Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Par? uwag o wk?adach Jotul, Fonte i Spartherm i troch? ogóln


Frankai

Recommended Posts

Maco - chyba 0.5 roku temu czytałem, że firma z Nowych Skalmierzyc (miasteczko między Ostrowem Wielkopolskim i Kaliszem) podpisała kolejny, tym razem bardzo duży, kontrakt na dostawę mebli z IKEA. Jeżeli to oni, to będzie 00 48 62 76xxxxx. Ciekawe czy można po cichu kupić od producenta, czy tacy producenci boją się swego "pana".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przed momentem byłem w firmie co handluje Hajdukiem i pytam o Spartherma i tych wspólnych cechach obu kominków. Generalnie są robione dokładnie z tych samych materiałów, przez tych samych ludzi. 80% Hajduka idzie do Niemiec. Pewnie tylko bosowie ze Spartherma, znają przyczyny dla kórych wprowadzili markę Hajduk, bo jest duże prawdopodobieństwo, że Spartherm trzęsie Hajdukiem.

Co do szamotu, to koleś twierdzi, że jedną z przyczyn jego wad, jeśli wogóle występują to kwestia składowania szamotu. Składują na powietrzu a powinno się składować pod dachem. To tylko opinia sprzedawcy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak tez wiem gdzie sa Skalmierzyce - bo mieszkam w Kaliszu...

Powiedzcie: Czy to mozliwe,aby kanalami cieplnymi (DGP) rozchodzil sie specyficzny zapach palonego drewna? Moja zona obawia sie, ze w calym domy (wszystkie szafy i garderoba) przesiakniete beda tym, milym skad inad, zapachem....

I jeszcze jedno. Czy to prawda, ze cieplego powietrza nie powinno dystrybuowac kanalami sie do lazienki i kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tcic,

Co do zapachów to moim zdaniem jak wkład jest szczelny nie powiny się roznosić żadne zapachy spalenizny - wszystko ucieka w komin a rozprowadzasz powietrze ogrzane wokól obudowy kominka a nie w jego wnętrzu.

Co do rozprowadzania ciepłego powietrza do łazienek to spotkałem się ze sprzecznymi opiniami. Przekonuje mnie jednak argument o możliwości "dystrybucji" "zapachów" z łazienki do innych pomieszczeń połaczących kanałami DGP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Ale martwi mnie jeszcze tylko jedna sprawa. Przepuszalnosc akustyczna systemu DGP.

Czy nie jest tak, ze muzyke i glosy z parteru "pieknie oprzenosi" na pietro, a kratka wentylacyjna bedzie GLOSNIKIEM DOMOWYCH ODGLOSOW?

Kto juz ma ten system - bardzo prosze o odpowiedz: Slychac przez kanaly, czy nie?

Zakladam oczywiscie, ze kanaly sa zrobione z oryginalnych rur przewidzianych do tego celu....

Nie bardzo mi sie usmiecha przymusowe podsluchiwanie domownikow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Am

Przecież to jest absurd . Każdy rodzaj kanałów coś przeniesie.

Pion wod-kan w bloku oprócz wody i fekaliów przenosi rozmowy

sąsiadów . Ale muszę taki kanał mieć . Na Forum głównie

rozmawiamy o domach - rodzinnych - i taki kanał (przewód) też

przeniesie różne "rzeczy" - ale nie trzeba go mieć .

Ja w swoim domu chcę mieć DGP i godzę się na niedogodności z

tym związane . Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ZIBI, ze sie godzisz na ta niedogodnosc.

Ja nie neguje tematu pt: DGP

Pytam tylko: czy ujscia kanalow to GLOSNIKI?

To nie jest glupie. Lezysz sobie w pokoju, czytasz ksiazke. Twoj syn ma u siebie kolegow i znajomych. Nie musze suchac ich rozmow!

 

To prawda, co piszesz, ze przewody kanalizacyjne tez przewodza odglosy: ale przynajmniej w moim domu nie maja ujscia w mojej sypialni !

A nawet gdyby - to w muszli jest woda, ktora mnie "oddziela od swiata".

Praktycznie na 100% zakladam DGP. Ale dla mojego komfortu wazna jest izolacja akustyczna.

I dlatego bylo to pytanie skierowane do kogos, kto posiada DGP, a nie do kogos, kto chce je miec NIZALEZNIE od tej (ewentualnej) wady i uwaza ja za absurd.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-01-11 22:54 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie myślisz Tcic

Czy wobec tego trzeba w kanały wstawić tłumiki akustyczne ,

a drzwi wewnętrzne obić wełną lub styropianem .

Kanałami BĘDZIE przenosił się dźwięk. Tak kanłami dymnymi od

kominków w nie dalekiej przeszłości podsłuchiwano.

Pytanie do użytkowników - na ile to jest uciążliwe ? Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięków, to było parę razy to wspomniane na Forum i zdaje się, że przy odpowiednich kanałach problem jest nieistotny.

 

Tcic - jeżeli z kominka wychodziłyby jakiekolwiek zapachy, to oznaczałoby zły ciąg. Może co najwyżej dystrybuować się zapach świeżego drewna leżącego koło kominka i inne zapachy z pokoju z kominkiem. Pozdrowienia z Ostrowa/Odolanowa. Jakby co to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem Hajdyka Prisma KR (odpowiednik Spath. speedy R). Sprzedaca na pytanie o roznice powiedzial, ze jak Spatherm robil kominki w Polsce (mial siedzibe w Krakowie na Balickiej) to korpusy robil dla niego Hajduk. Pozniej Spatherm wynosl sie z polski, na Balickiej zostala tylko wystawa ale wyglada jak po pozarze i wybuchu:sad:( Hajduk zaczal robic kominki na wlasny rachunek. Potem ponoc byla sprawa w sadzie, proces i skutek jest taki ze wklad Hajduka rozni sie od Spatherma. W moim przypadku przylaczem spalin. Spatherm ma regulowane (nachylane pod roznym katem) a Hajduk ma stale, Spatherm korpus ma "sciety" w tylnej gornej czesci a Hajduk prosty. Generalnie wrazenia z Hajduka sa OK i jeste zadowolony...

 

MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie z Hajdukiem jest cienko. Sa co prawda dwoch dilerow, ale jak do nich zadzwonilem to mogli sprowdzic ale za jakies 4 tygodnie...

W Chrzanowie jest firma timkominki maja w zasadzie od reki a jak nie to w kazdy czwartek maja transport z Hajduka...

http://www.timkominki.com.pl

 

Ja tam kupilem bo moja chalupa stopi w polowie drogi miedzy Krakowem a Chrzanowem:smile:))

MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...