Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt POEMA 2 pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 759
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy wybudowany ten dom , wjazd od wschodu. Na taras słońe zaczyna zaglądać około południa. W pełnym słońcu jest (latem) od 15 do wieczora. Nie wiem czy to dobrze bo jeszcze nie mieszkam, ale prawdopodobnie trzeba będzie zamontować markizę, bo zazwyczaj siedzi się na tarasie i np. griluje właśnie po południu i wczesnym wieczorem a wtedy jest tam za gorąco.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na wjazd narożny ja mogę ustawić dom wejściem albo od strony wschodniej (wersja odwrócona projektu), albo od strony południowej ... zastanawiam się tylko czy pomieszczenia będą dostatecznie doświetlone i czy w kuchni nie będzie zbyt gorąco

 

@Dana13

masz może fotki Twojego domku ? duże zmiany robiliście w projekcie ?

podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami

 

będę wdzięczny za wszelkie informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu jak mamy w kuchni nie jest gorąco ponieważ zadaszenie nad tarasem skutecznie "blokuje" dostęp słońca. Jak dla mnie nawet za bardzo. Idealnym ustawieniem tego domku w tej wersji byłoby takie, aby wejście było od północy a taras dokładnie na południe. Wtedy salon byłby mocno doświetlony przez większą część dnia. Choć muszę przyznać , że okno dachowe nad antresolą i pusta przestrzeń dają dużo światła i przestrzeni. Słyszałam, że ktoś zrezygnował z tej pustki i zrobił w tym miejscu dodatkowe pomieszczenie, ale efekt nie był zbyt ciekawy. Nam się to podobało i nie potrzebowaliśmy więcej pomieszczeń , więc zostało tak jak w projekcie. Nie robiliśmy więc żadnych zmian i jesteśmy zadowoleni. Nie mam niestety na razie żadnych zdjęć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 8 months później...
Damarel, gratuluje, sliczny jest......pierwszy raz dopiero widze to cudenko w realu, tak to tylko na projekcie. Widze, ze zrezygnowaliscie z tego glupiego okraglego okienka w salonie......mi sie w sumie ono nie podoba, ale juz za pozno. Napisz jak Ci sie w nim mieszka.....swietnie, ze udalo Ci sie wrzucic fotki, ale jak by Ci sie udalo tak jeszcze wiecej i troche ze srodka. Na etapie, ktorym jestesmy interesuje mnie tez srodek. Gdzie wogole ten domek stoi? Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję bardzo. Cieszę się , że domek się podoba. Jest jeszcze do otynkowania słup na tarasie i brzegi balkonów, bo właśnie skończyli mi kłaść płytki.

Mieszka się super. Nie chciałam tego okienka okrągłego w salonie, bo mi się wydawało, że niezbyt pasuje.

Nie rezygnujcie przypadkiem z tej pustki nad jadalnią, salon jest ładnie doświetlony i wygląda lekko i przestronnie. Widziałam w innym domu salon z zabudowanym sufitem. Wygląda dużo gorzej.

Mieszkam w okolicach Legionowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo, bardzo, bardzo za te zdjecia........slicznie tam macie.....ja juz nie moge sie doczekac kiedy u nas to bedzie wykonczone, ale to jeszcze troche zajmie, bo wszystko zalezy od kasy, a ta tak szybko sie nie gromadzi jak marzenia w glowie.

kasia&krzys - jeszcze naprawde nie ma czego zazdroscic, zobaczycie niebawem i u Was bedzie stal taki domek, czas szybko leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...