Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

ta działa 0.59 hektara czyli 59 arów mam mętl;ik w głowie boję się o media byłem w wodociągach powiedzilei ze podłaczenie wody wyniesienioe około 40n tysięcy przeraża mnie ta suma a do tego prąd gdzieś 8 tysięcy a nie należe do bogatych powiedzcie opłaca się tom wszystkoi taka cena za pole? mi osobiscie podoba się bardziej te pole ale sam już nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Całej działki nie musisz "odralniać". Wystarczy tyle ile potrzeba pod dom i dojazd. To ważne, bo wiaże sie to z podatkami.(do 5 a ponoć dalej nie ma opłat-trzeba pytać w Urzędzie) Podatek za "odrolnioną" jest ok 20 gr/m2, natomiast za działkę rolną podatek jest niewielki. To samo dotyczy garażu. Jak jest w budynku płacisz podatek ok 50 groszy za m2, za wolnostojący 3,50/m2. (cennik w Gminie)

 

Przed kupnem działki warto wystapić o warunki zabudowy. Na tym etapie dowiesz się, czy Twoje zamierzenie inwestycyjne przejdzie w tym terenie. O warunki moze wystąpić właściciel lub Ty, po optrzymaniu pełnomocnictwa od właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta działa 0.59 hektara czyli 59 arów mam mętl;ik w głowie boję się o media byłem w wodociągach powiedzilei ze podłaczenie wody wyniesienioe około 40n tysięcy przeraża mnie ta suma a do tego prąd gdzieś 8 tysięcy a nie należe do bogatych powiedzcie opłaca się tom wszystkoi taka cena za pole? mi osobiscie podoba się bardziej te pole ale sam już nie wiem
Nikt nie da Ci złotej rady :o Musisz odpowiedzieć sobie czego chcesz :oops: czy wybudować dom i szybko zamieszkać czy stracić kupę czasu nad załatwianiem papierów, wybudować dom na ok. 400m2 i pielęgnować te pół hektara bo odłogiem to leżeć nie będzie :evil: no chyba że póżniej rozparcelujesz i sprzedasz po kawałku :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie budowanie to podobno też, szybkie budowanie :lol: Zamieściłam post w innym wątku ale pozwole sobie go tu zacytować.

 

Mam plan wybudować szybko dom

Muszę sie dobrze zorganizować. Acha, dodam tylko, że termin wykonania prac do grudnia 2007 Zobaczymy jak będzie

 

Dla zniecierpliwionych tym moim przeklejaniem postu dodam tylko, że nie zadaję pytania "czy wybuduje ten dom za 200...300...400...tys:))"

 

 

Widzę i ciesze się niejako, że ktoś się zawziął tak jak ja. Jestem na etapie załatwiania warunków, a wprowadzam się na Gwiazdkę 2007.

Mam nadal wielką nadzieję, że to możliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie budowanie to podobno też, szybkie budowanie :lol: Zamieściłam post w innym wątku ale pozwole sobie go tu zacytować.

 

Mam plan wybudować szybko dom

Muszę sie dobrze zorganizować. Acha, dodam tylko, że termin wykonania prac do grudnia 2007 Zobaczymy jak będzie

 

Dla zniecierpliwionych tym moim przeklejaniem postu dodam tylko, że nie zadaję pytania "czy wybuduje ten dom za 200...300...400...tys:))"

 

 

Widzę i ciesze się niejako, że ktoś się zawziął tak jak ja. Jestem na etapie załatwiania warunków, a wprowadzam się na Gwiazdkę 2007.

Mam nadal wielką nadzieję, że to możliwe!

 

 

Ja też do zawziętych należę, gwiazdka na nowym miejscu, budowa rozpoczęta w pierwszy dzień wiosny, ławy już wylane, główka fundamentu też, teraz idzie ogrodzenie, po świętach ruszam w górę z murami, i tak stopniowo do stanu mieszkalnego, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajnie macie. My dopiero zaczynamy, jestem na etapie załatwiania papierków. Planujemy wybudować ten dom :

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-299,328,61,opis.html

 

Chcemy go wybudować systemem gospodarczym i zacząć w tym roku.

Czy warto wg. Was coś w nim zmienić, aby było jak najtaniej podczas budowy ? Zastanawiamy się nad technologią ścian, liczę i liczę i co dzień to inne wychodzą wartości....

 

Ale nic, proszę o opinię odnośnie zmian w projekcie.

 

PS.

A co z ZEZO ? Czy udało Ci się w końcu wybudować za 100 000 PLN ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak koniecznie zadatek a nie zaliczka .

umowa cos np w tym stylu:

 

 

PRZEDWSTĘPNA UMOWA KUPNA — SPRZEDAŻY

 

 

zawarta w dniu ................................... w .............................. pomiędzy:

 

1. ................................................., zamieszkałym w........................................ przy ul. ............................

 

legitymującym się dowodem osobistym ........................................... zwanym w treści umowy Sprzedawcą,

 

a

 

2. ................................................... zamieszkałym w....................................... przy ul. ............................

 

legitymującym się dowodem osobistym ........................................... zwanym w treści umowy Kupującym.

 

 

 

 

§ 1

Przedmiotem umowy jest........................................................................................

 

§ 2

Strony zobowiązują się do zawarcia właściwej umowy kupna — sprzedaży prawa wymienionego w § 1

w terminie do dnia............................................................za cenę ..................................... (słownie ..............................................................................).

 

 

§ 3

1. Na poczet ceny określonej w § 2 umowy Kupujący wręcza Sprzedawcy zadatek w kwocie ................... zł (słownie ..............................................................................).

2. W przypadku niewykonania umowy przez Sprzedawcę, zwróci on Kupującemu zadatek w podwójnej wysokości.

3. W razie niewykonania umowy przez Kupującego zadatek przepada na rzecz Sprzedawcy.

 

 

 

§ 4

Sprzedawca oświadcza, że zbywane prawo jest wolne od wszelkich długów i obciążeń.

 

 

§ 5

W razie, gdyby po zawarciu niniejszej umowy, powstało lub ujawniło się istnienie jakiegokolwiek obciążenia zbywanego prawa, Sprzedawca zobowiązuje się je niezwłocznie uregulować.

 

 

§ 6

Sprzedawca oświadcza, że otrzymał od Kupującego kwotę określoną w § 3 umowy i odbiór jej niniejszym kwituje.

 

 

§ 7

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron umowy.

 

 

 

§ 8

W sprawach nie uregulowanych postanowieniami umowy zastosowanie mieć będą przepisy kodeksu cywilnego.

 

 

§ 9

Ewentualne spory, mogące powstać przy wykonywaniu umowy, strony poddają rozstrzygnięciu właściwych sądów powszechnych.

 

 

 

Sprzedawca Kupujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajnie macie. My dopiero zaczynamy, jestem na etapie załatwiania papierków. Planujemy wybudować ten dom :

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-299,328,61,opis.html

 

Chcemy go wybudować systemem gospodarczym i zacząć w tym roku.

Czy warto wg. Was coś w nim zmienić, aby było jak najtaniej podczas budowy ? Zastanawiamy się nad technologią ścian, liczę i liczę i co dzień to inne wychodzą wartości....

 

Ale nic, proszę o opinię odnośnie zmian w projekcie.

 

PS.

A co z ZEZO ? Czy udało Ci się w końcu wybudować za 100 000 PLN ?

 

Pozdrawiam

 

Do tanich ten dom nie należy. A jeszcze z piwnicą. Kosztorys jest na 166 k beż instalacji i robocizny, no i bez vatu. Ceny zupełnie nieaktualne. Ja wybudowałam w poprzednim sezonie prościutki domek i surowy zamknięty wyszedł mi prawie 100 k. A dia przykładu podam ci moje ceny: metr kw materiału na ściany (poroton 24) 39 zł, bloczki betonowe 2,2 za sztukę, B15 160 zł, B20 180 zł, cegła 0,6 gr, Roben niedziany plus 2,63 za sztukę. No i okna w promocji zimowej, podobno teraz są ok 10 % droższe. Wydaje mi się, że pod kluicz potrzebujesz co najmniej 340 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję siebie:

Mam projekt indywidualny inspirowany Kopciuszkiem z archipelagu ale z wieloma zmianami: bryła domu wyrównana do regularnego prostokąta z małym podcieniem przy wejściu, na tej ścianie gdzie drzwi wejściowe za nimi jest doklejony garaż (czyli zlikwidowane okna z tej ściany) a dom z garażem to takie 2 prostokąty przesunięte względem siebie dzięki czemu powstała takie fajne zaciszne podwóreczko z podjazdem i wejściem. Na górze jest garderoba naprzeciwko schodów zrobiona kosztem części sypialni 3 i 4 dostępna z sypialni tej na lewo. I wymiary domu są inne: dom 12,5 na 8 a garaż 4 na 11,5. Sypialnie na górze są bardzo funkcjonalne, po podłogach mają 20 m, 14,66 i 15,54, łazienka 15,26, garderoba 6,7. Nie ma lukarny na dachu, żadnych połaciówek, inny kąt nachylenia dachu, wysokość kalenicy i ścianki kolankowej inna, zmienione wymiary i liczba okien. Tak właściwie to inny projekt ale punktem wyjścia był właśnie kopciuszek :D

Fotki mam ale nie umiem wklejać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wg. Was coś w nim zmienić, aby było jak najtaniej podczas budowy ?

 

Podejście do tematu. Po pierwsze proponuję ustalić jakie pomieszczenia w jakiej wielkości i ilości potrzebujesz do wygodnego Twoim zadaniem życia. To się chyba nazywa "program użytkowy domu". Zastanów się, czy potrzebujesz/musisz mieć piwnicę. Jeśli budujesz na stoku to prawdopodobnie tak ze względu na wysokie fundamenty. Wiedz, że piwnica może być droższa w wykonaniu od piętra. Zastanów się czy potrzebujesz mieć piętro i godzisz się z niedogodnościami z tym związanymi nawet wtedy gdy będziesz dużo starszy.

Piętro to strop betonowy (drożeje cement i stal a mało jest projektów z drewnianym), schody, okna dachowe/połaciowe, solidniejsze ściany nośne i dłuższe kominy. Jeśli masz albo będziesz miał małą działkę to aby wypełnić Twój program użytkowy możesz być skazany na dom pietrowy albo jak kto woli z poddaszem użytkowym. Jak będziesz miał pewność co chcesz budować myślę, że jak wielu z nas znajdziesz swój projekt.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie troche to co mówicie o kosztach. Jak sądzicie ile może kosztować stan surowy otwarty domu o pow. użyt. 202 + piwnica. Dom o dość skomplikowanym dachu - 4 lukarny, okna połaciowe. Dokładnie to Siedziba z pracowni MG projekt - nie umiem wkleić zdjęcia :roll:

Oto Siedziba :

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/siedziba/images/siedziba.jpg

:)

Myślę, że to co podają autorzy projeku :

Stan surowy otwarty: 265,190.00 PLN

Stan surowy zamknięty: 351,530.00 PLN

Roboty wykończeniowe: 265,190.00 PLN

nie odbiega zbyt daleko od rzeczywistości :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...