy można "oszczędzić" :lol: od cen kosztorysu.

 

Gorzej jak doradza kilka osób to ..... (łatwiej doradzac - gorzej wydawać).

 

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi biorących duże kredyty. Ja zamierzam wziąć 100 tys a odsetki wyniosą ponad 70 tyś (na 30 lat). To ile jest odsetek od np 250 tyś? :o

A ja podziwiam ludzi biorących kredyty na 30 lat :lol:

Weź na 10 lat to będzie mniej do spłacania, ja biorę duży kredyt ale na mniej lat i zapłacę tyle samo odsetek co Ty :wink:

 

No tak, to pewnie prawda ale nie każdy może płacic ponad 2000 miesięcznie raty.

No bez jaj, 2k pln miesięcznie to jakbyś wziął na jakieś 6 lat max :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sobie powiedziałem, ze jak odsetki spadną poniżej 10 %, to biorę się za budowę. tak tez się stało. Mieszkam już 3 rok i nie żałuję decyzji. Będę płacił jeszcze 20 lat, ale już dziś 450 zł miesięcznie, to niezbyt wygórowane obciążenie dla budżetu domowego. Nie trzeba się bać kredytu i nie ma co tak liczyć, ile ogólnie zapłacisz tych odsetek. Policz, na ile Cię stać płacić miesięcznie i do tego dobierz wartość kredytu na 25 czy też 30 lat. Dolicz środki własne i juz wiesz, na co możesz sobie pozwolić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjąłęm decyzję o budowie domu, to nie miałem nawet połowy tej kwoty, co Ty. Od nikogo nie dostałem wsparcia finansowego. Kredytu wziąłem 60 000. W trzy sezony z synem i wydatnej pomocy brata wybudowałem i wykończyłem w całości dom parterowy z podadszem użytkowym o wym 10x 9m z przybudowanym garażem 6 x 4 m. Mieszkam 3 rok.

Uda Ci się, bo tego chcesz. Jeśli sam zamierzasz dużo robić, to proponuję oglądnij piękny dom typu dworkowego GL-118. -(nie dali mi zgody na jego budowę na mojej działce) Bardzo prosta i tania konstrukcja, a budynek robi niesamowite wrażenie. Stoi ich kilka na naszym terenie, a każdy jak z bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjąłęm decyzję o budowie domu, to nie miałem nawet połowy tej kwoty, co Ty. Od nikogo nie dostałem wsparcia finansowego. Kredytu wziąłem 60 000. W trzy sezony z synem i wydatnej pomocy brata wybudowałem i wykończyłem w całości dom parterowy z podadszem użytkowym o wym 10x 9m z przybudowanym garażem 6 x 4 m. Mieszkam 3 rok.

Uda Ci się, bo tego chcesz. Jeśli sam zamierzasz dużo robić, to proponuję oglądnij piękny dom typu dworkowego GL-118. -(nie dali mi zgody na jego budowę na mojej działce) Bardzo prosta i tania konstrukcja, a budynek robi niesamowite wrażenie. Stoi ich kilka na naszym terenie, a każdy jak z bajki.

Rzeczywiście bardzo ładny domek. Podoba mi się zwłaszcza w lustrzanym odbiciu :) ze względu na usytuowanie na mojej działce :D

Ja póki co jestem na etapie ''Domu pod jarząbem"

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m40e94cdb7af6b '>

 

Też wydaje mi się być prosty i w związku z tym tani w budowie.

Pozdrawiam

Tomek

P.S. Ciekaw jestem czy udało mi się skutecznie wkleić linka... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry wybór. Sporo mozesz zrobić sam, a w takiej kostrukcji domu trudno coś sknocić. Jak się zdecydujesz na budowę, daj cynk na [email protected] to podam Ci o co należy zadbać, aby dom był niesamowicie cieplutki i w ogóle kilka rad, które nasuneły mi się przy budowaniu własnymi rękami swojego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko:

Ile może kosztować ocieplenie 10cm styropianem 180m2 ściany ??

 

i jeszcze jedno pytanko: Jeśli ekipa "upiera" się murowac zgodnie z projektem(po adaptacji) i w tymże projekcie jest ściana zewnętrzna dwuwarstwowa to czy ekipa może odmówić zrobienia tej "drugiej" warstwy--styropian ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry wybór. Sporo mozesz zrobić sam, a w takiej kostrukcji domu trudno coś sknocić. Jak się zdecydujesz na budowę, daj cynk na [email protected] to podam Ci o co należy zadbać, aby dom był niesamowicie cieplutki i w ogóle kilka rad, które nasuneły mi się przy budowaniu własnymi rękami swojego domu.

Andix, dlaczego tutaj nie napiszesz tych rad? Przecież niech wszyscy zainteresowani skorzystają, a nie tylko wybrańcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko: Jeśli ekipa "upiera" się murowac zgodnie z projektem(po adaptacji) i w tymże projekcie jest ściana zewnętrzna dwuwarstwowa to czy ekipa może odmówić zrobienia tej "drugiej" warstwy--styropian ??

 

 

Zaraz zaraz - jak to ekipa się "upiera" to kto w końcu finasuje tą budowę oni czy ty???? :roll:

Jeśli ty to mają zrobic dokładnie tak jak im karzesz :lol: .

W myśl, zasady: "Płacę to wymagam".

 

 

--------------------------------

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzamy (mocno powiedziane :) ) się z żoną do budowy tego http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-163,181,61,opis.html domu. Miała by to być budowa systemem deweloperskim (0 wkładu własnych rąk). Czy ten sposób budowy jest dobry, oraz czy 240000 tys. to realna kwota za ten dom z wykończeniem wnętrz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko: Jeśli ekipa "upiera" się murowac zgodnie z projektem(po adaptacji) i w tymże projekcie jest ściana zewnętrzna dwuwarstwowa to czy ekipa może odmówić zrobienia tej "drugiej" warstwy--styropian ??

Aby tego typu problemów musi być precyzyjnie sporządzona umowa, zawierająca między innymi dokładny zakres robót do wykonania.

 

Jeżeli w umowie zakres robót nie jest określony, to teoretycznie do czasu zapłaty za wykonaną robotę Ty masz przewagę nad wykonawcą. Jednak równie dobrze sprawa może skończyć się w sądzie, dla którego podstawą będzie umowa sporządzona na piśmie.

 

Jako przykład może posłużyć dosyć dobrze sporządzona UMOWA KAROLINY lub UMOWY FUGAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...