Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Biegówki


tomek_lodz

Recommended Posts

zima nadchodzi na budowach, z reguły, spokojniej mozna pobiegać pomysł wątku podsuneła mi Xena z Xsary , dzięki :)

od razu pytanko czy duzo nas biega na nartach ja pochwale się startami w Biegu Piastów ( od siedmiu lat ) poza tym biegam po pięknym Arturówku (las w obrębie miasta) w Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
JoShi ja 3 lata temu kupiłem fisher'y RSC(topowy model miał wtedy z 3 sezony) po sezonie za 50 PLN (nowe ponad 1000 PLN (mocno zniszczone ale na lasy i nieprzygotowane szlaki służą mi do tej pory) Kupiłem dzień po Biegu Piastów w Jakuszycach myślę,że na allegro też coś się takiego kupi i wyjdzie taniej niż wypożyczenie. Buty 200-300 PLN wiązania 150 PLN razem ok 650 PLN(jeszcze kijki) a frajda wielka polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jutro rozpoczynam ten rok :D paradoksalnie na razie w Łodzi jest za dużo śniegu tzn za szybko napadał :( i na bieganie łyżwą nie było warunków biegałem na nogach :)

Ale w przyszły piątek jadę do Szklarskiej i oprócz zjazdowych nart zabieram BIEGÓWKI a POLANA JAKUSZYCKA CZEKA ( a 5-6 03 2006 BIEG PIASTÓW- POLECAM) ja juz jestem zapisany 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja startuje w obydwa dni i chciałbym wreszcie zaliczyć 50 do tej pory biegałem 23 clasykiem i 25 łyżwą w tym roku ma być w niedzilę 10 (jak zawsze) 30km - zamiast 23 i 50. Więc jak dobiegnę do 27 km (przypuszczam,że tak daleko trasy będą wspólne) i będę miał do wyboru 3 km w dół spod schroniska na polanę (takmi coś wychodzi z kalkulacji, że będzie biegła trasa tej 30) lub kluczowy podbieg " pod samolot" to się skuszę na 50 do zobaczenia na Polanie.

PS czy już się zgłosiłeś bo w marcu będzie drożej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Właśnie wróciłem że Szklarskiej pogoda w dechę trasy na Polanie Jakuszyckiej wspaniale przygotowene (śniegu po pachy) bylem też w Harrachowie i serdecznie polecam 3 dni zjeżdzałem na zjazdówkach, 2 dni biegałem (trasy biegowe 2 pętle po 7 km, z mozliwościami dowolnych skrótów pieknie opisane (na każdym sprzyżowaniu mapka) . Do tego startują z tego samego miejsca co wyciąg na górę tak więc rodzina jeżdziła cały czas na zjazdówkach) POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Dwa :-( główne Rosigniola czy rothefelda- dwie cieńkie listwy wzdłóż narty wchodzą w dwa nacięcia w bucie , oraz Fishera jedna gruba listwa środkiem inne już się wykruszają ( może być problem z kupnem butów ).

Ja biegam na pierwszych (mniej popularnych w Polsce) są bardziej uniwersalne ( na tych samych (prawie :D ) wiązaniach biegają zawodnicy w stylu klacycznym i łyżwą - różnica polega tylko na gumce z przodu wiązania przy "łyżwie" jest twardsza). Fisher do łyżwy poleca wiązania "Pilot" które z daleka wyglądają podobnie - tez mają jedną listwę ale dwa zaczepy i dwie spręzyny i nie pozwalają na wpięcie butow do klasyka. Kiedy Fisher je wprowadził 95% "Łyżwiarzy" w Pucharze Świata w narciarswie biegowym i biathlonie przeszło na Piloty obecnie biega w nich ok 50% biegaczy i troszkę więcej biathlonistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena z Xsary

Szkalrska Poręba( Najaśniejsza Rzeczpospolita) - Harachow ( Czechy)

specjalnie piszę razem bo możliwe że w tym sezonie trasy biegowe POLANY JAkuszyckiej ( ok 100 km) i Harachowa ( też gdzieś tyle) będą oficjalnie polączone ( na razie jest to "nieoficjalne" - ups mam nadzieję że jakiś strażak graniczny z tamtej okolicy tego nie przeczyta :wink: )

Harachow ma tą zaletę że podjeżdzasz pod wyciąg ( koło Mamuta- skoczni ) i wsiadasz na biegówki a np reszta rodziny na zjazdówki czy "parapety" :wink: co kto lubi i po określonym czasie spotykaci się razem w tym samym miejscu

Mały

te systemy wyszły już z produkcji więc mogą być problemy z butami itp...

Tak samo jak spotykane jeszcze w sprzedaży (Allegro, giełdy) stare systemy salomona i innych firm Kupisz komplet ok ale ak ci coś nawali zapomnij o dokupieniu czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...