Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki - Marysia z Archipelagu - kirkris - relacja zakończona


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 779
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kirkris - a masz może fotkę z przedsionka, nie podobaja mi się przejście do pom. gosp z salonu i chciałabym je przenieść - zastanawiam się czy może nie zrobić go z przedsionka.

a i jeszcze jedno nie obawiasz się, że zapach spalin samochodowych z garażu będzie sie przenosił do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej fotki - jeszcze :wink:

Co do wejścia do pom. gosp. to i tak schowa się za schodami, a poza tym plauję zrobić drzwi takie jak w innych pomieszceniach więc nie będzie się rzucać w oczy. Poza tym ściana jest bardzo duża więc te drzwi trochę ją zmniejszają optycznie (ale może po prostu się przyzwyczaiłem).

 

Zlikwidowałem przejście z garazu do domu, własnie z tego powodu :)

Dom ma szeroki okap dachu więc nawet jak będzie deszcz to da się dojść do domu bez parasola :)

Na ścianie zamiast drzwi mam instalacje i piec :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to fajnie ja też właśnie o tym myślałam, żeby zlikwidować zupełnie przejście z domu do garażu. Cały czas weruje ten projekt, bo napewno będę w nim robiła zmiany a chciałabym iść do architekta już z gotowymi propozycjami żeby nie zmieniać kilka razy.

A Ty jak patrzysz na ten przedsionek to co myślisz o umieszczeniu w nim drzwi - da sie to zrobić i czy nie popsuje to funkcjonalności pomieszczenia?

A jakie będą schody? zabudowane do podłogi czy tylko trepy i jakaś stalowa konstrukcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem, że to idealne miejsce na szafę - sama już nie wiem chyba poczekam na efekt wygladu po zamontowaniu schodów u Ciebie, może rzeczywiście schody trochę zatuszują.

Ja napewno chcę przedłużyć garaż, żeby zrobić dużą kotłownię na jego tyłach , bo napewno nie będę robiła ogrzewania gazowego a raczej piec na miał czy groszek więc potrzebuje więcej miejsca i pomieszczenia oddzielonego od części mieszkalnej.

Kirkris a co generalnie byś zmienił patrząc teraz na dom, czego nie przewidziałeś na etapie projektu i budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwnicę :)

Dla Ciebie też może to być rozwiązanie, bo wtedy kotłownie wsadź na dół !!!!!

Ponadto możesz zrobić tam pralnię, bo tej brakuje w tym domu.

Pozostałe rzeczy uwzględniliśmy robiąc adaptację (wydzielenie 2 garderób, zmianę konstrukcji wejścia do łazienki dolnej, częścowe zamknięcie kuchni)

 

Dolnej łazienki bym nie likwidował bo górna nie jest zbyt wielka i ma dużo skosów więc nie zmieścisz tam kabiny i wanny. Dolna jest wprost stworzona pod kabinę prysznicową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nowych fotek - głównie elektryka i taras z przodu :)

 

światełka dookoła domu:

 

http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/_ptgtmp_OENRY0_m-1.jpg

http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/_ptgtmp_4QSQLZm.jpg

 

oraz kinkiety na korytarzu :)

http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/_ptgtmp_L81TK7_m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :p

Gratuluję pięknego domku! :)

Mam pytanie odnośnie doniczek przy schodach wejściowych, czy są na fundamentach, zbrojone, co jest wewnątrz, czy zaizolowane? :roll:

 

Pytania dość chaotyczne ale okazało się, że będę miała również doniczkę przy schodach wejściowych i nie wiem jak to ugryżć. Pomocy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :p

Gratuluję pięknego domku! :)

Mam pytanie odnośnie doniczek przy schodach wejściowych, czy są na fundamentach, zbrojone, co jest wewnątrz, czy zaizolowane? :roll:

 

Pytania dość chaotyczne ale okazało się, że będę miała również doniczkę przy schodach wejściowych i nie wiem jak to ugryżć. Pomocy... :wink:

 

Doniczki są murowane z bloczków betonowych, izolowane dwukrotnie dysperbitem, na wierzch siatka i klej a potem tynk. Na dole mają otwór do odprowadzenia nadmiaru wody.

 

Mam nadzieję że wytrzymają, chociaż zastanawiam się nad mozliwością ewentualnego dodatkowego zaizolowania przeciwwodnego :roll:

 

Sam nie wiem - na razie jeszcze są całkiem puste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rysunki kuchni, co prawda nie są dokładnie takie jak ma ona wyglądać :lol: (np. słoje na drewnie będą poziomo, fronty lakierowane a kolor biały na obrazku nie ma być biały tylko lekko "złamany")

 

Ale poglądowo widać :)

 

http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/7.jpg

 

http://i19.photobucket.com/albums/b185/kirkris/2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuu ale te BONIE mi sie podobaja :) koncze wlasnie remocik w firmie...malowanko itp....i z malarzem rozmawialem na ten temat...wszystko ladne ale kurzy sie szybko w tych szcelicnach i brzydko to potem wyglada :(

Ale nowe zejebi..... :D :D :D

 

:lol:

Jak się zabrudzą to wezmę myjkę wodną i umyję - tynk akrylowo-silikonowy podobno daje się myć wodą :)

A jak nie to pomaluję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :p

Gratuluję pięknego domku! :)

Mam pytanie odnośnie doniczek przy schodach wejściowych, czy są na fundamentach, zbrojone, co jest wewnątrz, czy zaizolowane? :roll:

 

Pytania dość chaotyczne ale okazało się, że będę miała również doniczkę przy schodach wejściowych i nie wiem jak to ugryżć. Pomocy... :wink:

 

Doniczki są murowane z bloczków betonowych, izolowane dwukrotnie dysperbitem, na wierzch siatka i klej a potem tynk. Na dole mają otwór do odprowadzenia nadmiaru wody.

 

Mam nadzieję że wytrzymają, chociaż zastanawiam się nad mozliwością ewentualnego dodatkowego zaizolowania przeciwwodnego :roll:

 

Sam nie wiem - na razie jeszcze są całkiem puste :)

 

Dziękuję za wytyczne odnośnie doniczek, cos będę kombinowała, oby tylko efekt był choć zbliżony do Twojego... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...