Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotki - Marysia z Archipelagu - kirkris - relacja zakończona


Recommended Posts

kirkris

Dziękuję, że tak ładnie wszystko opisałeś i obfotografowałeś. Szkoda tylko tych usuniętych zdjęc - niestety nie zdążylem ich obejrzeć :(

 

Czy nie myślaleś o tym, aby te zdjecia zabezpieczyć oznaczając znakiem wodnym (często spotykane na zdjęciach na allegro) ?

 

Na wiosnę ruszamy z budową Marysii III, projekt wybrałem przed obejrzeniem forum muratora, ale tu znalazłem parę ciekawych pomysłów, które zapewne wykorzystam.

 

Mam jeszcze pytanie dlaczego wybrałes bonie, a nie okładziny z kamienia ?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 779
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj, pisałem o tym w dzienniku:

Dokonaliśmy zmiany technologii ściany z 1W na 2W. W związku z tym byłby pewien problem z trwałym przyklejeniem cięzkich elementów kamiennych na styropianie, więc zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania na rzecz elementów styropianowych :)

 

A zabezpieczenie fotek nie rozwiązuje tematu gdyż to nasze rozwiązania były kopiowane w celach komercyjnych a nie same fotki :)))

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Nie będę oryginalna jeśli napiszę ,że chodzi mi o zdjęcia Twojej Marysi. Niestety nie było dane mi ich zobaczyć, oprócz ostatnich, które są widoczne.

Moja prośba dotyczy przede wszystkim zdjęć schodów, które w tym projekcie są jak dla mnie słabą stroną, dlatego chciałabym je zobaczyć. Przerażają mnie ich wymiary (za wąskie), na zdjęciach innych użytkowników w miejscu gdzie maja być schody jest bardzo mało miejsca. Dodatkowo jeśli to możliwe interesują mnie zdjęcia okien w sypialniach. Ściślej mówiąc chodzi mi to czy jest możliwe zainstalowanie karniszy na firany bo jakoś tego nie widzę, o roletach zewnętrznych też nie ma mowy, a szkoda. Ale nie można mieć wszystkiego, mam na myśli półokrągłe okna, które są ozdobą całego domu. Poza tym dom jest rewelacyjny, jeśli nie przerażą mnie ewentualne zdjęcia które mółbyśmi przesłać to wybór padnie właśnie na Marysię. Z góry dziękuję za pomoc. Korzystając z okazji życzę Wesołych Świąt. Podaje maila [email protected]

 

Moje schody mają ok 100 cm szerokości (otwór schodowy na surowo 106cm)

i nie są wąskie jak na moje potrzeby :)

Co do karniszy na górze to dadzą się zamontować pod warunkiem że nie zapomnisz o wzmocnieniu ścianki kg nad oknem (ja zapomniałem :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w międzyczasie zasięgłam opinii architekta z archipelagu na temat wymiarów schodów i poszperałam w internecie. Istotnie nie jest tak źle z tymi schodami. Osobiście uważam, ze schody powinny być wizytówką domu dlatego muszą być okazałe, twoje podobno są (nie widziałam , tylko czytałam komentarze), nieśmiało licze na fotkę. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Gratuluje pięknego domu :)

 

Jestem dopiero na etapie adaptacji projektu a z forum zbieram wszelkie informacje i insirację.

 

Niestety Twój dom oglądam tylko z zewnątrz (resztę zdjatek jest nieaktualnych) ale jak dla mnie to jeden z najładniejszych domów na forum.

Już wiem, że jeśili chodzi o dach i elewację to będe się na wzorowała na Twoim domku(jeśli mogę :D )

 

Pozdrawiam

 

P.S. Bardzo ładnie uśmiecham się o zdjęcia z wnętrza domu na priva :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

hej kirkris :D

 

na wstępie wyraże podziw nad domem i ogrodem ....... łaaaał.

/nie miałam szansy zobaczyć wnętrz ale dobrze że są zdjęcia domu od zewnątrz. Dom w moim klimacie klasyczny i lekko "dworkowy".

Teraz pzejdę do sedna :wink:

Chciałąm zapytać czy taras też masz z płyt libetowskich? jeśli tak napisz proszę jaki rodzaj.

My też mamy taras z półokrągłymi schodami nawet trochę podobny do twojego, tylko w nieco innym stanie zaawansowania :wink:

Czy te płyty na tarasie to kłądłeś na posypkę (mógłbyś napisać po kolei co i jak kładłeś, jakie materiały itp)?

 

pozdrawiam gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, bardzo dawno tu nie zaglądałem więc przepraszam jesli komuś nie odpowiedziałem :)

 

Małgosia2005: Tarasy są pokryte gresem wraz ze stopniami. Jedynie najniższy stopień tarasu od ogrodu jest zrobiony z libetu ze względu na róźnice poziomu terenu i tarasu i trzeba było kombinować (a nie chciałem więcej podnosić terenu) :)

Generalnie jest to betonowa konstrukcja oklejona gresem zaś pod najniższym stopniem jest piach zagęszczony z cementem a na to płytki i palisada

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam kirkris. Dom jest przecudny zewnątrz, no niestety w środku nie ma zdjęć, my właśnie budujemy marysie II w okolicach bielska-białej. Mamy do Ciebie wielka prośbę jakbyś dał rade to wyślij nam zdjęcia środku. oto mój mail: [email protected]. Będziemy wdzięczni za jakieś zdjęcia, pozdrawiamy i jeszcze raz gratulujemy pięknego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...