Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Par? uwag o wk?adach Jotul, Fonte i Spartherm i troch? ogóln


Frankai

Recommended Posts

Gość Darek B.
Oczywiście masz racje ale tylko niektóre wkłady maja odpowiednie końcówki do podłaczenia np.Spartherm, Hajduk oraz Jotul. Do tarnawy można podłączyć ale to troszke zabawy. Jak doprowadzasz zimne do spalania to niemarmujesz ciepła z domu ale napływ musibyc sterowamy -przepustnica obowiazkowo. Najlepiej kup wkład co ma podeścia fabryczne . Pamietaj o SZOKU TERMICZNYM- najlepij stalowoszmotowy bo to jego podstawowa zaleta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
No i znów skręcany ....... na złom !! A Hajduczek na jego miejsce !! Wiwat stalowo-szamotowe... Cienizny to najlepsza reklama dla solidnych wkładów , jak raz nawalą to potem bez targowania o 100-200 zł upustu... Wciskaczy takich np. Su... Ga.. Lau.. Inv... Fran... SERDECZNIE POZDRAWIAM .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które ciągnęły ten temat już mają problem wyboru za sobą ja jestem przed. :-?

Dlatego wyciągnę temat jeszcze raz.

Jak dla mnie jest dylemat Hajduk kontra Spth, ale po wcześniejszej przewadze Sparthermu bardziej się skłaniam ku Hajdukowi.

Mam teraz pytanko czy ktoś ma cennik Hajduka?

Jestem gorąco zainteresowany.

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol N.
Osoby, które ciągnęły ten temat już mają problem wyboru za sobą ja jestem przed. :-?

Dlatego wyciągnę temat jeszcze raz.

Jak dla mnie jest dylemat Hajduk kontra Spth, ale po wcześniejszej przewadze Sparthermu bardziej się skłaniam ku Hajdukowi.

Mam teraz pytanko czy ktoś ma cennik Hajduka?

Jestem gorąco zainteresowany.

Pozdrawiam

Leszek

 

 

Da sie sciagnac z strony internetowej http://www.hajduk.com.pl

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol N.

Da sie sciagnac z strony internetowej http://www.hajduk.com.pl

Karol N.

Cennika to ja tam nie widzę, bo już wcześniej też patrzyłem na tę stronkę.

Pozdrawiam

Leszek

 

Moze sie cos zmienilo. Poszperam i dam znac

 

Karol N.

 

 

Patrz http://www.hajduk.com.pl/indexpl.htm

albo pod "wspolpraca" Sa tam pliki zapakowane *.zip

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
ja mówię tylko o tarnawie

mają trzy moce

14 16 i 18 kw

odlew jest dla każdej mocy taki sam ale różni się drzwiczkami i szybami no i ceną

najprostszy 14kw to 2000zł

najdroższy z szybą panoramiczną z brązu to 5000zł

Januszek nie zauważyłem żadnego sprostowania co do tego postu, a przecież te wkłady nie mają takich samych odlewów, różnią się przecież wielkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

wg mojej wiedzy - a temat kominków rozpracowywuje od ponad m-ca- twoje obawy są zasadne. Ale istnieją kominki (np Tarnava) ze specjalnym stelażem, który doprowadza bezpośrednio powietrze z zewnatrz do kominka. (dodatkowo koszt 400zł). W przeciwnym razie będzie zabierał powietrzeez z wewnatrz i -co najgorsze - ochładzał salon.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwnym razie będzie zabierał powietrzeez z wewnatrz i -co najgorsze - ochładzał salon.

pozdrawiam

 

Jestes w błedzie, gdyz to "ochładzanie" bedzie niezauwazalne biorąc pod uwage ciepło emitowane prze wklad rzedu co najmniej kilku KW, a srednio ponad 10 KW oraz ilosc powietrza pobieraną przez wklad z uwzglednieniem ciepła potrzebnego na jego ogrzanie rzedu najwyzej 0,5 KW (dla 75 m3 powietrza przy delta T 20C).

 

Tak wiec te szczelne portki są moim zdaniem zbedne, najwazniejsze jest doprowadzenie rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz za wkladem kominkowym.

 

Zanim zaczniesz pisac kategoryczne stwierdzenia, sprawdz prosze temat chocby teoretycznie, a jeszcze lepiej praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest poparte opinią 8 instalatorów (jeden z nich zainstalował ponad 40 kominków bez stelaża) i opinii osób, kórzy już użytkują ze stelażem i opalają w sposób ciągły (i bez stelaża kominki).

Nie jest więc opinia "bez sprawdzenia teoretycznego". Powiem więcej - wynika z coa njmiej jednego pełnego cyklu grzewczego w PRAKTYCE tych osób. Nie jednej osoby, ale KOMPETENTNYCH wielu. Jeśli podważasz ich opinie - to jest to TWOJE zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie jestesmy na etapie wyboru kominka

Co sadzicie o Spartherm Varia narozny? Czlek ktory go sprzedaje - bardzo zachwala - ale lepiej spytac innych :wink:

Proponuje nam ten kominek z zamontowaniem i uruchomieniem za ok. 5tys - WIEC CENA WYDAJE SIE BYC INTERESUJACA

 

co do pekajacych szamotow to raczej to lekcewaze bo po pierwsz - raczej rzadko pekaja, a po drugie - ich koszt to rzekomo 3 euro

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie jestesmy na etapie wyboru kominka

Co sadzicie o Spartherm Varia narozny? Czlek ktory go sprzedaje - bardzo zachwala - ale lepiej spytac innych :wink:

Proponuje nam ten kominek z zamontowaniem i uruchomieniem za ok. 5tys - WIEC CENA WYDAJE SIE BYC INTERESUJACA

co do pekajacych szamotow to raczej to lekcewaze bo po pierwsz - raczej rzadko pekaja, a po drugie - ich koszt to rzekomo 3 euro

 

Ja własnie taki wybrałem bo to jeden z niewielu wkładów z szybą boczną i szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz. Jeszcze tylko bliźniaczy Hajduk. A mi powiedziano, że cena szamotu to ok. 60-80 złociszy. Cena rzeczywiście interesująca - a z jaką wys. szyby? Ja mam cenę (jeszcze bez negocjowania) 5.400 z szybą wys. 51 cm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wlasnie jestesmy na etapie wyboru kominka

Co sadzicie o Spartherm Varia narozny? Czlek ktory go sprzedaje - bardzo zachwala - ale lepiej spytac innych :wink:

Proponuje nam ten kominek z zamontowaniem i uruchomieniem za ok. 5tys - WIEC CENA WYDAJE SIE BYC INTERESUJACA

co do pekajacych szamotow to raczej to lekcewaze bo po pierwsz - raczej rzadko pekaja, a po drugie - ich koszt to rzekomo 3 euro

 

Ja własnie taki wybrałem bo to jeden z niewielu wkładów z szybą boczną i szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnątrz. Jeszcze tylko bliźniaczy Hajduk. A mi powiedziano, że cena szamotu to ok. 60-80 złociszy. Cena rzeczywiście interesująca - a z jaką wys. szyby? Ja mam cenę (jeszcze bez negocjowania) 5.400 z szybą wys. 51 cm.

 

pozdrawiam

 

Nic nie wiem o roznych wysokosciach :oops:

Napewno standardowa - tak na oko to mogło byc z 50cm

Jedyna opcja jaka wchodzila w rachube to czy szyba ma byc "lamana" i wtedy sie otwiera razem dwa boki (doplata ok. 500zl) czy tez dzielona i wtedy mniejszy bok jest staly.

Wybralem ta tansza opcje (z dzielona szyba) bo wydaje mi sie bezpieczniejsza w uzytkowaniu (choc troszke mniej efektowna)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzeb,

 

pochwal sie, kto w Poznaniu oferuje Spartherm Varia narozny (u nas 2L) w cenie 5000,- zl z montazem.

Katalogowa cena tego wkladu to 1813 Euro. Albo ta firma daje super rabaty, albo towar watpliwego pochodzenia :-?

 

Ja bardzo chcialabym kupic Spartherm Varia, ale cena jest dla nas zaporowa :cry:

 

Czekam z niecierpliwoscia na info.

 

ebi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...