Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Par? uwag o wk?adach Jotul, Fonte i Spartherm i troch? ogóln


Frankai

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Pojawiało side kilka watków a chetnie dodam swoje 5 groszy:

1. Hajduk - Spartherm z tego co wiem te firmy mają wspólne korzenie ale jak to bywa w interesach wspólnicy nie mogli znaleźć wspólnego języka i .. powstały dwie firmy - polska i niemiecka. Dlatego produkują niemal identyczne wkłady, ale tylko niemal np. jeżeli porównamy dany model Sp bliźniaczy z H to okaże się, że w H trzeba dopłacić np. za: wysokość szyby, łamane szkło - standard w H to szyba pryzmatyczna złożona z trzech elementów pomiedzy którymi są szczeliny a w finale uzyskamy w H cenę zblizoną do Sp (jeszce coś było ale już nie pamietam :( )

2. Sp podaje maje moce - też słyszałem, że chodzi o sprawy podatkowe i dlatego zaniżają moce. Jeżeli porównujemy dwa wkłady o przybliżonych gabarytach i wadze i jeden podaje 9kW a drugi 24kW to chyba jest tak jak z magnetofonami sprzedawanymi kiedyś na rynku radyjko wielkości aparatu telefonicznego z podaną mocą 1000W :lol:

3. Jakość szamotu w Sp - pojawiły się głosy, że od jakiegoś czasu jest on lepszy. Jak ja kupowałem wkład (ponad rok temu) to wówczas Sp reklamował promocję na linię Ambiente. A linia Ambiente to nie do końca Spartherm albowiem Sp wykupił od firmy Olsberg właśnie linię produkcyjna Ambiente, która jest nieco inna od "standardowego" Sp. Różnice:

- inny szamot nie tylko gatunek ale i inna wielkość i kształt płytek

- żeliwny czopuch- tak więc Sp lini Ambiente to produkt stalowo(korpus)-żeliwno-szamotowy.

A na koniec refleksja czy H czy Sp - zakładając, że rzeczywiście są podobne: ostatnio w tv pojawiły się głosy, że ten sam produkt - tej samej firmy np. kawa ale wyprodukowany w niemczech dla niemców smakuje i pachnie inaczej (lepiej) niż wyprodukowany dla polskich odbiorców - takie niestety są opinie konsumentów chociaż producenci zaprzeczają aby to było mozliwe.

Ja wybrałem Spartherm z szyba pryzmatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...