Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanio wybudowac dom


cosmita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aguś: ten słoneczny z lukarnami, którego podesłałaś bardzo mi się podoba. Prawdę powiedziawszy, po usunięciu lukarn wychodzi taki Z12, tylko trochę większy :-)

 

Obawiam się tylko tego, że jak się weźmie do kupy parter i poddasze to z tego robi się już duży dom - około 150 metrów. A ja chciałem mały domek...

 

W każdym razie będę się nad nim zastanawiał, bo jest to bardzo ciekawa alternatywa dla Z12 z garażem. Jeden pokój musiałbym co prawda przerobić na kotłownię (tak jak to sugerowałem już kiedyś w wątku poświęconym Słonecznemu - wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest taka wersja ze schodami przy wejściu), i jeśli chodzi o liczbę pomieszczeń parter robi się bardzo podobny do Z12, tyle że wszystko jest większe (a zwłaszcza salon).

 

Najbliższe dni to dla mnie murowany ból głowy od zastanawiania się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z12 jest 70 metrów na dole i około 40 metrów na górze (może 50 jak podniesiesz ściankę kolankową). Słoneczny (w tej wersji, do ktorej linka podałaś) ma chyba 89 metrów na dole (czyli prawie 20 metrów więcej) i 60 na górze... Boje się, że za taki metraż przyjdzie mi zapłacić i mogę nie zmieścić się w planowanych 250 tys. zł. Z drugiej strony jak sobie liczę koszty tak pi razy drzwi to wychodzi taniej niż Z12 z garażem...

 

I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacujac wydatki proponuje porownywac ceny z kosztorysow z cenami rynkowymi. Kosztorys z wrzesnia 2007 zawierał:

beton B20 150 zl

gazobeton 5,80 zl

cegła Max 2,70 zl

cegła klinkierow 1,69 zl

cegła pełna 0,60 zl

płyta G-K 5,12 zl /m2

 

to gdzie takie ceny teraz obowiazuja?

bo gdy zaczynałem w listopadzie 2006 było juz drozej ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja buduje słoneczny z poddaszem tylko bez garażuy zamist garażu jest pomieszczenie 1.80 szerokie na stan surowy przeznaczyłam 100 tys zostaje mi 150 tryś i wtej cenie napewno wykończe parter nie w deskach i płytkach po 100 zł za m ale skromnie i ładnie napewno bedzie ja zaczynam w kwietniu mam nadzieje bo ciągle czekam na pozwolenie , powiem tak życie mnie ciągle tak rozczarowuje , że wole nie planować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swierzakiem w tej dziedzinie i mysle ze troche z wami spedze czasu.na poczatku napisze co mnie interesuje. mam nie za duze mozliwosci finansowe i moja alternatywa to kupic mieszkanie czy budowac malutki domek.dodam jeszcze ze mam dzilke.interesuje mnie dom taki co mozna go zbudowac za jak najmniejsze pieniazki nie mam zadnych wymagan co designu jestem z czestochowy jezeli to wazne.czy ktos buduje taki podobny domek lub zna projekt gdzie te moje skromne wymagania sie spelniaja. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie. zabieram sie za wykonanie dobudówki o wymiarach około 70m i nie bardzo wiem ile potrzebuje pieniedzy:) firma zawołała około 2100 za metr za wszystko bez dachu. ten bedzie zrobiony za około 40.000 tys.nie wiem czy to duzo?? a moze budowac systemem gosporadczym??

z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam serdecznie.

 

Wiem że takie pytania już padały, ale myślę jednak, że moje będzie trochę nietypowe. Mam działkę(ogródki działkowe) na niej zrobiona piwnica ze stropem, czyli teoretyczne mamy stan Zero. No i tu zaczynają się schody jakie będą koszty wybudowania na tym domku?

Założenia:

1) Nie wydaję nic na papierologię(nie trzeba zezwolen, projektów itp.)

2) Materiały będą bez Vat-u

3) Robocizna własna - czyli liczę tylko materiały.

4) z instalacji chciałbym żeby było CO i piec na ekogroszek, szambo i elektryka

5) fundamenty mają w obrysie 50m2 i taki byłby też dom plus piętro także ok 50m2

6) Dach kryty choćby i tylko papą.

7) Ogólnie wszystkie materiały z jak najniższej półki - tzn. bez szaleństw

8) Chodzi o stan nadający się do zamieszkania

 

Czy zmieszcznie się w kwocie 100tys. jest realne? Czy warto zaczynac z tą kwotą budowę?

 

Rozważam też tańszą opcję - domek 50m2 parterowy, a za kilka lat jesli srodki pozwolą dobudowanie poddasza.

Czy ktoś potrafiłby mniej więcej oszacowac koszt stanu surowego zamkniętego w obu wariantach? I koszt wykończenia.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafiłby mniej więcej oszacowac koszt stanu surowego zamkniętego w obu wariantach? I koszt wykończenia.

 

Najprościej było by podejść do dużej hurtowni budowlnej z projektem i wyliczonymi ilościami materiałów i poprosic o wycenę wszystkiego. (przy okazji wybierając materiały)

 

Skoro robocizna we własnym zakresie, to dostaniesz prawie idealne wyliczenie i bedziesz miał jasną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... 50% budowy stanu surowego to praca własna. zlikwidowałam kominek oraz kilka okien na poddaszu i kilka na parterze :)

 

Czy ktoś budował może ten dom i może mi powiedzieć w jakim stopniu uda mi się zrealizować ten projekt mając do dyspozycji 150tyś? Prosze o pomoc :)

 

zlikwidowalas kilka okien wiec zaplacisz wiecej za prad jak bedziesz czesciej wlaczac swiatlo no i domek nie bedzie juz tak ladny

 

sam dach w dachowce ceramicznej to pewnie z 50 koła - koszt naszego dachu powalil mnie na kolana a jest 2-spadowy i mniejszy

 

Domek ladny

 

jak zaczynalismy budowe to tez myslalem ze dokladnie 150 spokojnie wystarczy

 

w tej chwili powoli konczymy i mam nadzieje ze 250 wystarczy :wink:

 

murarka, ocieplenia, regipsy, tynkowania, gladzie - cala ta robota praktycznie za darmo :o

 

teraz mamy wydane z 210 i nie mamy kuchni, lazienek i konczymy szlifowac gladzie na scianach, nie ma ploty, elewacji zewnetrznej a nawet siatki i kleju na styro, nie ma schodo na tarasie, parapetow zew, zadnej kafelki na podlodze bo dopiero kuchnie gosc zaczal, trzeba zjazd do garazu zrobic

 

Oj, roboty a roboty jeszcze przed nami

 

Dodam ze robimy bez wodotryskow lecz co musi byc to jest

 

projekt to VICO z

 

http://www.archigraph.pl/wszystkie/?ord=nazwa_skrocona

 

z przerobkami

 

uzytkowa 127 + podniesiona sciana kolankowa + powiekszona piwnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...