Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki - Marysia z Archipelagu - kirkris - relacja zakończona


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 779
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dom Przepiękny. Od momentu jak go zobaczyłam jestem zachwycona Waszym niesamowitym wyczuciem smaku. Domek dopieszczony w szczegółach. Lazienka bardzo ładna płytki niesamowite.

Jednak uważam (i teraz pewnie polecą epitety) że rozwiązanie z dwoma umywalkami gdzie jedna praktycznie styka się zdrugą nie jest strzałem w dziesiątkę. Wydaje mi się że lepsza byłaby jedna duża umywalka. Ja też będę chciała włazience umywalkę dla mnie i dla męża ale tylko wtedy gdy będzie na to odpowiednio dużo miejsca bo chyba Wam go jednak trochę zabrakło, nie ujmuje to jednak pięknej całości. Gratuluje! i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy przyślepłam, czy co ale czy nikt jeszcze się nie spytał co to za płytki w tej łazience???? Ale cudo, proszę o namiary, chyba się zakochałam :roll: :roll: W tej łazience oczywiście :wink:

Pozdrawiam

 

płytki to firma Zirconio z Hiszpanii ale nie znam nazwy modelu

Kupowałem widząc konkretną płytkę a na stronie firmy Zirconio ich nie mogłem znaleźć :(

Na blatach czarny gres też firmy Zirconio

Wszystkie płytki do obejrzenia w EuroCeramika w TTW Opex w Warszawie- oni są jedynym dystrybutorem firmy w Polsce (tak przynajmniej twierdzą :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Przepiękny. Od momentu jak go zobaczyłam jestem zachwycona Waszym niesamowitym wyczuciem smaku. Domek dopieszczony w szczegółach. Lazienka bardzo ładna płytki niesamowite.

Jednak uważam (i teraz pewnie polecą epitety) że rozwiązanie z dwoma umywalkami gdzie jedna praktycznie styka się zdrugą nie jest strzałem w dziesiątkę. Wydaje mi się że lepsza byłaby jedna duża umywalka. Ja też będę chciała włazience umywalkę dla mnie i dla męża ale tylko wtedy gdy będzie na to odpowiednio dużo miejsca bo chyba Wam go jednak trochę zabrakło, nie ujmuje to jednak pięknej całości. Gratuluje! i pozdrawiam

 

Z mojej strony żadnych epitetów nie będzie :wink: :lol:

Umywalki nie stykają się. Każda ma szerokość 56 cm a odległość miedzy ścianą a pierwszą z mich to 15 cm. Odległości między nimi to też 15 cm. Razem dwie umywalki zajmują szerokość 157 cm. jest to raczej więcej niż duża podwójna umywalka - mają ok 140 cm max :)

Robiliśmy próby przed kupnem umywalek i stwierdziliśmy, że rozstaw jest OK.

Skos dachu nie pozwala ustawić ich jeszcze szerzej aby dało się korzyst z obu umywalek i nie walić głową w krawędź :lol:

 

Cały blat ma ponad 3m szerokości więc być może takie jest wrażenie przy oglądaniu łazienki, niemniej jednak wydaje mi się, że nie powinno być róznicy między umywalką podwójną a dwiema sporymi obok siebie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirkris

dom śliczny, przepięknie wykończony.

Bardzo podobają mi się Twoje drzwi wejściowe, i mam pytanie. Jakie mają wymiary, skrzydło drzwiowe (wys i szer) i otwór który był wymurowany. A przy okazji jak podasz cenę to będę wdzięczna bo też mam zamiar zamówić drzwi Urzędowskiego a otwór w domu ma wymiary 230 na 140 szerokości i ciągle się zastanawiam czy zrobić wysokie drzwi na 230 z doświetlem z boku czy tak jak Ty masz drzwi standardowe i doświetla z boku i góry. Tylko czy drzwi o wys 206 nie są mniej efektowne w wyglądzie, a 211 mi nie zrobią bo doświetle nie wyjdzie?

I napisz jak się sprawują w użytkowaniu bo są dość ciężkie i czy zamawiałęś do nich jakieś niestandardowe dodatki (zamki, zawiasy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja rowniez jestem zachwycona twoim domkiem :p

Tez sie zastanawialam nad tym projektem ale odstraszyła mnie wąskie i długie schody i koszty budowy ale domek jest cudny, zwlaszcza twoje wykończenie :D

 

strasznie podoba mi się elewacja i dachówka. Ja będę kombinowac coś w tym stylu ale z blachodachówką ze względu na koszty :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirkris

dom śliczny, przepięknie wykończony.

Bardzo podobają mi się Twoje drzwi wejściowe, i mam pytanie. Jakie mają wymiary, skrzydło drzwiowe (wys i szer) i otwór który był wymurowany. A przy okazji jak podasz cenę to będę wdzięczna bo też mam zamiar zamówić drzwi Urzędowskiego a otwór w domu ma wymiary 230 na 140 szerokości i ciągle się zastanawiam czy zrobić wysokie drzwi na 230 z doświetlem z boku czy tak jak Ty masz drzwi standardowe i doświetla z boku i góry. Tylko czy drzwi o wys 206 nie są mniej efektowne w wyglądzie, a 211 mi nie zrobią bo doświetle nie wyjdzie?

I napisz jak się sprawują w użytkowaniu bo są dość ciężkie i czy zamawiałęś do nich jakieś niestandardowe dodatki (zamki, zawiasy)

 

Wiesz co, nie pamiętam teraz, muszę zmierzyć :)

Z tego co pamiętam to moje miały chyba ponad 250 cm wysokości. Szerokość standardowa 140 cm. Co do wilkości samego skrzydła to Ci nie powiem bo nie pamiętam :(

 

Są dość ciężkie i lekko się opuściły na zawiasach - muszę je wyregulować. Generalnie podobają mi się i na razie nie mam jeszcze problemów - zobaczymy jak będzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja rowniez jestem zachwycona twoim domkiem :p

Tez sie zastanawialam nad tym projektem ale odstraszyła mnie wąskie i długie schody i koszty budowy ale domek jest cudny, zwlaszcza twoje wykończenie :D

 

strasznie podoba mi się elewacja i dachówka. Ja będę kombinowac coś w tym stylu ale z blachodachówką ze względu na koszty :cry:

 

My wybierając projekt zupełnie nie mieliśmy pojęcia o kosztach budowy :D

Schody są faktycznie długie i drogie :(

Niemniej jednak był to projekt który spodobał się nam "od pierwszego wejrzenia" :lol:

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirkris a jakiej szerokości są opaski wokół okien? ile sobie zyczyli za m2 elewacji fachowcy?

pozdrawiam

p.s wklej moze jeszcze jakieś zdjeci SUPER domku

 

o ile pamiętam to ok 20 cm ale głowy sobie nie dam uciąć - jak Ci bardzo zależy to postaram się pamiętać aby je zmierzyć jak będę na budowie :D

 

"Fachowcy" rok temu wzięli za klejenie, siatkowanie i pokrycie klejem boni 16 PLN/mb ale potem musiałem zapłacić innym za poprawki i otynkowanie :(

 

Ze zdjęciami czekam na jakieś postępy prac - na razie mam podłogę na części domu :)

Teraz muszę pojechac i popstrykać fotki :)

Jest szansa że niedługo jakieś pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirkris a jakiej szerokości są opaski wokół okien? ile sobie zyczyli za m2 elewacji fachowcy?

pozdrawiam

p.s wklej moze jeszcze jakieś zdjeci SUPER domku

 

o ile pamiętam to ok 20 cm ale głowy sobie nie dam uciąć - jak Ci bardzo zależy to postaram się pamiętać aby je zmierzyć jak będę na budowie :D

 

"Fachowcy" rok temu wzięli za klejenie, siatkowanie i pokrycie klejem boni 16 PLN/mb ale potem musiałem zapłacić innym za poprawki i otynkowanie :(

 

Ze zdjęciami czekam na jakieś postępy prac - na razie mam podłogę na części domu :)

Teraz muszę pojechac i popstrykać fotki :)

Jest szansa że niedługo jakieś pokażę

 

 

czyli umawialeś się bez materiału?! :-? ja dzis dostałam wycene na 90zł z metra(wraz z materiałem) - to chyba dobra cena (styr 12cm tynk mineralny)Pokaże im Twój dom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli umawialeś się bez materiału?! :-? ja dzis dostałam wycene na 90zł z metra(wraz z materiałem) - to chyba dobra cena (styr 12cm tynk mineralny)Pokaże im Twój dom :D

 

Bez materiału - sama robocizna :)

Materiał w tym wypadku to nie majątek - najdroższa jest praca

Poza tym za tynkowanie płaciłem podwójną stawkę i to za metr bieżacy

Wynika to z konieczności dobrego wypełnienia tynkiem przestrzeni między boniami (i u mnie w części domu w róznych kolorach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...