Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

Wybrałaś domy o podobnej bryle i podobnej powierzchni. Koszty budowy więc powinny być zbliżone, tym bardziej, że planujesz kończyć etapowo (poddasze później). Myślę, że musisz dokładniej określić swe potrzeby. Jesli wiesz, że np. będzie Ci potrzeba więcej powierzchni to wybór Słonecznego wydaje sie być uzasadniony. W przeciwnym razie nie ma się co ładować w poddasze, którego nie będziesz wykańczać. Mi się podoba w słonecznym to, że na garażu można zrobić ładny taras :lol:

Same koszty budowy wszystkich trzech powinny być porównywalne jeśli weźmiemy pod uwagę te same technologie i materiały.

Kilka metrów więcej nie robi już takiej różnicy przy całości wydatków :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tez mi się trak wydaje wiec tylko utwierdzam sie w decyzji o słonecznym powierzchnia wieksza zawsze się przyda narazie mamy juedna córczkę ale planujemy w pr5zyszłości zmienić ten fakt i stworzyć rodzinę zastępczą może dla jakiejś jeszcze jednej pociechy a do tego moje biuro tzn jakaś klitka jestem nauczycielką mnóstwo paierów rysowania itd dzięki za podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi się trak wydaje wiec tylko utwierdzam sie w decyzji o słonecznym powierzchnia wieksza zawsze się przyda narazie mamy juedna córczkę ale planujemy w pr5zyszłości zmienić ten fakt i stworzyć rodzinę zastępczą może dla jakiejś jeszcze jednej pociechy a do tego moje biuro tzn jakaś klitka jestem nauczycielką mnóstwo paierów rysowania itd dzięki za podpowiedz

 

W takim razie może zastanowisz sie nad:

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712b.html

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712c.html

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie wyboru projektu, szukam prostego, funkcjonalnego 5 pokojowego domu, z dwuspadowym dachem o prostej bryle

brałam pod uwagę ten projekt

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=134&opcja=opis

 

 

13hp dziękuję za linki

nie trafiłam do tej pory na te projekty które podałeś :)

nie wiem czy się nie zdecyduję na ten

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem na etapie wyboru projektu, szukam prostego, funkcjonalnego 5 pokojowego domu, z dwuspadowym dachem o prostej bryle

brałam pod uwagę ten projekt

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=134&opcja=opis

 

 

13hp dziękuję za linki

nie trafiłam do tej pory na te projekty które podałeś :)

nie wiem czy się nie zdecyduję na ten

 

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html

Polecam Subtelny/Domy dostepne/D79. Dla mnie rewelacja. Ja mam przerobiony ten projekt bo chcę mieć wiekszy domek, a w związku ze zmianą kąta nachylenia dachu wyszło mi coś jak poddasze użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie:

dziś dowiedziałem, się że jest do kupienia działka w mojej okolicy. Właściciciel woła za nią 50 zł od metra NETTO.

Jaki podatek jest przy zakupie działki - 7 czy 22%. Bo nie wiem ile tak naprawde będe musiał za dany metr zapłacić.

Chcuałbym również zapytać o inne opłaty w związku z zakupem działki. Doszukałem się że trzeba zapłacić opłatę od czynności cywilnoprawnych (2% od wartości dla notariusza), takse notarialną, VAT od taksy oraz opłatę sądową - czy cos jeszcze pominąłem???

I jak jest wartośc metra jeśli od woła 50 zł NETTO.

Z góry dziękuję za info.

:wink:

 

 

------------------------------

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie:

dziś dowiedziałem, się że jest do kupienia działka w mojej okolicy. Właściciciel woła za nią 50 zł od metra NETTO.

Jaki podatek jest przy zakupie działki - 7 czy 22%. Bo nie wiem ile tak naprawde będe musiał za dany metr zapłacić.

Chcuałbym również zapytać o inne opłaty w związku z zakupem działki. Doszukałem się że trzeba zapłacić opłatę od czynności cywilnoprawnych (2% od wartości dla notariusza), takse notarialną, VAT od taksy oraz opłatę sądową - czy cos jeszcze pominąłem???

I jak jest wartośc metra jeśli od woła 50 zł NETTO.

Z góry dziękuję za info.

:wink:

 

 

------------------------------

Pozdrawiam

Jaki VAT?

Kupując działkę od prywatnej osoby nie nalicza się VAT'u.

Jest tylko opłata od czynności cywilno-prawnych (2% ceny działki), opłaty notarialne i ewentualna opłata za zmianę wpisu w księdze wieczystej.

Przy wartosci transakcji np. 50 tysięcy złotych wyjdzie tych opłat ok 2 tysiące.

Wszystkie te oplaty pobiera biuro notarialne, a zwyczajowo wnosi je osoba kupująca.

Dlatego sprzedający określił cenę 50 zł/m2 jako netto. Chyba, że coś kombunuje i próbuje uzyskać wyższą cenę o jakiś tam VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to co napisał andre59 jest zgodne z prawdą - czyba, że osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą i sprzedawana działka jest jedną z kilku przez nią sprzedawanych - wtedy powinna naliczyć vat - jeśli tego nie zrobi to jest to już jej problem, ponieważ w umowie notarialnej będzie wartość brutto. Podatek o czynności pobiera notariusz i przekazuje do US. Taxa notarialna jest dochodem notariusza, jest obciążona 22% vatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz - co znaczy wybudować tanio dom. Do jakiej sumy jest tanio, od jakiej już drogo. Ja wiem, że zależy od wielkości domu, od projektu, od upodobań i zasobności portfela. Ale widząc jak ceny szaleją zastanawia mnie jak zmieniło się Wasze podejście do tematu. Ile teraz jest tanio? W obecnym czasie dla mnie osobiście - 100 tys jest niemal nie do osiągnięcia, 120-150 tys jest bardzo tanio, a tanio to już przedział 150-180. Moje założenia nie zmieniają się - dom do 120 m2, prosta bryła i nieskomplikowany dach; dużo prac wykonywanych samodzielnie - etap wykończeniowy: koszt nie obemuje ceny działki i jej uzbrojenia.

Jak Wy to teraz widzicie? Czy również Wasze podejście się zmieniło? Bo ja jeszcze rok temu wierzyłam, że 120 tys to mi wystarczy. Teraz wiem, że sporo zabraknie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to co napisał andre59 jest zgodne z prawdą - czyba, że osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą i sprzedawana działka jest jedną z kilku przez nią sprzedawanych - wtedy powinna naliczyć vat - jeśli tego nie zrobi to jest to już jej problem, ponieważ w umowie notarialnej będzie wartość brutto. Podatek o czynności pobiera notariusz i przekazuje do US. Taxa notarialna jest dochodem notariusza, jest obciążona 22% vatem.

 

 

Gość, który sprzedaje te działki (dowiedziałem się dzisiaj) założył firme developerska i oprócz tego zamierza wybudowac jeszcze dwa bloki mieszkalne ale w innym miejscu.

Tak więc pewnie z kwoty 50 zł zrobi się 61 zł. No cóż trzeba teraz brać to co jest.

Dzięki wszystkim za info.

 

 

 

-----------------------------

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistic

a czy ta poprzednia dzialka nie mogła Cię kosztować nieco miej?

Chyba, że teraz lepsza lokalizacja, bądź teren uzbrojony?

 

Tak AMT masz rację mogła kosztować znacznie mniej.

Ale na temat moich perypeti z działką juz pisałem w poprzednich postach.

Teraz (nomen nomen mój klient, który korzysta z moich usług poligraficznych) gość ma na sprzedaż 100 działek oddalonych 1,5 km od mojej rodzinnej miejscowości w pieknym malowniczym miejscu koło lasu przy głownej drodze ze Śremu do Poznania. W tej miejscowości jest też szkoła itp.

Sprzedaż działek rozpoczyna się od połowy maja (w Urzędzie Miejskim dopiero za tydzień będzie pozwolenie) a ja z właścicielem jade obejrzeć i wybrać sobie jako pierwszy działkę juz za dwa tygodnie.

Postaram się trochę zbić cenę ale znając tego gościa to będzie BARDZO TRUDNE (już słyszę ta ripostę: "Kuba ja dałem wiele razy Tobie zarobić teraz ty daj mi swoje zarobić i się nie targuj :)"

Faktycznie troche to dużo bo chcę kupic działkę 1250 m/2 - choc jeszcze pół roku temu nie dopuszczałem mysli o mniejszej niż 1.500 m/2 ale ceny tak poszły do góry, że stać mnie max na 1.250 m/2.

Jak wszystko załtwię to dam znać bo w planach mam w tym roku postawić min. fundamenty i zalać chudziaka.

 

 

 

--------------------------------

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to inna rozmowa - skoro klient, trzeba o niego dbać 8)

A skoro działeczka blisko, i do tego ładna okolica, no i jeszcze argument, że pierwszy wybierasz :D

 

A skoro już o tym mowa, to sugeruję wybór takiej, która wjazd będzie miała od pólnocy bądz wschodu.

A z wielkością nie ma co przesadzać - ktoś potem musi tę trawę kosić - do tej pory musiałem kosić tylko 600m2 - a mimo że spalinówka, to jest co się narobić - wiosna, lato i początek jesieni - chcesz żeby trawnik ładnie wyglądał, no to go podlewasz i co 2 (słownie dwa) tygodnie leziesz za tą kosiarką przez 2-3 godziny, stop bo pojemnik pełny - wysypać, wysuszyć albo do kompostnika i tak w koło d...

 

Ludzie, po co ja kupiłem tyle placu :lol: :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to inna rozmowa - skoro klient, trzeba o niego dbać 8)

A skoro działeczka blisko, i do tego ładna okolica, no i jeszcze argument, że pierwszy wybierasz :D

 

A skoro już o tym mowa, to sugeruję wybór takiej, która wjazd będzie miała od pólnocy bądz wschodu.

A z wielkością nie ma co przesadzać - ktoś potem musi tę trawę kosić - do tej pory musiałem kosić tylko 600m2 - a mimo że spalinówka, to jest co się narobić - wiosna, lato i początek jesieni - chcesz żeby trawnik ładnie wyglądał, no to go podlewasz i co 2 (słownie dwa) tygodnie leziesz za tą kosiarką przez 2-3 godziny, stop bo pojemnik pełny - wysypać, wysuszyć albo do kompostnika i tak w koło d...

 

Ludzie, po co ja kupiłem tyle placu :lol: :evil: :lol:

 

 

AMP to jąką ty masz dużą ta działeczkę????

Ja już wybrałem - 1103 m2 - teraz tylko lokalizacja.

Media w drodze zaraz koło mojej działki - to chyba dobrze - co???

Akt notarialny będzie sporządzonyw przyszłym miesiącu - cena już dogadana.

 

Co do lokalizacji to nie wiem czy lepiej w środku osiedla czy przy jednej z ulic dojazdowych do osiedla. Osiedle będzie miało 550-600 działek.

Blisko obwodnica, rondo, market - 300 metrów.

 

Co wy na to???? Którą lokalizację wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...