Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Kasi+Damiana (R)


Willie

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 338
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam.

moi drodzy bardzo piękny macie domek, ja marzę o takim połaczeniu podłogi jak u Was salon i korytasz z kuchnią, ciekawi mnie czy te jesne płytki i fuga choć minimalna nie brudzi się i czy nic złego z tą podłogą jasną wam się nie dzieje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

moi drodzy bardzo piękny macie domek, ja marzę o takim połaczeniu podłogi jak u Was salon i korytasz z kuchnią, ciekawi mnie czy te jesne płytki i fuga choć minimalna nie brudzi się i czy nic złego z tą podłogą jasną wam się nie dzieje.

pozdrawiam

Witam,

na razie nie widzimy jakiś zabrudzeń na fugach - nie są one białe, zresztą gres też jest jakiś krem jasny ale w "mazaje" więc zachowuje się całkiem ok mimo dużego doświetlenia, nie widać na razie śladów zużycia i zabrudzenia - no ale na razie krótko go eksploatujemy 8) gres był impregnowany i to chyba pomaga :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super , a możesz mi jeszcze napisać czym impregnowaliście gres

gres najpierw był zczyszczony takim specjalnym środkiem który dostaliśmy od dostawcy a impregnat kopowaliśmy sami z polecenia dostawcy, zdaje sie że w LM firmy SOPRO, nie pamiętam teraz numeru ale chyba coś 497??czy 473?? w każdym razie opis na opakowaniu mówił o zabezpieczeniu przez plamami z wina i innych rzeczy - koszt ok 100 złotych - metalowa prostokątna puszka 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ważna rzecz - czyszczenie i impregnowanie odbyło sie przed fugowaniem - podobno taka kolejność jest niezbędna, fuga może trwale zabarwić gres - zresztą podobno wszystko może zabrudzić niezaimpregnowany gres na dobre :cry:

 

jest też środek do impregnacji fug ale jeszcze jakoś niemoge się za to zabrać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi ,że z tym środkiem do impregnacji fug to mialam juz przyjemność i na długo to nie starcza, więc w domu chciałabym podłogę bez fug , ale wszyscy mi odradzaja dlatego planuję minimalne fugi .

gres na bezfugowe kładzenie jest strasznie drogi i praktycznie nieosiągalny w polsce - niektórzy cobardziej wytrwali majstrowie podrabiają go sami (zeszlifowują krawędzie) ale trzeba mieć idealnie zwymiarowany gres - mistrzostwo świata - i wtedy uzupełnia się go specjalnym silikonem od spodu jednak nie zaleca się go na podłoże uelastycznione do np. podłogówki... my uparliśmy się na minimum i skończyło się na 1 mm krzyżykach do takiego rozwiązania trzeba też stosować specjalną bardzo miałką fugę (nie pamiętam teraz nazwy) no i też ma znaczenie wielkość płytek im większe tym nie chętniej ale u nas są 50x50 i jakoś jest - zobaczymy co się będzie działo jak uruchomimy podłogówkę .

Z minusów to to, że fugowanie będzie musiało się odbyć jeszcze raz bo podobno nie wszędzie powchodziło od razu do końca i też się wykrusza w niektórych miejscach (głównie na łączeniach ze ścianą ) ale to podobno wina pracy budynku (naprawdę niewiele ) i kolejne fugowanie musi być naprawdę praktycznie lejącą fugą żeby wszędzie powlatywała i ładnie wypełniła. – taka jest moja wiedza na temat gresu bezfugowego (może błędna).

a ten impregnat to może i 743 ?? - nie pamiętam :oops: :oops: musicie poczytać - napewno soporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie było mnie tu dawno a tu takie piękne wnętrza się zbudowały! :D Gratuluję!

 

Mam pytanie w sprawie podłogi w salonie (jeśli było już w komentarzach, to przepraszam, ale nie czytałam wszytskich :oops: ) - czy ta obwódka z gresu wokół podłogi drewnianej (oprócz walorów estetycznych) ma również walor "grzewczy"? Czy "idzie" pod nią podłogówka? Ja dziś zastanawiałam się nad takim właśnie rozwiązaniem.

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Nie było mnie tu dawno a tu takie piękne wnętrza się zbudowały! :D Gratuluję!

 

Mam pytanie w sprawie podłogi w salonie (jeśli było już w komentarzach, to przepraszam, ale nie czytałam wszytskich :oops: ) - czy ta obwódka z gresu wokół podłogi drewnianej (oprócz walorów estetycznych) ma również walor "grzewczy"? Czy "idzie" pod nią podłogówka? Ja dziś zastanawiałam się nad takim właśnie rozwiązaniem.

 

 

Pozdrawiam,

 

Dzięki 8)

trafne spostrzeżenie :lol: - rzeczywiście pod gresem prawie do okoła (na ścianie z kominkiem nie ma) jest bardzo gęsto pociągnięta podłogówka, głównie dla uniknięcia efektu roszenia się tych dużych przeszkleń :( :-? - to był główny argument, oprócz walorów estetycznych. Mam nadzieje że zda egzamin...

8)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - chcę zrobić tak z tych samych powodów - ochrona okien przed roszeniem i nawiewaniem zimnego powietrza. Pod drewno nie dają oczywiście podłogówki, bo ma być to prawdziwe drewno! :wink:

 

W salonie znajdzie się jeden kaloryfer ( :( 0) sądzę, że bez niego byłoby jednak chłodno (ok. 28-30m2 to salon z drewnem na podłodze bez podłogówki). A jak Wy to rozwiązaliście? Wiem, wiem - wszystko sprawdzicie po "odpaleniu" ogrzewania - a to już niedługo :o , niestety...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - chcę zrobić tak z tych samych powodów - ochrona okien przed roszeniem i nawiewaniem zimnego powietrza. Pod drewno nie dają oczywiście podłogówki, bo ma być to prawdziwe drewno! :wink:

 

W salonie znajdzie się jeden kaloryfer ( :( 0) sądzę, że bez niego byłoby jednak chłodno (ok. 28-30m2 to salon z drewnem na podłodze bez podłogówki). A jak Wy to rozwiązaliście? Wiem, wiem - wszystko sprawdzicie po "odpaleniu" ogrzewania - a to już niedługo :o , niestety...

 

Pozdrawiam,

 

Jk69 my mamy w salonie/jadalni 2 grzejniki i właśnie zastanawiam się czy tego w salonie to nie rąbnąć 90 wysokiej :roll: no i pod całą jadalnią jest podłogówka + do okoła drewna (bo podłoga wprawdzie deska bałticwood ale jednak drewno) no i na ciężkie mrozy mamy kominek który zamierzamy używać często więc chyba nie będzie źle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi ,że z tym środkiem do impregnacji fug to mialam juz przyjemność i na długo to nie starcza, więc w domu chciałabym podłogę bez fug , ale wszyscy mi odradzaja dlatego planuję minimalne fugi .

 

a ten impregnat to może i 743 ?? - nie pamiętam :oops: :oops: musicie poczytać - napewno soporo

 

 

ewunia mam, mam, 8) :p :p pamiętałem żeby sprawdzić :p :p ten impregnat do gresu do sopro 719 - sprawdziłem:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...