Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki - Marysia z Archipelagu - kirkris - relacja zakończona


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 779
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj kirkris

napisz proszę z czego masz schody w domu - jakie drewno i jaka ewent. bejca, czy lakier

zastanawiam się własnie nad schodami i chciałabym dobrać ich kolor do parkietu z merbau (na schody z egzotyka chyba nas nie stac :( )

 

schody: dąb barwiony (ale nie wiem jak) :)

u nas stolarz przysłał próbki, wybraliśmy wariant, powiedzieliśmy, że ma być pół tonu jasniej i wyszło ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wracając do tematu okien, proszę o odpowiedź czy szpros w oknach to szpros konstrukcyjny czy nakładany, tzw. "ramki", które można zdjąć. Jak się sprawują drzwi zewnętrzne Urzędowskiego?

 

Nie będę oryginalna w stwierdzeniu, że dom należy do moich ulubionych na forum, pokój córki jest po prostu śliczny.

 

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

dołączam do grona fanów waszego domku-gratuluję gustownego urządzenia.Mam pytanie do kanałówki jaka to firma (ja zastanawiam się nad JAGĄi REGULUSEM) i jaka moc grzejnika obliczana dla jakich parametrów wody,ijaką powirrzchnię salonu ogrzewa?

 

Witaj, :)

 

nasz grzejnik to Verano o mocy 2,85 kW dla parametrów 75 C/65 C/20 C

w salonie-jadalni jest jeszcze jeden grzejnik ścienny o mocy 1,2 kW. Powierzchnia to 55-60 m2 wys 2,95 m. Duże okna (praktycznie cała ściana tarasowa przeszklona :) + 1 okno na ścianie od ogrodu).

Na razie grzejniki nie miały większej temperatury niż 35 C (więc kanałowy wykorzystywał jakieś 20% mocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wracając do tematu okien, proszę o odpowiedź czy szpros w oknach to szpros konstrukcyjny czy nakładany, tzw. "ramki", które można zdjąć. Jak się sprawują drzwi zewnętrzne Urzędowskiego?

 

Ramki zewnętrzne - żona wymagała takich okien dla wygody w użytkowaniu :)

Drzwi jak na razie sprawują się dobrze (tfu,tfu odpukać w niemalowane). Generalnie w tych oknach i drzwiach należy zwracać uwagę na uszczelki.

 

Nie będę oryginalna w stwierdzeniu, że dom należy do moich ulubionych na forum, pokój córki jest po prostu śliczny.

 

dziękujemy i też pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaczne od tego, że domek jest absolutnie prześliczny!! Sam projekt jest wymarzony (i dlatego zamierzamy go budowac) ale do tego jest naprawdę pomysłowo wykonczony- no patrzę i niemal płaczę bo tez chciałabym juz budować :wink:

Mam kilka pytań:

po pierwsze czy nie za mało macie powierzchni gospodarczej? (myślimy o podpiwniczeniu pod połową domu)

po drugie- czy ażurowe schody nie powodują, że pod spodem jest sporo brudu i czy przez to, że są w salonie nie macie wrażenia, że salon jest częścią korytarza (chodzi o to, że lezysz na kanapie a tu ktos bez przerwy góra dół biega)

po trzecie: co sądzisz o podniesieniu ścian kolankowych? Obawiam się, że skosy będa jednak zbyt duże bez tego podnoszenia- choć na zdjęciach twojego domku nie wygląda to wcale źle

po czwarte: jak się sprawdza parkiet- bo że jest śliczny to widzę chodzi mi o częstotliwość sprzątania

po piąte: to samo pytanie tylko dotyczące gresu

Pozdrawiam serdecznie i z całego serducha zazdroszczę gotowej już "Marysi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno pytanie- czy myslisz, że w górnej łazience oprócz wanny zmieściłby się także prysznic?? Nie mówię o kompletnej kabinie ale np czy przy ścianie wejściowej jest na tyle wysoko i na tyle miejsca żeby np wymurowac gdzieś miejsce na prysznic. Nie wiem jak to napisać- mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaczne od tego, że domek jest absolutnie prześliczny!! Sam projekt jest wymarzony (i dlatego zamierzamy go budowac) ale do tego jest naprawdę pomysłowo wykonczony- no patrzę i niemal płaczę bo tez chciałabym juz budować :wink:

 

:) życzę powodzenia

 

po pierwsze czy nie za mało macie powierzchni gospodarczej? (myślimy o podpiwniczeniu pod połową domu)

 

Bardzo dobry pomysł (my nie zrobiliśmy tego ze względu na warunki wodne)

 

po drugie- czy ażurowe schody nie powodują, że pod spodem jest sporo brudu i czy przez to, że są w salonie nie macie wrażenia, że salon jest częścią korytarza (chodzi o to, że lezysz na kanapie a tu ktos bez przerwy góra dół biega)

 

Co prawda na kanapie jeszcze nie leżę (nie kupiłem do tej pory :D) ale nie śmieci się jakoś bardzo - generalnie trzeba nie nosić piachu do domu :)

Poza tym kanapa i tak nie będzie stała pod schodami tylko obok :D

 

co sądzisz o podniesieniu ścian kolankowych? Obawiam się, że skosy będa jednak zbyt duże bez tego podnoszenia- choć na zdjęciach twojego domku nie wygląda to wcale źle

 

nie radzę, bo zmieni się bryła domu :). Ze względu na mały kąt nachylenia dachu (35 stopni) i tak podejście do samego muru jest słabe więc mamy ścianki odsunięte od prawdziwych kolankowych o 90 cm. Dzięki temu mają wysokość około 115-120 cm i dla nas to wystarcza (nie jesteśmy olbrzymami ;))

 

 

po czwarte: jak się sprawdza parkiet- bo że jest śliczny to widzę chodzi mi o częstotliwość sprzątania

po piąte: to samo pytanie tylko dotyczące gresu

 

sprzątanie raz w tygodniu całego domu i na co dzień raczej dbanie o czystość jest wystarczające :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno pytanie- czy myslisz, że w górnej łazience oprócz wanny zmieściłby się także prysznic?? Nie mówię o kompletnej kabinie ale np czy przy ścianie wejściowej jest na tyle wysoko i na tyle miejsca żeby np wymurowac gdzieś miejsce na prysznic. Nie wiem jak to napisać- mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 

Pewnie by się zmieścił - w miejscu gdzie u mnie jest zabudowa pralki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...