Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam pytanie ( kolejne nudne z tego samego tematu).

Zamierzam budować taki dom:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=55724&int_1gteq=120&int_1lt=140&offset=5&w=yes&backcmd=Collection

 

Czy za kwotę 200 tyś wybuduję taki dom do stanu surowego zamkniętego z instalaciami, bez podłóg, mebli wyposażenia itp. Czyli do stanu deweloperskiego. dodam że częśc prac bede robił sam tj instalacje elektryczną, hydrauliczną, ocieplenie,

z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że powinnam napisać wiele informacji co jak i gdzie. Tak więc mam działkę uzbrojoną więc ona nie wchodzi w rachubę. Ale czy ktoś powie mi ile kosztuje wybudowanie czegoś takiego z i bez garażu,... materiały średniej jakości robocizna z ukrainy,... http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-393,433,61,parter.html byłabym naprawde wdzięczna bo nie wiem jaki kredyt wziąść :)

 

Myślę, że od 450 tys w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj2006 powinno się udać za 200 tys. przy częściowo własnej pracy. Ja 103 m pow. uzytkowej + 60 m piwnicy wybudowałam w stanie surowym zamkniętym ( mury + dach + okna + przyłacza bez instalacji i tynków ) za 130 tys. Z tynkami, wylewkami i instalacjami wychodzi mi około 200 - 220 tys. Cały dom buduje firma bez naszego wkładu pracy. My jedynie kupujemy materiały. A domek to salsa z krajobrazów, Tyle, że bez garażu, ale podpiwniczony i z lukarnami. Buduj, dasz radę . My materiały kupowaliśmy w najgorszym okresie. Teraz jest trochę taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na wiosnę 2008 roku rozpoczynam budowę. co z tym się wiąże-załatwiam sobie majstra, który wybuduje mi mój wymarzony domek. mieszkam na pomorzu, domek będzie wielkości 120m2 (piętrowy)

nie mam pojęcia, ile taki majster mógłby wziąć kasy za budowę? nie chciałabym dać się oszukać, a jestem w takich sprawach zielona. poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na wiosnę 2008 roku rozpoczynam budowę. co z tym się wiąże-załatwiam sobie majstra, który wybuduje mi mój wymarzony domek. mieszkam na pomorzu, domek będzie wielkości 120m2 (piętrowy)

nie mam pojęcia, ile taki majster mógłby wziąć kasy za budowę? nie chciałabym dać się oszukać, a jestem w takich sprawach zielona. poradźcie.

Najlepsza metoda to negocjacje co najmniej z kilkoma wykonawcami.

Jak wszyscy przedstawią Ci ofertę, to będziesz doskonale wiedziała jakiego kosztu budowy możesz się spodziewać. Masz jeszcze sporo czasu żeby to zrobić.

 

Tylko najpierw musisz w miarę precyzyjnie określić czego od wykonawcy oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam porady dziś rozmawiałam z panem od adaptacji projektu za adpatacje i latanie po urzedach bierze 1500zł ( wydaje mi się tanio?) do tego dochodzą koszty mapek geodezyjnej 1200zł i innych powiedzcie mi proszę jakie jeszcze bedą koszty tych pozostałych map w jakiej kwocie mogę się zamknąć , facet nie potrafił mi powiedzieć jednoznaczne, wydaje mi się ,że zarabia na każdej mapie i dlatego chce zastanowić się ile zawołać , a ja chcę być przygotowana na jakąś kwotę. Głowa mi pęka od tego wszystkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś - nie napisałaś gdzie się budujesz/załatwiasz sprawy urzędowe/znalazłaś architekta. Ceny zależą od miejsca/regionu/miasta. Poszukaj na forum działu pod nazwą "grupy budujące" swojej grupy i tam poczytaj co inwestorzy piszą.

Ja jestem w grupie nadarzyńsko-grodziskiej w swojej grupie znalałem wszystko co mi było potrzebne do przejścia fazy papierkowej. Zdecydowanie więcej czytałem niż pisałem gdyż znalazłem odpowiedzi prawie na wszystkie pytania jakie mi się nasuwały w czasie fazy papierkowej. Ażeby uzmysłowić Ci zakres możliwych rozbieżności cenowych za tę samą pracę w różnych miastach podam przykład: adaptacja projektu D08 Przestronny w takim samym zakresie

rok temu w Garwolinie w jedno-osobowej pracowni architektonicznej kosztowała 1200 PLN a latem tego roku w Grodzisku Mazowieckim w trój-osobowej pracowni zapłaciłem 4500 PLN. W "mojej" grupie budującej jeden z forumowiczów (dzięki mu zato) założył i prowadzi książkę adresową, gdzie wpisujemy wszystkich usługodawców z jakimi się stykamy w czasie procesu inwestycyjnego oraz ich oceniamy. Mamy też "'czarną listę" z opisem "grzechów". Dodatkowo odniosę się do ceny mapek geodezyjnych do celów projektowych. W czerwcu za komplet takich mapek geodecie zapłaciłem 600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

Cześć

 

buduje dom wierzba II z "www.domnahoryzoncie" dom ma okolo 150m^2 + 30M^2 garaż, na stan surowy otwarty wydam okolo 140 tyś. Jestem jeszcze przed dachem ale mam już wszystkie materiały wieć mogę z dużą dokłądnością okreslić ten koszt. (oczywiście jest to koszt całkowity stanu surowego otwartego z całą papierologią podłaczeniem wody i produ na budowę) w tych pieniądzach kupiłęm jeszcze sprzętu za jakieś 3000zł, sporo robię sam. Na robociznę wydam około 22000 więc nie dużo, nie liczę swojej i ojca.

 

Dodatkowo zaznaczę, że materiały kupowałem w tych lepszych czasach, max po 2,9 dachówkę w dobrą i w dobrej cenie (dzisiaj dachówki w tej cenie się nie da kupic). (nie chciałęm oszczedzać na rzeczach ważnych)

 

Całe koszty spisuje kontroluje i ograniczam gdzie tylko się da...

 

wracając do wątku domu za 100 000. żałuje ale ja nie potrafię :(

 

Mój dom nie jest mały jest po prostu średni ale poza materiałami i robocizną to koszty są takie same jak przy malutkim.

 

Szacuje ze na wykonczenie wydam dodatkowe 175 000. I niestety z tego co się już dowiedziałem to nie bedę sobie mógł na zbyt wiele pozwolić za te pieniądze.

 

wracając jeszcze do oszczędności to styropian kupiłem 2 tygodnie temu a ocieplał będę we wrześniu, to taka forma oszczędzania jesli ma sie gdzie materiał przetrzymać. (rożnica w cenie teraz a w sezonie jak 140 do 200)

 

aha buduje koło Krakowa.

 

ciesze sie ze jest taki wątek i ciekawy jestem czy ktos buduje podobny dom i ile kosztował go stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie:) poniewaz jestem całkiem zielona co do budowy domow:( niestety:( mam pytanie i prosbe do osbob....moze znajdzie sie ktos kto zbudowal lub jest w trakcie budowania domu

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=246&IdKolekcji=

i udzieli mi dobrych i cennych rad:):)

:evil:

Czy ktos wie ile na dzien dzisiejszy moze kosztowac postawienie takiego domu...oczywiscie przy duzym udziale wlasnym:)

 

z gory dziekuje

olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.Mam pytanie dla zaawansowanych-co taniej 100m parterówki czy z użytkowym poddaszem(dom prosty na planie prostokąta,dach dwuspad. bez udziwnień,system w większości gospodarczy).Mój mąż twierdzi że z poddaszem niewiele drożej.A mnie wydaje się że to musi być sporo niż niewiele.Nasz budżet to jakieś 150tyś.I podziwiam samozaparcie inwestorów,którzy biorą do wszystkiego ekipy.Budowlańcy się rozpasali tymi żniwami.Podobno za stan surowy ot.wołają w tym roku ok.80tyś.Może założyć związki zawodowe "inwestorów"i strajkować(to takie popularne) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi na to, że mały domek parterowy (około 100 m2) jest trochę (ale niewiele) tańszy od takiego z poddaszem. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę, że w tym z poddaszem można zrobić tylko parter (a górę zostawić na później), to taniej wychodzi taki z poddaszem...

 

Parterówka około 120 m2 to byłoby coś co by mnie w pełni zadowoliło. niestety raczej mnie na to nie stać. Max za 250 tys. zł muszę zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie problem polega na tym, że w Słonecznym z poddaszem w ogóle nie ma schodów ( zobacz tutaj ).

 

Wstawienie schodów w miejscu WC i łazienki spowoduje chyba, że łazienka będzie bardzo mała... przynajmniej tak mi się wydaje. Musiałbym to sobie rozrysować.

 

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem, ale na dzien dzisiejszy faworytem jest Z12 z garażem. Powinien być tańszy niż Sloneczny z poddaszem i to chyba przeważa...

 

Obawiam się, że 250 tys. to może być malo, by postawić Słonecznego z poddaszem w stanie do zamieszkania...[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sloneczny/wersje/slonecznyp3.pdf nie chodzi mi o tą wrsje ta jest z poddaszem do adaptacji a ta jeat inna z lukarnami http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sloneczny/index.php zobacz na tą stronę przewiń i na dole tej strony są różne warianty słonecznego i w wersji D jest włsnie tak jak pisałm ci wcześniej pisałm teraz jeden z forumowiczów postawił stan surowy razem z robocizną za 90 tyś zł http://forum.muratordom.pl/budowa-slonecznego-z-poddaszem,t113739.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...