Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

badanie geotechniczne - ile za taką usługę?


pyzia

Recommended Posts

Witam!

Powiedzcie proszę ile za takie badanie zapłaciliście. Interesuje mnie w szczególności Wielkopolska.

Czy mając na działce wysoki poziom wód gruntowych i mając projekt bez piwnicy, wystarczy mi badanie , które pójdzie jedynie 1,5m w głąb? Z tego co się dowiadywałam to nie jest to podobno badanie w pełni profesjonalne. Chodzi jak zwykle o kasę - to profesjonalne z odwiertami na 4m w głąb kosztuje od 1000 PLN wzwyż a to "powierzchowne" tylko 300 PLN. Nie wiem jednak czy to profesjonalne jest mi potrzebne?

 

Podzielcie się wiedzą - za ile i czy koniecznie tak głęboko wiercić i badać :???: !!!

dzięki

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wodę gruntową na głebokości około 1m. Wziąłem pełne badania (4 odwierty na około 3-5 metrów) bo stwierdziłem, że od tego zależy poprawność wykonania fundamentów czyli podstawy domu. Jakby cos potem było nie tak z fundamentami to cały dom zacząłby pękać itd...

 

Ja (bliskie okolice Warszawy) zapłaciłem 800zł i robili to specjaliści z Warszawy więc może musisz badziej poszukać. Oszczędność kilkuset złotych na takie badanie wydaje mi się bardzo ryzykowne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to oględziny fachowca są potrzebne po wykopaniu dołów pod fundamenty (tak mamy powiedziane w projekcie), ale głębokie odwierty to chyba nie jest wymóg, ale indywidualna sprawa. Jeśli masz fajnych sąsiadów to może warto ich zapytać czy czegoś takiego nie robili - i dogadać się tak aby z tego też skorzystać!

pozdrawiam

pyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...