Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 759
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich Poemowiczów i na początek składam najlepsze życzenia Świąteczne, dużo zdrowia, radości i uśmiechu na co dzień.

 

Z mężem zaczęliśmy budowę Poemy na początku marca, przygotowania trwały już od zeszłego roku. W tej chwili dużymi krokami zbliżamy się do stropu. Domek prezentuje się niesamowicie dlatego też go wybraliśmy. Szczególnie urzekła nas elewacja Damarela.

 

W naszej poemie wprowadziliśmy kilka zmian do projektu (może kogoś to zainteresuje):

1. Dodaliśmy drugie okno w kuchni - to ze względu na rozkład działki - kuchnia zyska dużo światła.

2. Wnękę w kuchni powiększyliśmy tak aby zmieścić w niej lodówkę i piekarnik. Drzwiczki do spiżarki będą węższe, ale myślę że nie ma potrzeby wstawiać tam 90-ki nawet szer.70 będzie wystarczająca.

3. W dolnej łazience także zwiększymy wnękę, być może stanie tam zabudowana umywalka - ale to kwestia do przemyślenia.

4. W salonie zlikwidowaliśmy okrągłe okienko, właściwe powiększyliśmy do szer. 270, wys. od podłogi ok 50.

5. Komin przesunęliśmy do garażu, dzięki czemu zyskamy trochę miejsca w salonie.

6. W garażu wstawiliśmy dwa okna na jednej zewnętrznej ścianie.

Na górze także planujemy pewne zmiany.

 

Jeśli dam rade postaram się wkleić zdjęcia naszego domku w stanie obecnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maimi.....witaj w gronie wielbicieli Poemki........fajowo, ze jest nas coraz wiecej i mozemy wymieniac sie doswiadczeniami, uwagami, poradami i zdjeciami. Wpadaj do nas czesciej i pochwal sie od czasu do czasu z postepu w budowie w postaci zdjec czy komentarzy. Ja tak jak wczesniej wspominalam, za duzo nie moge posluzyc poradami, gdyz budujemy sie na odleglosc, ale moze w jakis inny sposob bede mogla sluzyc porada :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród nas - poemowiczów. Zaczęłaś budowę podobnie w tym samym czasie jak ja tylko ze my mamy dobudowana piwnice i zakonczylismy dopiero I etap czyli strop na piwnicy mamy zalany. Teraz czekamy az wszystko dobrze wyschnie i ruszamy dalej za jakies 3 tygodnie. Trochę dziwnie się patrzy na ten domek bo to jest odbicie lustrzane a wszystkie poemki na forum są odwrotnie ale to coś innego. Każdy wprowadza zupełnie inne zmiany w swoich poemkach. Ja na przykład wprowadziłam takie zmiany. Największa to dorysowanie piwnicy pod częścia mieszkalną. Pod garażami nie bedziemy kopać bo za duza powierzchnia by wyszła. Zmieniłam także to, że zlikwidowałam małe okrągle okienko na dole, na górze zlikwidowalam garderobe na korytarzu a za to postawiłam scianę działową w pokoju 13 równolegle do ściany działowej z pokojem 12, od końca drzwi wejściowych do 13-ki, jednocześnie przesuwając najblisze 12-ki okno dachowe w 13-ce w stronę 12-ki i utworzenie wejścia z 12-ki do powstałego pomieszczenia w scianie pierwotnie dzielącej 12-kę i 13-kę (garderoba osobista dla 12-ki z oknem wcześniej przesuniętym z 13-ki). A w 13-stce zlikwidowałam strych przez co pokój bedzie takiej samej wielkosci jak wcześniej przed zmianami.Oczywiście w zadnym wypadku nie rezygnuję z pustki nad jadalnia bo to chyba najfajniejsza rzecz w tym projekcie. A z pomieszczenia nr 8 beda schody do piwnicy. Zrezygnowałiśmy też z kominka w salonie, według nas zbędny "mebel" z którego i tak byśmy nie korzystali. Zlikwidowalam tez spizarnie bo mam piwnicę i jednoczesnie bede miala wieksza lazienke na dole no i kuchnie. W lazience wstawie wieksze okno bo bedzie przesunieta scianka rownolegle do wneki tak zeby te wneki w obydwu pomieszczeniach zniknely.W kuchni wstawiam wieksze okno takie samo jak w salonie. Likwiduje tez scianke i drzwi które łaczą wejście do domu juz w częscia mieszkalną zeby było bardziej przestronnie. i to by było na tyle. :) :) :) Pozdrawiam

 

___________________________________________

http://picasaweb.google.pl/japonka7/NaszDomek#[/img][/u][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Poemowiczow :D

Postanowiłam dołączyć do grona i podzielić sie naszymi doświadczeniami z budowy.Nasza Poemka rośnie z dnia na dzień...Budowę rozpoczęlismy 1 kwietnia i nie jest to bynajmniej żart :) Fundamenty zostały przygotowane na jesieni dlatego teraz prace idą w zaskakującym tempie...Niestety nie obserwujemy naszych postępów regularnie gdyż budujemy się na odległość i jak wnioskuje po wcześniejszych wpisach jest to ostatnio bardzo popularne :wink: Zmiany jakie nanieslismy w projekcie to

- likwidacja antresoli , w zamian będzie to pomieszczenie gospodarcze

- likwidacja okrągłego okienka w salonie

- podwyższenie poddasza o jeden suporex

Obecnie ekipa szykuje się do zalania stropu , a my z niecierpliwością czekamy na urlop w maju by moc nacieszyć się naszym domkiem.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę samych przyjemności z budowania tudzież mieszkania w naszej niezawodnej Poemie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowa wielbicielke Poemki :D . Fajowo, ze nas cora wiecej ...... mamy nawet podobna sytuacje, bo budujemy sie poprzez posrednikow, nie ogladamy tego cudenka na codzien i rowniez nasza Poemka wyrosla w okolicach Warszawy :lol:

Jak bedziesz miala jakies zdjecia to wrzucaj....chetnie popatrzymy.

 

U nas na dniach ma byc podlaczony prad i gaz i instalowany piec. Aktualnie tez jestesmy na etapie poszukiwan plytek do lazienki na dole. Wiecej narazie za bardzo nie wiem, bo nie mam w miare swiezych zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamontowaliśmy na tarasie markizę. Wreszcie będzie można korzystać z tarasu przez cały dzień. Ponieważ jest usytuowany na zachód , w zeszłym roku popołudniami nie mogliśmy z niego korzystać, taka była "patelnia".

Załączam zdjęcia.

Pozdrawiam

http://images49.fotosik.pl/106/c9260d9c8fdb0363med.jpg

 

http://images36.fotosik.pl/102/0e118e5bd12d83ebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damarel, piękny taras.Jesteśmy zauroczeni całym wykończeniem domu i elewacją.Mam pytanie dotyczące płytek na tarasie , czy możesz mi podać ich nazwe i rodzaj.Czy wielkość twojego tarasu jest taka jak w projekcie czy może dokonywałeś jakiś zmian(pomniejszenia lub powiększenia).Serdecznie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...