Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki - Marysia z Archipelagu - kirkris - relacja zakończona


Recommended Posts

kirkris - pamietam Twoj dom jako stan surowy ...otwarty (i rozne przeboje z budowa)

Super wyszło! :wink:

pozdrawiam!

 

Dzięki, własnie dobiegamy końca naszej męki :lol:

Nigdy więcej budowy domu !!!!!

 

:D :D :D

 

pozdrawiam

 

iii tam - za 2 -3 lata jak ochłoniesz po wrażeniach zamarzy ci sie budowa nastepnego :wink: :lol:

jak nie dla siebie to dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o ile za 2-3 lata dom będzie jeszcze stał i nadawał się do zamieszkania 8)

to nie będę nawet myślał o budowie :D

 

Tak na serio budowa domu była dla mnie i rodziny jednym z najgorszych okresów w życiu - ciągłe życie w jeszcze większym biegu, powroty do domu po 22 (a dziecki śpi i nas nie widzi), problemy z firmami, złodziejami, wanadalami itp, organizacja budowy i zawalanie pracy - brrrrr...... :(

 

Na szczęście planuję że to już prawie koniec - zostanie ogród ale na następny rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście - łazienka cudo...

ale muszę przyznać, że dużą rolę w Waszej galerii stanowi jakość zdjęć - ładnie są poskładane z panoramy i fajne ujęcia z szerokiego kąta - jaki to obiektyw? coś w rodzaju 12-24??

 

a powracając do łazienki, pięknie ale nie mogę się zorientować jak rozmieszczone na planie łazienki są wszystkie urządzenia, co to za wnęka za kibelkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja nie moge, najpiekniejsza lazienka na forum!!! :D Super!!! Az chce sie wejsc.

 

Łazienka jak z katalogu :o Przepiękna!!!

 

rzeczywiście - łazienka cudo...

 

 

Aż się zawstydziłem :oops: :wink:

Dziękuję za te słodkie słowa dla moich i mojej żony uszu (może oczu 8) ?)

 

A ja od dwóch dni kombinuję, jak zrobić fotkę którą będę mógł pokazać na forum i ciągle jestem niezadowolony :D. Te dwie fotki są dla mnie jedynie kompromisem między moją chęcią pokazania łazienki jak najszybciej a jakością wykonanych przeze mnie zdjęć :(

 

Postaram się jednak zrobić więcej lepszych fotek jak najszybciej :)

Jeszcze popróbuję na tym co mam już przygotowane, choć nie ręczę że coś z tego wyjdzie. Najwyżej postaram się o coś lepszego niż mój telefon komórkowy i pojadę porobić więcej fotek :)

 

pozdrawiam gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście - łazienka cudo...

ale muszę przyznać, że dużą rolę w Waszej galerii stanowi jakość zdjęć - ładnie są poskładane z panoramy i fajne ujęcia z szerokiego kąta - jaki to obiektyw? coś w rodzaju 12-24??

 

Jesli mowa o zdjęciach pokazywanych co najmniej od lutego br to w 90% wypadków są to zdjęcia robione telefonem komórkowym (służbowym więc żadne cudo 8) ). Jest to więc obiektyw o stałej ogniskowej o ok. 38-40mm po przeliczeniu na mały obrazek :)

 

Parę z tych fotek jest zrobione jakąś cyfrową małpką (bardzo starą) a kilka starym ale niezłym Panasonicem Lumix FZ20 (min. ogniskowa 36 mm). Właściwie z punktu widzenia fotek do netu to aparat jest niemal bez znaczenia w przypadku dobrego światła - w słabym/ mieszanym świetle róznica jest w zakresie szumów i balansu bieli :) )

 

Potem z tego wszystkiego robię panoramki i dostosowuję je do wymogów netu

 

Zdjęcia z poprzednich faz budowy były na ogół robione moim analogowym sprzętem z bardzo dobrymi szkłami. Najczęsciej uzywana ogniskowa w przypadku tych zdjęć to 28 mm.

Ale generalnie to trochę pracy i nawet komórką da się zrobić niezłe fotki :D

 

a powracając do łazienki, pięknie ale nie mogę się zorientować jak rozmieszczone na planie łazienki są wszystkie urządzenia, co to za wnęka za kibelkiem??

 

Wnęka jest na pralkę - w górnej łazience robimy też "pralnię" i "suszarnię".

A dalej jest komin i tu w projekcie kończyła się łazienka. My natomiast przesunęliśmy ściankę za komin, zwiększając łazienkę kosztem jednej garderoby :)

 

Dzięki temu mamy miejsce na rozkładaną suszarkę na pranie. Może to niezbyt eleganckie ale nie ma innego miejsca na suszenie prania w tym projekcie :(

To jest jedna z jego niewielu wad :)

 

pozdrawiam

 

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje ,że na skosie jest lustro -a może mi się przywidziało?

 

Jeżeli tak - to ukłony za pomysł :o

 

Na bocznej, wewnętrznej ścianie lukarny jest lustro a na przeciwległej płytki z lustrzanymi powierzchniami (literki). Na skośnych sufitach jest tylko farba :)

Generalnie jest duzo lustrzanych powierzcni - wszystkie płytki dekoracyjne, lustro nad umywalką, lustro na boku lukarny, chromy na armaturze i przyciskach :)

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , że się Wam podoba. Myślałem już że tylko nam się podoba bo wszyscy znalomi mówili: no ładna ale nie w moim stylu :D

Ha,ha,ha...., nie w moim stylu..., dobre to.... Trzeba bylo zapytac jaki to styl. :wink:

Oj, kirkris caly ten Wasz dom jakos nie w naszym stylu, calkowicie i w ogole nie w naszym stylu....

Qurka, nie dziala, wcale mi nie jest lzej, ze ja tak nie mam.... :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...